Akacja kwiat do kąpieli - 50g - Flos

Zio000486

Nowy produkt

Surowiec wykazuje działanie  moczopędne, rozkurczowe, żółciopędne.

Więcej informacji

3,60 zł

- +

Marka: Flos

 
Więcej informacji

Grochodrzew (potocznie w Polsce nazywany akacją) to drzewo należące do rodziny bobowatych, osiągające do 25 m wysokości. Koronę ma luźną i nieregularną. Pień rozgałęzia się nisko nad ziemią w grube konary, a kora drzewa jest ciemna i głęboko spękana. Liście są nieparzysto pierzastozłożone i składają się z eliptycznych lub jajowatych, o zaokrąglonych końcach listków. Kwiaty są białe z żółtą plamką na żagielku i tworzą grona. Kwitnienie ma miejsce od maja do czerwca. Owocem jest spłaszczony, nagi i gładki strąk. Roślina z początku tworzy silny korzeń palowy, później silnie rozrastają się korzenie boczne. Drzewo dostarcza cennego drewna, odpornego na gnicie, które używane jest w stolarstwie i tokarstwie oraz ma dużą wartość opałową. Inne nazwy: grochodrzew biały, robinia biała, grochodrzew akacjowaty.

Surowiec wykazuje działanie  moczopędne, rozkurczowe, żółciopędne. Wykorzystywany jest  w stanach zapalnych dróg moczowych, nerek, uszkodzeniu nerek przez trucizny, przy niewydolności krążenia, także dla pobudzenia trawienia

Surowcem zielarskim jest kwiat, który zawiera  olejki eteryczne, kwasy organiczne, flawonoidy, sole mineralne, garbniki i cukry.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Napisz opinię

Akacja kwiat do kąpieli - 50g - Flos

Surowiec wykazuje działanie  moczopędne, rozkurczowe, żółciopędne.

Napisz opinię

 
Comments(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Menu