Witaminy i minerały


Stanowią podstawę funkcjonowania naszego organizmu, a jednak wciąż są niedoceniane przez znaczną część naszej populacji. Mowa tu o witaminach i minerałach. Na nich opiera się prawidłowe działanie naszego ciała, o czym uczymy nasze dzieci już od najmłodszych lat, mówiąc o znaczeniu witaminy C czy wapnia, by kości były zdrowe, a organizm radził sobie z każdą infekcją.

 

Okazuje się jednak, że część z nas wciąż ma problem ze znalezieniem odpowiednich suplementów, które pozwolą dostarczyć wymaganą ich ilość. Dawka jest tu bowiem kluczem do sukcesu – za niska może powodować awitaminozę, czyli ich niedobór w organizmie. Z drugiej strony przyjmowanie nadmiernej ilości tych substancji prowadzi do hiperwitaminozy, która, również niesie za sobą przykre skutki. Przykładem jest

witamina C, której brak możemy odczuć boleśnie w jamie ustnej – objawy to krwawienie dziąseł a nawet szkorbut. Z kolei jej nadmiar może wiązać się z dolegliwościami żołądka, począwszy od nudności po biegunkę.

 

Z kolei w przypadku minerałów, niedostarczenie organizmowi odpowiedniej ich ilości może wiązać się z utratą koncentracji, nadmierną potliwością czy drażliwością. I choć niełatwo jest uzyskać ich nadmiar w ludzkim organizmie, z pewnością da on o tym znać. W przypadku magnezu może to się wiązać z częstymi napadami nasilającego się bólu głowy. Dostępne w naszym sklepie suplementy zawierają dawkę witamin i minerałów odpowiednią dla przeciętnego człowieka, dzięki czemu możecie mieć Państwo pod kontrolą troskę o swoje zdrowie.

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności