Witaminy i minerały

Jest 220 produktów.

Stanowią podstawę funkcjonowania naszego organizmu, a jednak wciąż są niedoceniane przez znaczną część naszej populacji. Mowa tu o witaminach i minerałach. Na nich opiera się prawidłowe działanie naszego ciała, o czym uczymy nasze dzieci już od najmłodszych lat, mówiąc o znaczeniu witaminy C czy wapnia, by kości były zdrowe, a organizm radził so...

Stanowią podstawę funkcjonowania naszego organizmu, a jednak wciąż są niedoceniane przez znaczną część naszej populacji. Mowa tu o witaminach i minerałach. Na nich opiera się prawidłowe działanie naszego ciała, o czym uczymy nasze dzieci już od najmłodszych lat, mówiąc o znaczeniu witaminy C czy wapnia, by kości były zdrowe, a organizm radził sobie z każdą infekcją.

 

Okazuje się jednak, że część z nas wciąż ma problem ze znalezieniem odpowiednich suplementów, które pozwolą dostarczyć wymaganą ich ilość. Dawka jest tu bowiem kluczem do sukcesu – za niska może powodować awitaminozę, czyli ich niedobór w organizmie. Z drugiej strony przyjmowanie nadmiernej ilości tych substancji prowadzi do hiperwitaminozy, która, również niesie za sobą przykre skutki. Przykładem jest

witamina C, której brak możemy odczuć boleśnie w jamie ustnej – objawy to krwawienie dziąseł a nawet szkorbut. Z kolei jej nadmiar może wiązać się z dolegliwościami żołądka, począwszy od nudności po biegunkę.

 

Z kolei w przypadku minerałów, niedostarczenie organizmowi odpowiedniej ich ilości może wiązać się z utratą koncentracji, nadmierną potliwością czy drażliwością. I choć niełatwo jest uzyskać ich nadmiar w ludzkim organizmie, z pewnością da on o tym znać. W przypadku magnezu może to się wiązać z częstymi napadami nasilającego się bólu głowy. Dostępne w naszym sklepie suplementy zawierają dawkę witamin i minerałów odpowiednią dla przeciętnego człowieka, dzięki czemu możecie mieć Państwo pod kontrolą troskę o swoje zdrowie.

Mniej
Więcej
Showing 1 - 24 of 220 items
Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.