Ajurweda


Ajurweda, czyli zioła i naturalne preparaty w służbie harmonii

Naturalne składniki i preparaty roślinne do leczenia ludzi wykorzystywali już starożytni. Podwaliny pod medycynę, opartą na produktach wprost z natury, położyli choćby Hindusi. To właśnie oni opracowali Ajurwedę, uznawaną za jeden z najstarszych systemów medycznych na świecie.
Do dziś wiele osób chętnie korzysta z proponowanych w nim rozwiązań dla ogólnej poprawy kondycji organizmu oraz wzbogacenia diety o cenne składniki. Dlatego w naszej ofercie znalazły się naturalne i ekologiczne ziołowe mieszanki ajurwedyjskie.

Ajurwedyjskie zioła – sposób na zachowanie harmonii ciała i ducha

Ajurweda to pradawny system medyczny z Indii, którego zasady opracowano najprawdopodobniej jeszcze przed początkiem naszej ery. Niektóre źródła twierdzą, że jego początki mogą sięgać nawet VI w. p.n.e.
Sama nazwa najlepiej pokazuje założenia tego rozwiązania. Składa się ona z dwóch słów: „ajur” (życie) i „veda” (nauka). System zakłada holistyczne podejście do człowieka, poprzez dążenie do uzyskania harmonii między kondycją ciała i ducha, co pozwala zachować siły i zdrowie oraz pokonać rozmaite choroby.
Metody ajurwedyskie najczęściej wykorzystują naturalne środki do zwalczania rozmaitych dolegliwości. Zalicza się do nich zwłaszcza: właściwą dietę, aktywność fizyczną, pracę umysłową, masaże oraz oczywiście leczenie z wykorzystaniem ziół takich, jak choćby rozmaite mieszanki ajurwedyjskie dostępne w naszej ofercie.

Co zawierają różne rodzaje preparatów i ziół ajurwedyjskich?

Zioła ajurwedyjskie pozwalają odzyskać dobrą kondycję i witalność. Mieszanki składają się z naturalnych, nieprzetworzonych produktów, posiadających szczególnie korzystne dla zdrowia właściwości.
Medycyna ajurwedyjska sięga bowiem po zioła lub inne produkty, które stanowią naturalne źródło witamin, minerałów, przeciwutleniaczy oraz innych składników aktywnych, niezbędnych dla zachowania zdrowia lub dobrej kondycji.
Wiele z preparatów ajurwedyjskich zwiększa odporność (amla, ashwagandha), pomaga pokonać infekcje lub wspiera działanie konkretnych narządów, jak choćby Shatavari, szczególnie polecana kobietom jako preparat pozytywnie oddziałujący na żeński układ rozrodczy. Niektóre produkty miewają też korzystne działanie dermatologiczno-kosmetyczne. Ich stosowanie wpływa na poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci.
Zioła ajurwedyjskie dla ciała i ducha – sposób na dobre samopoczucie i świetną kondycję zdrowotną
Ajurweda zakłada dążenie do stanu pełnej równowagi między wszystkimi pierwiastkami, kształtującymi człowieka, oraz między ciałem a duchem. Ma się to odbywać w zgodzie z naturą, stąd wszelkie mieszanki i zioła ajurwedyjskie, dostępne w naszej ofercie, wyróżniają się w pełni naturalnym składem oraz zastosowaniem elementów (w tym zwłaszcza ziół) bogatych w substancje aktywne, wspierające pracę wszelkich narządów, w tym choćby żołądka, wątroby i serca.
Wysoka zawartość witamin, minerałów i antyoksydantów w ziołach sprawia, że medycyna ajurwedyjska wspiera naturalne procesy, wzmacnia organizm, pomaga przeciwdziałać występowaniu chorób oraz odzyskać siły po przebytych infekcjach.
Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą na naszej stronie, zawierającą ziołowe mieszanki, wykazujące rozmaite właściwości prozdrowotne. Dzięki nim można wzmocnić cały organizm oraz nabrać energii do aktywnego życia.
Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności