Nerki, układ moczowy


Przypadłości dotyczące układu moczowo-płciowego często są dla nas krępujące. O poradę czasem wstydzimy się zapytać nawet zaufanego lekarza. Jest to jednak ważna część naszego organizmu, niezbędna do jego prawidłowego funkcjonowania. Dbanie o nią zapewni nam komfort i zdrowie.

 

Przede wszystkim, należy zaznaczyć, że sam układ moczowo-płciowysięga znacznie dalej, niż większość z nas sądzi. Jego praca zaczyna się już w nerkach, które bardzo ciężko pracują nad utrzymaniem homeostazy, czyli równowagi wszystkich parametrów procesów zachodzących w naszym organizmie. Produkują one także mocz i od ich prawidłowego działania zależy to, co wejdzie w jego skład. Należy pamiętać, że to właśnie za ich pośrednictwem usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii.

 

Za pomocą odpowiednich suplementów można zapewnić prawidłowe działanie nerek, dróg moczowych oraz odpowiednie usuwanie nadmiaru wody z organizmu. Jest to jeden z wrażliwszych układów narządów w naszym ciele, dlatego należy zwrócić na niego szczególną uwagę. Substancje zawarte w roślinach, takich jak: pietruszka, skrzyp czy w liściach brzozy mogą usprawnić jego działanie i zapewnić nam zdrowie wolne od szkodliwych substancji wytwarzanych podczas procesu przemiany materii.

 

Dodatkowo powinniśmy zadbać także o profilaktyczną walkę z powstawaniem kamieni nerkowych i żółciowych, czyli złogów niekorzystnych dla naszego organizmu substancji. Wszystko to może zostać osiągnięte za sprawą odpowiedniej suplementacji, którą zapewniają dostępne w naszym sklepie produkty.

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności