Koenzym Q10

Koenzym Q10 MSE Clasic 30mg - 30kaps - Mito Pharma

LekMito000014
Suplement diety Q10 Classic MSE to naturale wsparcie dla twojego serca i twoich mitochondriów. Naturalnie występujący koenzym w naszym organizmie jest niezbędny do wytwarzania energii.
Ostatnie sztuki w magazynie
56,77 zł

Koenzym Q10 MSE 30mg Clasic - 100kaps - Mito Pharma

LekMito000013
Suplement diety Q10 Classic MSE to naturale wsparcie dla twojego serca i twoich mitochondriów. Naturalnie występujący koenzym w naszym organizmie jest niezbędny do wytwarzania energii.
Ostatnie sztuki w magazynie
169,07 zł

Koenzym Q10 Forte + B1 120mg - 60kaps - Singularis

LekKrSer000032
Koenzym Q10 Forte + B1  to suplement diety, który uzupełnia dietę w koenzym Q10, witaminę B1 oraz lecytynę. Szczególnie polecany osobom w średnim i podeszłym wieku, aktywnym fizycznie i sportowcom oraz na diecie cukrzycowej.
67,50 zł

Ubichinol Koenzym Q10 V100mg - 60kaps - Kenay

LekKrSer000014
Ubichinol V100 to aktywna forma koenzymu Q10, który eliminuje wolne rodniki w komórkach organizmu i jest niezwykle ważny dla procesów energetycznych zachodzących w organizmie. Ma właściwości opóźniające procesy starzenia.
Ostatnie sztuki w magazynie
124,20 zł

Ubichinol Koenzym CQ10 50mg - 60kaps - Kenay

LekKrSer000013
Ubichinol to aktywna forma koenzymu Q10, który eliminuje wolne rodniki w komórkach organizmu i jest niezwykle ważny dla procesów energetycznych zachodzących w organizmie. Ma właściwości opóźniające procesy starzenia.
Ostatnie sztuki w magazynie
81,44 zł

Koenzym Q10 30 mg - 60kaps - Now Foods

LekKrSer000022
Koenzym Q10 eliminuje wolne rodniki w komórkach organizmu i jest niezwykle ważny dla procesów energetycznych zachodzących w organizmie. Ma właściwości opóźniające procesy starzenia.
Ostatnie sztuki w magazynie
40,23 zł

Koenzym Q10 – suplementy diety dla zdrowia

Koenzym Q10 zalicza się do niezmiernie ważnych substancji chemicznych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Można go dostarczać wraz z żywnością lub poprzez suplementację preparatami dostępnymi w naszym sklepie online. Przed czym chroni koenzym Q10 i w jakiej formie najlepiej go przyjmować?

Koenzym Q10 działanie i właściwości

Koenzym Q10, znany też jako ubidekarenon lub ubichinon, swoją budową przypomina nieco witaminę E i K. Jak powstaje? W prawidłowo funkcjonującym organizmie dochodzi do syntezy tego związku we wszystkich komórkach ciała. Jego ilość jest wystarczająca do spełniania wszystkich niezbędnych funkcji w organizmie.
Do czego potrzebny jest Q10 koenzym? Przede wszystkim wytwarza energię w komórkach. Oprócz tego zapewnia odpowiednie funkcjonowanie układu krążenia, a zwłaszcza mięśnia sercowego. Reguluje ciśnienie krwi, stabilizuje błony komórkowe oraz wspomaga układ odpornościowy. Z wiekiem lub pod wpływem rozmaitych czynników (jak niehigieniczny tryb życia, palenie papierosów, zanieczyszczenie środowiska, nadmierna aktywność fizyczna) poziom syntezy Q10 może być zbyt niski. Wówczas trzeba zadbać o wzbogacenie diety o właściwe produkty spożywcze, na przykład szpinak, oleje i ryby. Innym rozwiązaniem jest suplementacja.
Q10 koenzym uznaje się za bardzo silny antyoksydant. Sprawnie wyłapuje rodniki, dzięki czemu poprawia ogólną kondycję organizmu. Chroni też skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, które są obecne choćby w zanieczyszczonym środowisku. Zostało to wykorzystane przez przemysł kosmetyczny, produkujący preparaty odmładzające z koenzymem Q10. Pozwala to uzupełnić niedobór substancji w skórze, który pojawia się wraz z wiekiem.

Suplementacja koenzymu Q10 – kiedy dodatkowy ubichinon jest niezbędny?

Suplementacja koenzymu Q10 bywa niekiedy niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz gdy dochodzi do powstania niedobór tej substancji u osób z chorobami układu krążenia, cukrzycą, paradontozą lub palących papierosy. Często koenzym Q10 bywa podawany pacjentom z chorobami Parkinsona lub Alzheimerem jako dodatkowe wsparcie w terapii. Q10 jako suplement diety podaje się także w profilaktyce miażdżycy.
Q10 – bezpieczny suplement diety
W Evital posiadamy szeroki wybór suplementów diety zawierających koenzym Q10. Występuje on w różnych dawkach oraz w rozmaitej formie, ułatwiającej dostarczanie substancji do organizmu. Można na przykład zdecydować się na kapsułki, proszek lub żelki Q10 dla dorosłych. W ofercie posiadamy suplementy w formie fluidu, który jest łatwo i szybko przyswajalny (na poziomie do 60%) przez śluzówkę jamy ustnej.
Zachęcamy do poznania wszystkich naszych produktów, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta, który pomoże dobrać odpowiednie suplementy diety, dopasowane do rozmaitych potrzeb.
Produkt dodany do listy życzeń