Koenzym Q10


Koenzym Q10 – suplementy diety dla zdrowia

Koenzym Q10 zalicza się do niezmiernie ważnych substancji chemicznych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Można go dostarczać wraz z żywnością lub poprzez suplementację preparatami dostępnymi w naszym sklepie online. Przed czym chroni koenzym Q10 i w jakiej formie najlepiej go przyjmować?

Koenzym Q10 działanie i właściwości

Koenzym Q10, znany też jako ubidekarenon lub ubichinon, swoją budową przypomina nieco witaminę E i K. Jak powstaje? W prawidłowo funkcjonującym organizmie dochodzi do syntezy tego związku we wszystkich komórkach ciała. Jego ilość jest wystarczająca do spełniania wszystkich niezbędnych funkcji w organizmie.
Do czego potrzebny jest Q10 koenzym? Przede wszystkim wytwarza energię w komórkach. Oprócz tego zapewnia odpowiednie funkcjonowanie układu krążenia, a zwłaszcza mięśnia sercowego. Reguluje ciśnienie krwi, stabilizuje błony komórkowe oraz wspomaga układ odpornościowy. Z wiekiem lub pod wpływem rozmaitych czynników (jak niehigieniczny tryb życia, palenie papierosów, zanieczyszczenie środowiska, nadmierna aktywność fizyczna) poziom syntezy Q10 może być zbyt niski. Wówczas trzeba zadbać o wzbogacenie diety o właściwe produkty spożywcze, na przykład szpinak, oleje i ryby. Innym rozwiązaniem jest suplementacja.
Q10 koenzym uznaje się za bardzo silny antyoksydant. Sprawnie wyłapuje rodniki, dzięki czemu poprawia ogólną kondycję organizmu. Chroni też skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, które są obecne choćby w zanieczyszczonym środowisku. Zostało to wykorzystane przez przemysł kosmetyczny, produkujący preparaty odmładzające z koenzymem Q10. Pozwala to uzupełnić niedobór substancji w skórze, który pojawia się wraz z wiekiem.

Suplementacja koenzymu Q10 – kiedy dodatkowy ubichinon jest niezbędny?

Suplementacja koenzymu Q10 bywa niekiedy niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz gdy dochodzi do powstania niedobór tej substancji u osób z chorobami układu krążenia, cukrzycą, paradontozą lub palących papierosy. Często koenzym Q10 bywa podawany pacjentom z chorobami Parkinsona lub Alzheimerem jako dodatkowe wsparcie w terapii. Q10 jako suplement diety podaje się także w profilaktyce miażdżycy.
Q10 – bezpieczny suplement diety
W Evital posiadamy szeroki wybór suplementów diety zawierających koenzym Q10. Występuje on w różnych dawkach oraz w rozmaitej formie, ułatwiającej dostarczanie substancji do organizmu. Można na przykład zdecydować się na kapsułki, proszek lub żelki Q10 dla dorosłych. W ofercie posiadamy suplementy w formie fluidu, który jest łatwo i szybko przyswajalny (na poziomie do 60%) przez śluzówkę jamy ustnej.
Zachęcamy do poznania wszystkich naszych produktów, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta, który pomoże dobrać odpowiednie suplementy diety, dopasowane do rozmaitych potrzeb.
Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności