Antyoksydanty


Antyoksydanty suplementacja – jak dostarczać przeciwutleniacze do organizmu?

 

Antyoksydanty (przeciwutleniacze) nazywa się często „związkami młodości”. Są to bowiem substancje, które dostarczane do organizmu w odpowiednich ilościach, potrafią opóźnić procesy starzenia, wspierać naturalną odporność oraz stymulować komórki i tkanki do lepszego funkcjonowania.

Antyoksydanty można znaleźć w rozmaitych produktach spożywczych, w tym w warzywach i owocach (zwłaszcza antyoksydanty witaminy C, A, E). Zawierają je także w dużych ilościach oleje roślinne (rzepak, nasiona słonecznika, orzechy) oraz czerwone wino.

Nie zawsze jednak z diety udaje się dostarczyć wystarczające dawki właściwych substancji. Wówczas warto również postawić na dodatkową suplementację, która pomoże uzyskać odpowiedni poziom kluczowych antyoksydantów w organizmie. Szeroki wybór takich produktów oferujemy na stronie Evital.

Kiedy warto po nie sięgać, co to są antyoksydanty i jak z nich w ogóle korzystać?

 

Czym są przeciwutleniacze – nowoczesny suplement antyoksydanty

 

Korzystne i wartościowe antyoksydanty – co to? Tym mianem określa się grupę związków chemicznych, których podstawowym zadaniem w ludzkim organizmie jest ochrona komórek przed stresem oksydacyjnym, prowadzącym do wystąpienia niejednej poważnej choroby.

Antyoksydanty suplementy i składniki pochodzące z diety, dostarczane w odpowiednich ilościach, sprawiają, że w organizmie utrzymuje się równowaga między ubocznymi produktami przemian metabolicznych (rodnikami), a możliwościami do usuwania ich. Rodniki to reaktywne formy tlenu, które potrafią wyrządzić wiele szkód w organizmie.

 

Jak działają przeciwutleniacze (w tym witaminy antyoksydanty)?

 

Dzięki antyoksydantom udaje się zatem skutecznie wspierać układ immunologiczny i redukować efekty procesu starzenia. Przeciwutleniacze wspierają naturalną autoregenerację komórek, ograniczają też ryzyko wystąpienia poważnych chorób, w tym Alzheimera, astmy lub chorób nowotworowych

Dodatkowo antyoksydanty wspomagają detoksykację organizmu, co prowadzi do poprawy samopoczucia oraz lepszej kondycji zdrowotnej.

Istnieją dwie grupy antyoksydantów – endogenne i egzogenne. Substancje endogenne są wytwarzane w naszym organizmie, a egzogenne trzeba dostarczać z zewnątrz poprzez odpowiednio zbalansowaną dietę lub suplementację, na przykład produktami z naszej oferty.

Do pierwszej kategorii zalicza się m.in.: estrogen i melatoninę. Do drugiej natomiast: witaminy A, C (kwas askorbinowy), E, kwas cytrynowy (występujący w cytrusach), likopen, luteinę, alfa karoten i beta karoten, flawonoidy oraz polifenole. Niektóre substancje, jak selen, cynk, koenzym Q10 mogą być przeciwutleniaczami egzogennymi i endogennymi.

 

Gdzie znaleźć antyoksydanty? Antyoksydanty suplement i żywność

 

Przeciwutleniacze egzogenne dostarcza się do organizmu zazwyczaj na dwa sposoby. Przede wszystkim kluczowe są antyoksydanty w diecie. Bogatym ich źródłem są zwłaszcza rośliny, w tym warzywa i owoce (czerwona papryka, kapusta, natka pietruszki, cytrusy, winogrona), zawierające wiele witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania tkanek i narządów. Takie naturalne oksydanty skutecznie ograniczają objawy starzenia się organizmu.

Oprócz warzyw i owoców lub innych produktów spożywczych, można dostarczyć antyoksydanty w tabletkach. Stosując wysokiej jakości suplementy diety, w tym te zawierające związki chemiczne zaliczane do silnych przeciwutleniaczy, ograniczamy oksydację komórek. Suplementy, dostępne w naszym sklepie, pochodzą z naturalnych źródeł, posiadają jednak dawkę dużo większą niż ilości antyoksydantów występujących w codziennym pokarmie. Pozwala to na skuteczniejsze dostarczanie organizmowi pełnego zapotrzebowania na daną substancję.

 

Evital – skuteczne i zdrowe suplementy antyoksydanty

 

Przeciwutleniacze to niezmiernie ważna grupa związków chemicznych, które wspierają organizm w niwelowaniu efektów stresu oksydacyjnego oraz w minimalizowaniu ryzyka wystąpienia wielu chorób. Ponadto pomagają zachować piękny i młodzieńczy wygląd przez długi czas. Warto zadbać o zbilansowanie diety, bogatej w naturalne źródła przeciwutleniaczy, a także o prawidłową suplementację, dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu można uzyskać optymalne rezultaty.

Zachęcamy do poznania wszystkich produktów na stronie Evital, a zwłaszcza wysokiej jakości przeciwutleniaczy suplementów, które pomogą dostarczyć do organizmu optymalną ilość niezbędnych składników, a przez to zachować młodość i zdrowie na długie lata.

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności