Kurkuma Micelizowana Licaps - 60kaps - Kenay

Kurkuma Micelizowana Licaps - 60kaps - Kenay

Ostatnie sztuki w magazynie
93,05 zł
Brutto

Kurkuma micelizowana jest o 185 x lepiej biodostępna niż tradycyjny ekstrakt z kurkumy. Kurkuma wykazuje działanie przeciwzapalne, np. w bólach stawów, mięśni. Wspiera działanie wątroby, pomaga w trawieniu. 

Opis

Kurkuma Micelizowana to innowacyjny suplement diety zawierający korzeń kurkumy w postaci miceli, zapewniających optymalną biodostępność i wykorzystanie korzystnych składników aktywnych. Składnikiem aktywnym kurkumie jest kurkumina 

Zastosowanie kurkumy jako naturalnego wsparcia zdrowia sięga wieków. Kurkuma odgrywa ważną rolę w ajurwedzie, tradycyjnym systemie medycyny wywodzącym się ze starożytnej Indii. Ajurweda łączy aspekty fizyczne, emocjonalne i duchowe zdrowia, koncentrując się na równowadze ciała i umysłu. Jej głównym składnikiem aktywnym jest kurkumina, znana ze swoich silnych właściwości przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych.

Dzięki procesowi micelizacji kurkumina jest zamknięta w mikroskopijnych cząstkach zwanych micelami. Ta technologia zwiększa biodostępność kurkuminy, co oznacza, że jest ona lepiej wchłaniana przez organizm w porównaniu do tradycyjnych ekstraktów z kurkumy. Według badań, kurkuma micelizowana może być aż 185 razy bardziej biodostępna, co sprawia, że jej korzystne właściwości są skuteczniej dostarczane do organizmu.

Kurkuma wykazuje działanie przeciwzapalne, co może przynieść ulgę w bólach stawów i mięśni. Jej zdolność do redukcji stanów zapalnych może wspomagać regenerację tkanek i łagodzić objawy związane z przeciążeniem czy urazami. Dodatkowo kurkuma jest znana z korzystnego wpływu na funkcjonowanie wątroby, wspierając jej naturalne detoksykacyjne właściwości. Wspomaga również proces trawienia poprzez stymulację produkcji żółci, która jest niezbędna w procesie rozkładu tłuszczów i przyswajania składników odżywczych.

Kurkuma wspiera działanie wątroby. Wątroba pełni kluczową funkcję w procesie detoksykacji organizmu i metabolizowaniu substancji. Dzięki korzystnym właściwościom kurkuminy, kurkuma micelizowana pomaga wątrobie w trawieniu, jej naturalnych funkcjach oczyszczających i regenerujących. To z kolei może przyczynić się do poprawy ogólnego stanu zdrowia i energii.

Kurkumina, obecna w kurkumie, posiada potencjał przeciwlękowy i przeciwdepresyjny, co czyni ją potencjalnie przydatną w leczeniu depresji. Wpływa korzystnie na poziom neuroprzekaźników, takich jak serotoninę i dopaminę, które odgrywają kluczową rolę w regulacji nastroju i emocji. Serotonina jest nazywana również hormonem szczęścia, a dopamina jest odpowiedzialna za pozytywne emocje, takie jak radość i motywacja.

Kurkumina ma również korzystny wpływ na zdrowie układu krążenia. Wielu badaczy wskazuje, że może pomagać w oczyszczaniu krwi oraz regulować poziom cholesterolu. Regularne spożywanie kurkumy może przyczynić się do utrzymania zdrowego profilu lipidowego i wspomóc ogólną kondycję serca.

Kurkuma Micelizowana ma również potencjał neuroprotekcyjny, co oznacza, że może chronić komórki nerwowe przed uszkodzeniami oraz zapobiegać procesom neurodegeneracyjnym. Badania naukowe sugerują, że kurkumina może odgrywać rolę w ochronie mózgu przed chorobami takimi jak Alzheimera czy Parkinsona. Jej działanie neuroprotekcyjne może wynikać z jej właściwości przeciwzapalnych oraz zdolności do przekraczania bariery krew-mózg.

Kurkuma Micelizowana ma również znaczący wpływ na układ immunologiczny. Badania naukowe sugerują, że kurkumina może modulować odpowiedź immunologiczną organizmu, co oznacza, że wpływa na regulację reakcji obronnych. To może przyczynić się do wzmocnienia układu odpornościowego i zapobiegania infekcjom.

Właściwości kurkumy:

 • Działanie przeciwzapalne
 • Wspomaganie zdrowia stawów i mięśni
 • Wspieranie działanie wątroby
 • Pomaga w trawieniu
 • Poprawa trawienia
 • Właściwości antyoksydacyjne
 • Regulacja poziomu cholesterolu
 • Wspieranie zdrowia serca
 • Wspomaganie zdrowego starzenia się
 • Neuroprotekcyjnie (chroni komórki nerwowe i może zapobiegać neurodegeneracji),
 • Reguluje metabolizm
 • Może wspomagać terapię depresji
 • Wykazuje potencjalne działanie przeciwnowotworowe

Składniki: ekstrakt z kłącza kurkumy (Curcuma longa L.); standaryzowany na zawartość kurkuminoidów: 6%; kwas L-askorbinowy (witamina C); cholekalcyferol (witamina D); kapsułka: hydroksypropylometyloceluloza.

Zalecana dawka: Jedna kapsułka dziennie

Szczegóły produktu

LekNowotw000018
Nowy

Komentarze (0)

No reviews
Produkt dodany do listy życzeń