Kocanka kwiatostan - 50g - Flos

Zio000736

Nowy produkt

Roślina ma działanie żółciopędne, moczopędnie, przeczyszczająco i pobudzająco na czynności żółciowe

Więcej informacji

4,55 zł

- +

Marka: Flos

 
Więcej informacji

Roślina należąca do rodziny astrowatych (złożonych), osiągająca 10-30 cm wysokości. Pokryta jest cała srebrzystymi włoskami, przez co jest wełnistofilcowata i nie tyle zielona co popielatoszara. Łodyga jest ulistniona i rozgałęzia się. Liście dolne są podłużne i odwrotnie jajowate, górne wąskie i mocno zaostrzone Roślina pod ziemia posiada kłącze. Kwiaty są pomarańczowo-żółto-złociste rzadziej bladożółte, zebrane w koliste koszyczki, które tworzą baldachokształtną wiechę. Wewnętrzne kwiaty wyrastają w jednym szeregu i są rurkowe, obupłciowe, a brzeżne to kwiaty żeńskie. Kwitnienie ma miejsce od lipca do października. Owocem jest niełupka z puchem kielichowym.


Surowcem mającym zastosowanie w zielarstwie jest kwiat kocanki, który zawiera  glukozydy, karotenoidy, fitosterole, kwasy organiczne, garbniki i olejek eteryczny. Kocanki piaskowe podlegają w Polsce częściowej ochronie.

Roślina ma działanie żółciopędne, moczopędnie, przeczyszczająco i pobudzająco na czynności żółciowe. Stosowana jest w wspomaganiu pracy wątroby (szczególnie powstałych na tle niedostatecznego wytwarzania żółci)i, w stanach zapalnych i skurczowych dróg żółciowych, także w niedokwaśności soku żołądkowego, a co za tym idzie w regulacji zaburzeń trawienia. Wykorzystywana jest także przy reumatyzmie.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Napisz opinię

Kocanka kwiatostan - 50g - Flos

Roślina ma działanie żółciopędne, moczopędnie, przeczyszczająco i pobudzająco na czynności żółciowe

Napisz opinię

 
Comments(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Menu