Dąb kora - 50g - Kawon

Zio000565

Nowy produkt

Kora dębu wykazuje właściwości ściągające, przeciwzapalne i przeciw krwotokom, dzięki zawartości garbników.

Więcej informacji

2,70 zł

- +

Marka: Kawon

 
Więcej informacji

Dąb jest drzewem z rodziny bukowatych, osiągającym wysokość 20-35 m, o nieregularnej koronie. Kora jest gruba, głęboko i szeroko spękana. Liście u nasady są uszkowate, w zarysie odwrotnie jajowate, o nierównych, wgłębiających się w brzeg falach. Obie połowy blaszki są względem siebie niesymetryczne. Dąb kwitnie w maju, natomiast jego owocem jest orzech, potocznie nazywany żołędziem, pojawia się jesienią.

Surowcem leczniczym jest kora dębowa, która pozyskuje się z młodych gałązek po ich zerwaniu lub gromadzi się podczas łuszczenia z pnia.

Kora dębu wykazuje właściwości ściągające, przeciwzapalne i przeciw krwotokom, dzięki zawartości garbników. Stosuje się ją również do płukania jamy ustnej w przypadku pleśniawek, zapalenia dziąseł, anginy. Ponadto w postaci wlewów w przypadku biegunek, hemoroidów, krwotoków macicznych oraz do przemywania ran

Odwarami z liści dębowych farbowano niegdyś wełnę, ponieważ nadają tkaninom kolor żółty, zielony,  brunatny lub nawet czarny, w zależności od użytej ilości.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.Napisz opinię

Dąb kora - 50g - Kawon

Kora dębu wykazuje właściwości ściągające, przeciwzapalne i przeciw krwotokom, dzięki zawartości garbników.

Napisz opinię

 
Comments(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Menu