Majeranek - 100g - Dary Natury

Zio000600

Nowy produkt

Surowiec wykazuje działanie regulujące trawienie, pomaga w nieżycie żołądka i chorobach układu pokarmowego.

Więcej informacji

6,50 zł

- +

 
Więcej informacji

Majeranek ogrodowy (lebiodka majeranek) to roślina z rodziny  jasnotowatych, osiągająca do 50 cm wysokości. Łodyga jest silnie rozgałęziona, wzniesiona i wcześnie drewnieje u podstawy. Liście są krótkoogonkowe, podługowatoeliptyczne i drobne. Cała roslina jest omszona. Kwiaty są białe do różowych i zebrane okółkowo w czterokanciaste, kłosokształtne główki, wyrastające na szczytach pędów. Kwitnienie ma miejsce od lipca do pierwszysz przymrozków. Owocem jest rozłupnia. Roślina wykorzystywana jest również jako przyprawa.

Surowcem zielarskim jest ziele, które zawiera olejek eterycznego (m.in. borneol),  alkohole, seskwiterpeny i związki garbnikowe.

Surowiec wykazuje działanie regulujące trawienie, pomaga w nieżycie żołądka i chorobach układu pokarmowego. Ponadto ma właściwości antywirusowe, antybakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwskurczowe, napotne, pobudzające wydzielanie soków trawiennych, wzmagające trawienie, moczopędne, żółciopędne. Wykorzystywany jest przy biegunkach, do inhalacji przy nieżytach górnych dróg oddechowych, w terapii stanów zapalnych gardła, krtani i oskrzeli, w wspomaganiu leczenia stanów zapalnych i zakażeń układu moczowego oraz ma właściwości uspokajające. 

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Napisz opinię

Majeranek - 100g - Dary Natury

Surowiec wykazuje działanie regulujące trawienie, pomaga w nieżycie żołądka i chorobach układu pokarmowego.

Napisz opinię

 
Comments(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Menu