Informacja dla Klientów z Poznania:

Odbiór osobisty

Zamów w sklepie internetowym - odbierz w wybranym sklepie stacjonarnym:

os. Jagiellońskie 121B
ul. Leszczyńska 53

Szybka dostawa na terenie Poznania!

Dostarczymy do domu Twoje zamówienie nawet tego samego dnia!!

Sprawdź szczegóły: https://evital.pl/content/26-szybka-dostawa-poznan

Bazylia - 25g - Dary Natury Expand

Bazylia - 25g - Dary Natury

Dary Natury Dary Natury

Zio001558

Nowy

Działa na układ pokarmowy, przywraca naturalną perystaltykę jelit oraz zwiększa wydzielanie soków trawiennych. Ma również zastosowanie w dolegliwościach nerwowych. Jest doskonałą przyprawą do różnych potraw, poprawiając ich smak i ułatwiając trawienie.

Więcej szczegółów

Dostępny

4,01 zł

brutto

Brakuje Ci tylko 249,00 zł do darmowej dostawy!

Kwota darmowej dostawy obowiązuje przy płatności z góry.

Oceny i recenzje klientów

Nikt jeszcze nie opublikował recenzji
w tym języku

Więcej informacji

Działa na układ pokarmowy, przywraca naturalną perystaltykę jelit oraz zwiększa wydzielanie soków trawiennych. Bazylia ma również zastosowanie w dolegliwościach nerwowych, a jednocześnie jest doskonałą przyprawą do różnych potraw, poprawiając ich smak i ułatwiając jednocześnie trawienie. Zawiera garbniki, olejki eteryczne i saponiny, flawonoidy, glikozydy oraz inne składniki.

Bazylia jest rośliną jednoroczną, zwykle osiągającą 20-40 cm, chociaż notowano okazy sięgające nawet 50 cm wysokości. Łodyga silnie rozgałęzia się od dołu, a w przekroju jest czworokątna. Liście górne osadzone są na łodydze na przemian z dwóch stron, dolne są wydłużone i owalne, na końcach zaostrzone, brzeg jest gładki, niekiedy ząbkowany. Kwiaty z reguły w odcieniu bladoróżowym, rzadko prawie czysto białym, wyrastają w kątach górnych liści, gdzie tworzą pozorne kłosowate kwiatostany. Pojawiają się w czerwcu i spotkać je można aż do września. Przywędrowała do Europy z Indii oraz Chin. Od XV wieku uprawiano ją w Hiszpanii oraz we Włoszech, a w Polsce uprawę rozpoczęto w XVI wieku. Ziele bazylii zbierać należy przed zakwitnięciem, na początku sezonu wegetacyjnego. Wykorzystuje się części nadziemne, cenne są zwłaszcza liście. Ze względu na to, iż jest nieodporna na mróz, nie występuje w Polsce w formie dzikiej. W Polsce uchodziła za zioło chroniące przed niepożądaną oraz od nieszczęśliwej miłości.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Brand

Z miłości do ziół i szacunku do podlaskiej tradycji ponad dwadzieścia siedem lat temu powstała firma Dary Natury. Właściciel, Mirosław Angielczyk, początkowo prowadził jednoosobową działalność, która z czasem przekształciła się w prężnie działającą firmę. Jej wyjątkowość polega na możliwie największym użyciu lokalnych surowców w tworzeniu żywności ekologicznej. Co niezwykle ważne, każdy możliwy etap produkcji- od uprawy ziół, przez ich zbiór, suszenie, przetwarzanie i konfekcjonowanie, odbywa się w jednym miejscu- na południu województwa podlaskiego, w malowniczej miejscowości Koryciny. Nieocenioną wartość dla kultywowania tradycji zielarskich ma również pozyskiwanie surowców ze stanu naturalnego.

Opinie

Dane do przelewu:

EKAA Sp. z o.o.
Leszczyńska 53
60-115 Poznań

mBank: 78 1140 2004 0000 3102 7615 4806
» przeczytaj wszystkie opinie
Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.