L-glutamina 500mg - 50kaps - Solgar

Lek000734

Nowy produkt

Glutamina to aminokwas będący amidem innego aminokwasu – kwasu glutaminowego. Jest jednym z podstawowych, biogennych aminokwasów niezbędnych nam do funkcjonowania.

Więcej informacji

66,00 zł

- +

Marka: Solgar

 
Więcej informacji

1) O produkcie

Glutamina to aminokwas będący amidem innego aminokwasu – kwasu glutaminowego. Jest jednym z podstawowych, biogennych aminokwasów niezbędnych nam do funkcjonowania.

To składowa białek o różnorakich właściwościach. Bierze udział w przemianach azotu, ogranicza szkodliwe działąnie powstającego w naszym organizmie amoniaku, bierze udział w syntezie puryn, purymidyn oraz innych aminokwasów. Jest ona bardzo silnym antoksydantem, bierze udział w unieczynnianiu wolnych rodników przyczyniających się do uszkadzania materiału genetycznego komórek, ich błon, starzeniu się skóry, procesach miażdżycowych, procesach niszczących naczynia krwionośne, zaburzających prace układu krzepnięcia.

Ponadto glutamina ogranicza działanie hormonów katabolicznych i pokrywa zapotrzebowanie organizmu na azot pozabiałkowy i odgrywa znacząca rolę we wstępnej syntezie białek. Oprócz tego – obniża katabolizm mięśni w trakcie wysiłku fizycznego, poprawiawytrzymałość wpływając pozytywnie na gospodarkę glikogenu, przyspiesza regenerację włókien mięśnowych. Warunkuje też prawidłową pracę układu odpornościowgo – według badań osoby z zaburzeniami, np. zakażeni wirusem HIV, na początku swej choroby wykazują spadek w organizmie właśnie glutaminy.

Ten aminokwas wspomaga tez leczenie osób po transplantacji. Jest wskazany osobom stosującym antybiotykoterapię ponieważ przyczynia się do utrzymania prawidłowej flory jelitowej.

Wysoka koncetracja glutaminy w mózgu świadczy o jej istotnym wpływie na ten ważny narząd – pełni rolę modulatora oraz substratu energetycznego. Wspomaga koncentrację, czujność, poprawia procesy myślowe i ułatwia zapamiętywanie.

                                                          

Ponadto, glutamina swietnie sprawdza się w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi, poprzez regulację działania insuliny w zależności od stężenia dostępnych substancji energetycznych.

Pomaga nam spalać tkankę tłuszczową zamiast mięśni podczas długich diet czy też ciężkich treningów fizycznych. Według najnowszych badań, glutamina chroni przed napdami wilczego głodu, obniża chęć na słodycze i alkohol, wspomaga prawidłowa pracę jelit.

Glutamina jest niezbędna do rozmnażania fibroblastów, które są odpowiedzialne za syntezę kolagenu, zapobiegają wiotczeniu skóry i opóźniają powstawanie zmarszczek. Dzięki temu wspomaga procesy gojenia się ran, oparzeń i owrzodzeń. Wzmacnia mięsień sercowy – jest źródłem energii dla przemian zachodzących w sercu, reguluje też ciśnienie krwi.

Badania, które przeprowadzono na zwierzętach wykazały, że glutamina poprawia działanie chemioterapeutyków, chroniąc komórki organizmu a zwiększając przyswajanie leków przez komórki rakowe.

Tak dobroczynne i wszechstronne działanie tego wyjątkowego aminokwasu z pewnością zachęca do suplementacji.

 

Typowa dieta sportowca trenującego sporty siłowe, obfita w kalorie i proteiny, często nie pozwbaiona stresu i oczywiście intensywnego treningu może być szczególnie niewystarczająca.

Preparat dostarcza glutaminy w postaci wolnej, łatwo przyswajalnej i szybko wchłanianej z krwioobiegu, nie obciążając przy tym układu trawiennego.

 

2) Dawkowanie:

1 kapsułka dziennie

3) Opakowanie: 50 kapsułek

Zapewnia kurację: 50 dni

4) Skład:

Jedna kapsułka zawiera:

L-Glutamina    500 mg

Naturalne substancje pomocnicze:

Otoczka kapsułki (hydroksypropylometyloceluloza)

Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna

Substancje przeciwzbrylające: roślinny stearynian magnezu, roślinny kwas stearynowy

Napisz opinię

L-glutamina 500mg - 50kaps - Solgar

Glutamina to aminokwas będący amidem innego aminokwasu – kwasu glutaminowego. Jest jednym z podstawowych, biogennych aminokwasów niezbędnych nam do funkcjonowania.

Napisz opinię

 
Comments(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Menu