L-Lizyna 500mg - 50kaps - Solgar Expand

L-Lizyna 500mg - 50kaps - Solgar

Solgar Solgar

Lek000731

Nowy

Lizyna to niezbędny, egzogenny aminokwas, potrzebny do budowy białek, mięśni, kości.

Więcej szczegółów

Dostępny

51,19 zł

brutto

Oceny i recenzje klientów

Nikt jeszcze nie opublikował recenzji
w tym języku

Więcej informacji

1) O produkcie

Lizyna to jeden z 20 biogennych, niezbędnych nam do funkcjonowania aminokwasów. Musi być dostarczany z pożywieniem, ponieważ jest związkiem egzogennym, którego nie jesteśmy w stanie wytworzyć sami. Lizyna jest niezbędna do budowy białek, mięśni, kości. Przyczynia się do prawidłowego wchłaniania wapnia z pożywienia wpływając na prawidłowy stan zębów i kości, łagodzi objawy infekcji. Jest składnikiem potrzebnym do powstawania hormonów, białek odpornościowych, enzymów i tkanki łącznej.

Według dostępnych badań unormowany poziom lizyny przyspiesza leczenie opryszczki poprzez działanie przeciwstawne na argininę, odpowiedzialną za rozwój zakażenia. Ponadto działą też bezpośrednio na wirusa. Wykazano też jego skuteczność w leczeniu półpaśca.

Lizyna swietnie sprawdza się w profilaktyce chorób układu krążenia, zapobiegając powstawaniu w tętnicach blaszek miażdżycowych i przyspiesza gojenie się ich uszkodzeń. Ponadto, lizyna jest prekursorem l-cysteiny, działającej protekcyjnie na układ sercowo-naczyniowy.

Oprócz tego, wspomaga pracę wątroby i ochrania jej miąższ przed uszkodzeniem, poprawia detoksykację organizmu, wiąże metale ciężkie ułatwiając ich usuwanie z organizmu, przeciwdziała też uszkodzeniom tego narządu przez nadmierną ilość spożytego alkoholu.

Według badań naukowych, niedobór tego aminokwasu zwiększa wydalanie niezbędnego wapnia, co może sprzyjać zaburzeniom kośćca i przyczyniać się do osteoporozy.

                                                         L-Lizyna 500mg - 50kaps - Solgar

Jej niedobór może objawiać się w postaci zaburzeń ze strony wielu narządów i układów. Mówimy tu o np.: niedokrwistości, wypadaniu włosów, problemach z koncentracją i zapamiętywaniem, zaburzeniach łaknenia, drażliwości, spadku masy ciała.

Preparat marki Solgar zawiera lizynę pochodzenia roślinnego, łatwo i szybko przyswajalną z krwi, nie zaburzającą procesu trawienia. Suplemetacja tym aminokwasem może przynieść wiele korzyści i zapobiec powstawaniu wielu groźnych chorób.

2) Skład:

Jedna kapsułka roślinna zawiera:

L-Lizyna (w wolnej postaci, jako HCl)            500 mg

Dwie kapsułki zawierają:

L-Lizyna (w wolnej postaci, jako HCl)            1000 mg

Naturalne substancje pomocnicze:

Otoczka kapsułki roślinnej (hydroksypropylometyloceluloza)

Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna

Substancja przeciwzbrylająca: roślinny stearynian magnezu

 

 

3) Dawkowanie:

1 do 2 kapsułek dziennie

4) Opakowanie:

50 kapsułek

Zapewnia kurację: 25 do 50 dni

Opinie

Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.