Biszolin, naturalny żel z biszofitem

Biszolin, żel z biszofitem -naturalne wsparcie przy bólach stawów, kości, mięśni i nie tylko

Biszolin to naturalny produkt praktycznie dla każdego, komu dokucza ból mięśni, stawów, cierpi na zwyrodnienia, bóle reumatyczne, czy uprawia aktywnie sport. Biszofit, który jest głównym składnikiem żelu biszolin, to naturalny koncentrat składników mineralnych. Głównie jest to magnez, ale też 30 innych makro i mikroelementów oraz 70 pierwiastków. Żel mineralny z biszofitem wykazuje przede wszystkim działanie przeciwzapalne.

Żel z biszofitem- co to jest?

Jak wspomnieliśmy, biszofit jest koncentratem składników mineralnych. Powstał on już ponad 200 lat temu. To wtedy Morze Prehistoryczne zaczęło parować i pozostała pod nim warstwa minerałów. Warstwa ta teraz znajduje się ok. 2 km pod powierzchnią ziemi. Biszofit jest czysty, nieskażony zanieczyszczeniami i toksynami. 

Obecnie biszofit jest wydobywany za pomocą szybów wiertniczych poprzez rozcieńczanie go wodą. Złoża biszofitu znajdują się w wielu miejscach na świecie, ale głównym miejscem jego wydobycia jest Wołgograd w Rosji. 

Biszofit zawiera przede wszystkim magnez. Oprócz niego biszofit zawiera jeszcze 30 innych makro i mikroelementów oraz 70 pierwiastków. M.in. są to: potas, sód, brom, krzem, bor, molibden, wapń, cynk, miedź, siarka, żelazo, srebro i wiele innych. 

Biszolin żel -właściwości i działanie

Biszofit najczęściej występuje w preparatach do stosowania zewnętrznego: maści, żele, kremy. Wykazuje on właściwości przeciwzapalne i łagodzi ból. Najczęściej żel z biszofitem stosuje się w przypadku dolegliwości stawów, na bóle układu kostno-stawowego, bóle reumatyczne, bóle mięśni. Biszolin regeneruje stawy i chrząstkę stawową. 

Główny składnik- magnez odpowiada za gęstość kości, a połączony z krzemem może zapobiegać powstawaniu żylaków oraz zwyrodnieniu stawów i kości. Krzem może pomóc w walce z cellulitem. Obecny w biszoficie wapń wzmacnia kości, a bor zmniejsza obrzęki oraz stany zapalne w mięśniach i stawach.

Więc kiedy można stosować żel mineralny z biszofitem?

 • bóle stawów,
 • bóle kości, 
 • bóle reumatyczne,
 • zwyrodnienia, 
 • reumatoidalne zapalenie stawów,
 • korzonki,
 • żylaki nóg, 
 • ostrogi,
 • haluksy,
 • obrzęki,
 • urazy i kontuzje sportowe,
 • stłuczenia,
 • problemy z kręgosłupem,
 • skurcze mięśni.

Żel z biszofitem polecany jest do masażu każdej osobie, która boryka się z problemami układu ruchu, sportowcom oraz rekonwalescentom, oraz każdej wlaściwie osobie, młodej i starszej. Masaże biszolinem często wykonuje się w sanatoriach, gabinetach rehabilitacyjnych. Można również w domowym zaciszu wykorzystać płyn do kąpieli Mineralna kąpiel firmy Nami. Jest to emulsja z biszofitem i olejkiem pichtowym, która złagodzi napięcie mięśniowe, czy bóle stawów i mięśni po całym dniu, rozluźni i uspokoi. Poprzez taką kąpiel dostarczamy do organizmu przez skórę pierwiastek magnezu.

Osoby aktywne, sportowcy jak najbardziej mogą korzystać z dobrodziejstw biszofitu. Po wyczerpujących treningach -ukoi ból, zregeneruje zmęczone mięśnie. 

Żel biszolin można również zastosowanie kosmetyczne. Wykazuje pozytywny wpływ na dolegliwości skórne, takie jak: łupież, łuszczyca.

Balsamy do ciała z biszofitem mogą zapobiegać cellulitowi oraz rozstępom. 

Biszofit można stosować do oczyszczania i tonizowania skóry.

Warto sięgnąć po produkty, które w swoim składzie wykorzystują biszofit. Jest wiele produktów z biszofitem, dlatego warto zwracać uwagę na to, ile jest biszofitu w biszoficie. Im będzie go więcej, tym silniejsze będzie jego działanie.

 

Produkt dodany do listy życzeń