Senes liść - 50g - Kawon

Senes liść - 50g - Kawon

Dostępny
4,62 zł
Brutto

Liść senesu ma właściwości przeczyszczające dlatego jest stosowany przy zaparciach. Ponadto pobudza perystaltykę jelita grubego ułatwiając przemieszczanie się treści pokarmowej.

Opis

Senes, półkrzew należący do rodziny bobowatych, dorastający do 1 m wysokości. Liście są pierzastozłożone z z 4 par jajowatolancetowatych listków, lancetowate, podłużne, szarozielone. Kwiaty żółte zebrane są w grona, osadzone są w katach liści na długich szypułkach. Roślina kwitnie od lipca do grudnia. Owocem jest niezbyt długi , owalnego kształtu, brunatno szary, strąk, a w nim brunatne, sercowate nasiona.

Surowcem zielarskim są strąki i liście, w skład których wchodzą substancje czynne takie jak: glikozydy, żywice, związki śluzowe i flawonoidy.


Surowca nie wolno podawać przy zapaleniu ślepej kiszki, w skręcie kiszek, w zbyt niskim stężeniu potasu w organizmie lub w odwodnieniu.

Liść senesu ma właściwości przeczyszczające dlatego jest stosowany przy zaparciach. Ponadto pobudza perystaltykę jelita grubego ułatwiając przemieszczanie się treści pokarmowej, wchodzi również  w skład preparatów żółciopędnych.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Szczegóły produktu

Zio000505
Nowy

Komentarze (0)

No reviews

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również

Produkt dodany do listy życzeń