Witamina D3 50ug (2000 IU) - 100kaps - Solgar
Witamina D3 25ug - 100kaps - Solgar
Witamina D3 50ug (2000 IU) - 100kaps - Solgar
Witamina D3 25ug - 100kaps - Solgar

Witamina D3 50ug (2000 IU) - 100kaps - Solgar

Produkt niedostępny
53,45 zł
Brutto

Witamina D3 to prohormon, niezbędny nam do utrzymania prawidłowej struktury kości.

Opis

1) O produkcie

Witamina D3, czyli cholekalcyferol, to witamina wyjątkowa – nasz organizm jest ją w stanie sam wytworzyć pod wpływem światła słonecznego – w przeciwieństwie do innych witamin, które muszą być dostarczane do organizmu wraz z pokarmem w odpowiednich ilościach. Witamina D jest rozpuszczalna w tłuszczach i z punktu widzenia fizjologicznego jest prohormonoem. Jednakże mało osób zdaje sobie sprawę, że dorośli powinni spozywać suplementy witaminy D szczególnie w okresie jesienno-zimowym ze względu na obniżoną ilość światła słonecznego.

Często w tym okrese dopadają nas depresyjne nastroje, które niekoniecznie związane są z zaburzeniami układu nerwowego. Według badań klinicznych okazało się, że osoby z prawidłowym poziomem tej witaminy zapadały na depresje jesienną bardzo rzadko, w przeciwieństwie do osób z jej niedoborem.

Wykazano również, że zbyt mała podaż witaminy D zwieksza ryzyko powstania ciężkiej choroby, jaką jest zapalenie jeslit – choroba Leśniewskiego-Crohna. Przewlekłe niedobory wiąża się też z osłabieniem apartu ruchowego – obniżoną siłą i wydajnością mięśni, bólami kości, osteomalacją, szybkim męczeniem się. Skutukuje też zaburzeniami układu odpornościowego powodując większą zapadalność na infekcję i obniżony potencjał walki z wolnymi rodnikami.

Witamina D zwiększa wrażliwość komórek na insulinę, obniżając ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 w przyszłości, poprawia również pracę trzustki oraz wchłanianie wapnia z pokarmu, regulując mase kości i jej kostnienie, co przyczynia się do zmniejszonego ryzyka wystąpienia osteoporozy. Ponadto ma działanie przeciwzapalne, przeciwagregacyjne i zapobiega niekontrolowanym wzrostom wagi.

Jak widać, witamina D ma ogromny wpływ na prace naszego ciałą i współpracę wielu układów. Warto zastanowić się nad suplementacją, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdzie jest mniej słońca a tym samym – mniej witaminy D w naszym ciele.

                                                                       Witamina D3 50ug (2000 IU) - 100kaps - Solgar

 

2) Skład:

Jedna kapsułka zawiera:                                                                                                                         

Witamina D3 (1000 IU) ……………………………………………………25 µg    

(cholekalcyferol z oleju z wątroby ryb)

 

Naturalne substancje pomocnicze:

Olej z krokosza barwierskiego

Otoczka kapsułki żelowej (żelatyna, glicerol)

3) Dawkowanie:

1 kapsułka dziennie

4) Opakowanie:

100 kapsułek.

Szczegóły produktu

Lek000763
Nowy

Komentarze (0)

No reviews

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również

Produkt dodany do listy życzeń