Olej z Dzikiego Oregano - 60kaps - Solgar
 Olej z Dzikiego Oregano - 60kaps - Solgar
 Olej z Dzikiego Oregano - 60kaps - Solgar
 Olej z Dzikiego Oregano - 60kaps - Solgar

Olej z Dzikiego Oregano - 60kaps - Solgar

Dostępny
98,16 zł
Brutto

Olej z dzikiego oregano to bogate źródło przeciwutleniaczy, niszczących wolne rodniki i niwelujących skutki ich szkodliwego działania.

Opis

1)      O produkcie

Olejek z oregano od tysiącleci stosuje się jako substancję leczniczą, ze względu na swoje unikatowe i dobroczynne właściwości. Wpływa on pozytywnie na funkcjonowanie naszego organizmu, działając na poszczególne układy. Wyjątkowa skuteczność lecznicza oregano, zależy od jego składu chemicznego. A zawiera głownie :

- olejek eteryczny,

- fenole,

- karwakol,

- tymol,

- octan tymolu,

- seskwiterpeny,

- kwasy fenolowe,

- flawonoidy.

 

Jak oregano działa na nasze ciało ?

Przede wszystkim, zawiera ogromną liczbę przeciwutleniaczy, czyli antyoksydantów. Według najnowszych badań, przeprowadzonych w ośrodkach naukowych w Stanach Zjednoczonych, oregano ma od 3 do 20 razy większe właściwości przeciwutleniające, niż przebadane dotychczas zioła. Co to oznacza? Że świetnie radzi sobie z wolnymi rodnikami, które powstają w naszym organizmie cały czasy, w wyniku fizjologicznych procesów, jak i w konsekwencji przebywania w środowisku o wysokim zanieczyszczeniu powietrza, wody czy gleby. Wolne rodniki są tez odpowiedzialne za starzenie się skóry oraz wywoływanie mutacji, które mogą w konsekwencji prowadzić do rozwoju nowotworów.

Ponadto oregano wykazuje silne właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Pomaga utrzymać prawidłową mikroflorę jelit, wspomagając trawienie, pracę żołądka oraz wątroby. Wspomaga tez pracę tych ważnych organów poprzez zwiększenie wydzielania śliny, soku żołądkowego i żółci – płynów, które zawierają enzymy odpowiadające za prawidłowe trawienie białek, węglowodanów i tłuszczy.

                                                   Olej z Dzikiego Oregano - 60kaps - Solgar

Oregano sprawdza się też świetnie w przypadku zakażeń górnych dróg układu oddechowego – wzmaga wydzielanie śluzu, ułatwiając odksztuszanie i pozbywanie się zalegającej wydzieliny.

Dzięki zawartym w oregano flawonoidom rozkurczają się mięśnie gładkie takich narządów jak oskrzela, jelita czy moczowody. Jako świetny środek przeciwdrobnoustrojowy, nadaje się do stosowania na otarcia czy też trudno gojące się rany.

Decydując się na kupno olejku z oregano należy zwrócić uwagę na jego zawartość – olejek firmy Solgar jest standaryzowany tak, aby zawierał minimum 60% karwakrolu i 3-5% tymolu ( najważniejszych związków chemicznych odpowiedzialnych za wszechstronne i lecznicze działanie oregano).

 

2)      Dawkowanie

1 kapsułka dziennie

3)      Skład

 

Jedna kapsułka zawiera: Mieszanka dzikiego oregano 175 mg, zawiera: Oliwa z oliwek "Extra Virgin", standaryzowany olejek z dzikiego oregano (olejek lotny) 17.5 mg oraz Naturalne substancje pomocnicze: Żelatyna, Glicerol

 

4)      Dostępne opakowanie

60 kapsułek

Szczegóły produktu

LekPrzGry000077
Nowy

Komentarze (0)

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń