Inulina Bio - 250g - Bio Planet

Inulina Bio - 250g - Bio Planet

22,74 zł

(22,74 zł szt.)

Brutto

Dzięki inulinie poprawia się wchłanianie składników mineralnych, a obniża wchłanianie toksyn i metali ciężkich. Ponadto, sprzyja odchudzaniu.

Opis

Inulina to polisacharyd, obecny w wakuolach roślin takich jak łopian, cykoria, karczoch, oman, agawa, mniszek lekarski czy cebula. Jest naturalnym prebiotykiem, co oznacza, że stymuluje wzrost i namnażanie bakterii będących składnikami naturalnej mikroflory jelitowej naszego organizmu.

Mikroflora jelitowa jest nam niezbędna do prawidłowego funkcjonowania – reguluje ona reakcje odpornościowe, wytwarza niektóre witaminy, wspomaga wchłanianie substancji odżywczych z pokarmu, reguluje procesy trawienne i ułatwia przesuwanie masy pokarmowej w jelitach.

W przypadku jej zaburzeń, spowodowanych chociażby przewlekłą antybiotykoterapią, chemioterapią, chorobami przewlekłymi, stan mikroflory może zostać zaburzony, co może spowodować namnażanie się patogennych bakterii i grzybów.

                                   Inulina Bio - 250g - Bio Planet

 

Na czym polega zdrowotne działanie inuliny?

Dzieki zdolnością wiązania wody w jelitach ułatwia przesuwanie masy kałowej i wypróżnianie. Stanowi ona źródło pokarmu dla bakterii tworzących mikroflorę jelitową, a dzięki zakwaszaniu środowiska hamuje procesy gnilne w jelitach.

Dzięki inulinie poprawia się wchłanianie składników mineralnych, a obniża wchłanianie toksyn i metali ciężkich. Ponadto, sprzyja odchudzaniu – pęczniejąc w jelitach zwiększa uczucie sytości, zmniejszając tym samym chęć podjadania.

Wiele mówi się o pozytywnym wpływie inuliny na wyniki lipidogramu – ten polisacharyd obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi, chroniąc nas przed pojawianiem się blaszek miażdżycowych w tętnicach.

 

Kiedy stosować inulinę?

- zaparcia

- biegunki

- problemy z trawieniem

- nadwaga

- otyłość

- oczyszczenie organizmu.

Szczegóły produktu

Forma produktu
Proszek
Bez glutenu
Tak
Bez pszenicy (w składzie)
Tak
Żyw000397
Nowy

Komentarze (0)

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń