Olejek Eukaliptusowy - 6ml - Avicenna-Oil Expand

Olejek eteryczny eukaliptusowy - 6ml - Avicenna

Avicenna

Aro000374

Nowy

Olejek eukaliptusowy posiada właściwości antybakteryjne, antywirusowe oraz moczopędne. Jest stosowany m.in. w leczeniu przeziębienia, grypy, anginy, infekcji dróg oddechowych oraz infekcji dróg moczowych. Działa przeciwbólowo, rozgrzewająco i relaksująco.

Więcej szczegółów

12,82 zł

brutto

12,82 zł za szt.

Oceny i recenzje klientów

Nikt jeszcze nie opublikował recenzji
w tym języku

Więcej informacji

Olejek eukaliptusowy posiada właściwości antybakteryjne, antywirusowe oraz moczopędne. Jest stosowany m.in. w leczeniu przeziębienia, grypy, anginy, infekcji dróg oddechowych oraz infekcji dróg moczowych. Działa przeciwbólowo, rozgrzewająco i relaksująco.

Lecznicze właściwości olejków stosuje się zarówno w medycynie konwencjonalnej, jak i alternatywnej, jednak aby uzyskać korzystne, terapeutyczne efekty, należy stosować olejki naturalne. Firma Avicenna Oil zajmuje się produkcją olejków eterycznych od 1991 roku i posiada certyfikaty kwalifikujące je do ziołowych środków farmaceutycznych i potwierdzające wysoką jakość oferowanych produktów.

Tradycja pozyskiwania i wykorzystywania terapeutycznego olejku eukaliptusowego pochodzi z Australii. Olejek ten powstaje w wyniku destylacji z parą wodną liści i końców gałązek tzw. „drzewa gumowego” (Eucalyptus globulus). Jest bezbarwny lub jasnożółty, a jego głównym składnikiem jest eukaliptol. Aborygeni stosowali liście eukaliptusa do leczenia nawet poważnych ran, obecnie jest jednym z głównych składników środków antyseptycznych, leków wykrztuśnych i środków odświeżających oddech.

Roztwory eukaliptusowe przyspieszają regenerację uszkodzonych tkanek, dlatego są skuteczne w leczeniu oparzeń, stanów zapalnych skóry i wyprysków skórnych. Z powodzeniem stosuje się je w walce z opryszczką narządów płciowych, opryszczką warg, ospą wietrzną i półpaścem.

Olejek eukaliptusowy łagodzi bóle reumatyczne, artretyczne, mięśniowe i bóle związane z zapaleniem ścięgien. Działa pobudzająco, pomaga przy depresji i niskim ciśnieniu, a także wykazuje właściwości odstraszające komary i inne owady.

Sposób użycia:

Kąpiele: 10 kropli na 1/2 wanny ciepłej wody.
Masaże: 2 krople olejku rozpuścić w łyżce stołowej oliwy z oliwek lub olejku z nasion winogron.
Aromatyzacja powietrza: kominki aromatyzujące: max 3 krople na cały kominek wody.

Składniki:

100% olejek eukaliptusowy

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w miejscu suchym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Przeciwwskazania:

Nie stosować olejku przy wysokim ciśnieniu krwi, epilepsji oraz w podczas stosowania leków homeopatycznych. Nie stosować u dzieci poniżej 1 roku życia.

Opakowanie:

6 ml

Opinie

Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.