DMSO Dimetylosulfotlenek - 500ml - CEM POINT

DMSO Dimetylosulfotlenek - 500ml - Chem Point

Chem Point
82,10 zł
Brutto

Dimetylosulfotlenek jest naturalną substancją pozyskiwaną z miazgi drzewnej,która wykazuje bardzo silne właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Ta właściwość oraz pozostałe sprawiają, że w bardzo krótkim czasie uśmierza ból mięśni czy stawów spowodowany ich przewlekłym zapaleniem. Oficjalnie uznano DMSO w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego. 

Opis

 DMSO ( CH 3) 2SO to naturalna substancja pozyskiwana z miazgi drzewnej. Jest on wytwarzany podczas biologicznego rozkładu roślin, a zatem w niskich stężeniach występuje w wielu produktach żywnościowych. DMSO to przeciwutleniacz, poprzez tlen jest przekształcany w MSM. Jednak w przeciwieństwie do MSM, który jest sprzedawany w postaci proszku lub drobnych kryształów, DMSO występuje w postaci bezbarwnego, bezwonnego,  klarownego płynu, który jest całkowicie mieszalny z wodą.   

  W licznych badaniach naukowych wykazał dużą ilość leczniczych zastosowań i dobroczynnych oddziaływań na ludzki i zwierzęcy organizm. 

Są one oparte na połączeniu jego natury przeciwutleniacza z doskonałymi właściwości rozpuszczalnika dla szerokiej gamy składników odżywczych i leków. Łatwo przenika przez błony biologiczne w głąb tkanek, nie powodując przy tym ich uszkadzania. Jest doskonałym rozpuszczalnikiem i w tej kwestii nie ma sobie równych.  Nie ma innej substancji biologicznej, która może tak łatwo przenikać przez skórę, potrafi także współgrać z innymi substancjami odżywczymi i lekami, sprawiając, że szybciej wnikają one do wnętrza organizmu. 

Lista korzyści poprzez używanie DMSO  

• DMSO to wszechstronny mikrobiocyd, skuteczny wobec bakterii, wirusów i grzybów.  

• Poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego.  

• Zmniejsza uciążliwość alergii.  

• Redukuje ból i odczyn zapalny po ukąszeniach owadów.  

• Działa jako silny preparat przeciwzapalny. 

• Zmniejsza ból i przyspiesza gojenie się ran, oparzeń i urazów mięśni szkieletowych. 

 • Stosowany jest miejscowo do leczenia bólów głowy, kości i reumatoidalnego zapalenia stawów. 

 • Pomaga w leczeniu zaćmy, jaskry, zwyrodnieniu plamki żółtej i problemach z siatkówką. 

 • Usuwa grzybicę paznokci.  

• Działa przeciwutleniająco.  

• Poprawia krążenie krwi – zapobiega tworzeniu się skrzepów i nadmiernej krzepliwości.  

• Leczy uszkodzenia skóry i tkanek spowodowanych chemioterapią. 

 • Wspomaga walkę z łuszczycą, trądzikiem i bliznami potrądzikowymi. 

 • Rozpuszcza nowe skrzepy i zapobiega zmianom poudarowym. 

 • Rozszerza naczynia krwionośne i poprawia pracę serca. 

 • Zmniejsza ból przy półpaścu.  

• Stosowany dożylnie obniża bardzo wysokie ciśnienie krwi w mózgu.  

• Działa silnie moczopędne. 

 • Udowodniono jego wysoką skuteczność w leczeniu infekcji pęcherza moczowego (śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego ) i przewlekłej choroby zapalnej pęcherza moczowego. 

 • Hamuje rozwój Helicobacter pylori. 

 • Pomaga zwalczać kamienie żółciowe i wrzody trawienne. 

 Działanie/ Zastosowanie DMSO  

Przede wszystkim jest znakomitym środkiem, który przeciwdziała przewlekłemu zapaleniu. Ta właściwość oraz pozostałe sprawiają, że w bardzo krótkim czasie uśmierza ból mięśni czy stawów spowodowany ich przewlekłym zapaleniem. Ponadto oficjalnie uznano DMSO w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego. Do tego chroni zdrowe komórki przed rakiem, również u osób chorych już na raka, którzy stosują chemię. 

DMSO hamuje stany zapalne, działa bakteriobójczo, zwalcza grzyby i wirusy, wiąże uszkadzające komórki wolne rodniki, wspomaga system immunologiczny i powoduje szybkie gojenie ran, nawet obrażeń spowodowanych promieniowaniem rentgenowskim czy mrozem.  

 DMSO jako środek pierwszej pomocy w przypadkach poparzeń. Roztwór składający się z 50% DMSO i 50% wysokiej jakości aloesu powinien być w każdej apteczce domowej, czy też w zestawie pierwszej pomocy w każdym zakładzie produkcyjnym, w każdym biurze. Natychmiastowe użycie tego roztworu nawet przypadku ciężkich oparzeń daje rewelacyjne efekty. Jak wykazała praktyka lekarska, nawet w przypadku bardzo ciężkich oparzeń nie dochodzi do wytworzenia się niezwykle uciążliwych dla chorego blizn. Powstanie takich blizn, nawet po wygojeniu oparzenia stanowili tragedię dla tego człowieka. Roztwór ten powinien należeć do naszego podstawowego ekwipunku jaki zabieramy ze sobą na plażę. Jeśli tylko zorientujemy się że ulegliśmy poparzeniu słonecznym, natychmiast należy zastosować ten środek i wielokrotnie do żadnych efektów ubocznych nie dojdzie. Błyskawiczne zastosowanie tego roztworu, nawet przy silnym oparzeniu spowoduje, że nie pojawią się bąble oparzeniowe

Udowodniono lecznicze działanie DMSO w schorzeniach takich jak: artretyzm, uszkodzenia kręgosłupa, choroby psychiczne, zespół Downa, siniaki, stłuczenia, zwichnięcia, nowotwory w tym włókniaki czy guzy mózgu. Jest pomocny przy chorobach neurodegeneracyjnych takich jak demencje, Parkinson, ALS ( stwardnienie zanikowe boczne ). czy SM.  

Od dawna jest stosowany przez wojskowych i sportowców przy różnego rodzaju kontuzjach.

DMSO jest w stanie rozpuścić skrzepy krwi i zapobiec uszkodzeniom po udarze, poprawia stan przy chorobach skóry, takich jak łuszczyca, twardzina skóry i działa na choroby autoimmunologiczne, zapalenie stawów, wrzody, zapalenie pęcherza i inne stany zapalne.  

Przy cukrzycy może poprawić kontrolę insuliny i krążenie krwi. 

Istnieją patenty łączące DMSO z przeciwwirusowymi środkami, środkami przeciw nowotworowymi, oraz aminokwasami i innymi środkami odżywczymi w celu poprawienia pamięci i innych funkcji mózgu.  

DMSO jest również doskonałe do leczenia głębokich urazów tkanek, mięśni, oparzeń i innych ran. Jest szeroko stosowany w medycynie sportowej i wyścigach konnych. DMSO jest bardzo szybko wchłaniane przez organizm. Redukuje ból w zapaleniu stawów, urazach mięśni, ukąszeniach owadów i niwelowaniu innych miejsc bólu. Przy stosowaniu doustnym lub aplikacji skórnej DMSO przenika przez wszystkie tkanki miękkie oraz kości. 

 DMSO jest skuteczne przy leczeniu nowotworów i raka kości, oraz infekcjach kości szczęki. Jod łatwo rozpuszcza się w DMSO, można więc niewielką ilość jodu lub płynu Lugola rozpuścić w DMSO i nakładać taki roztwór na zaatakowane dziąsła 

DMSO należy rozcieńczyć tak by nie podrażniało chorych miejsc. DMSO wraz z jodem jest skuteczne w przypadku problemów grzybiczych paznokci, skóry lub skóry głowy, np. objawiających się utratą włosów 

DMSO może hamować rozwój Helicobacter pylori oraz pomaga leczyć wrzody trawienne w stosunkowo małych dawkach. 

 

DMSO kontra nowotwory 

  Dimetylosulfotlenek jest naturalną substancją, która wykazuje bardzo silne właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne, znany jest przede wszystkim ze swoich unikalnych właściwości przeciwdrobnoustrojowych i przeciwbólowych. Ze względu na jego zdolność do łatwego wnikania do komórek dotkniętych chorobą oraz doskonale przenosi substancje czynne, DMSO jest często stosowany jako nośnik nie tylko substancji odżywczych, ale także środków przeciwwirusowych i przeciwnowotworowych,  w konwencjonalnej chemioterapii lub w terapiach przeciwwirusowych. W przypadku raka DMSO ogniskuje się na komórkach rakowych i może mieć zastosowanie przy przenoszeniu substancji czynnych. 

Istnieją jednak doniesienia na temat tego, że DMSO działa przeciwnowotworowo, glównie chroniąc zdrowe komórki przed rakiem i skutkami promieniowania oraz chemioterapii, a także przyczynia się do naturalnej śmierci komórek nowotworowych. Okazuje się, że jest niezwykle pomocny w leczeniu zdiagnozowanych nowotworów, takich jak rak sutka, płuc i prostaty, białaczki i chłoniaków 

Stosunkowo słabe (2 %) roztwory DMSO eliminowały komórki białaczkowe i z dodatkiem odpowiednich środków, indukowały także różne komórki nowotworowe stawały się normalnymi komórkami. DMSO przyczynia się do śmierci komórek nowotworowych naturalnie (apoptoza), wykazano również, że chroni przed uszkodzeniami z racji promieniowania, zwłaszcza w odniesieniu do leczenia nowotworów. 

 DMSO zabija pleomorficzne mikroby, które są podstawową przyczyną raka i chorób autoimmunologicznych. Jedną z jego najbardziej imponujących funkcji jest możliwość łatwego wprowadzenia do komórki i zabijania wirusów i mykoplazmy. 

Jak używać DMSO  

Z uwagi i niskiej jakości DMSO może zawierać niebezpieczne zanieczyszczenia, należy stosować (zakupić) produkt wyłącznie najwyższej czystości – co najmniej 99 %. Higroskopijność DMSO sprawia, że jego głównym zanieczyszczeniem jest woda, dlatego należy stosować wodę demineralizowaną. Powszechnie stosowane są gatunki odczynnika laboratoryjnego i medycznego / farmaceutycznego o czystości około 99,5 do 99,9 %.   

DMSO powinno być przechowywane w opakowaniach szklanych lub w wysokiej jakości pojemnikach HDPE. Przechowywanie w w/w pojemnikach nie ma wpływu na jakość preparatu. Czyste DMSO nie jest toksyczne i jest bardzo bezpieczne w użytkowaniu, niemniej należy podjąć odpowiednie środki bezpieczeństwa przy stosowaniu tej substancji- w czasie rozcieńczania roztwór rozgrzewa się, co jest normalne. 

Z powodu braku jakichkolwiek skutków ubocznych, z powodzeniem może być stosowany przez całą rodzinę, Jest środkiem tanim i łatwo dostępnym.

Może wchłaniać się przez skórę, być spożywany jako rozcieńczona mieszanka do picia, podawany w formie zastrzyków lub infuzji. Z powodu jego szczególnej zdolności do wnikania w skórę bez uszkadzania jej, chętnie używany jest w maściach, żelach, plastrach i tynkturach.  

To naturalny środek leczniczy, który nadaje się do leczenia chorób poważnych i wywołujących silne bóle oraz do łagodzenia dolegliwości, które dopadają nas codziennie. 

 Przy stosowaniu DMSO poprzez skórę, należy zadbać o to by skóra była czysta i wolna od niepożądanych substancji chemicznych, takich jak płyny, dezodoranty, olejki lub filtry przeciwsłoneczne. Zadbać także by nasmarowanej skóry nic nie dotykało, np. ubranie, do czasu wchłonięcia, by nie przenieść do niej ewentualnych zanieczyszczeń.  

Można nakładać na zapalenie, sztywność lub ból mięśni i stawów, na chore narządy loraz może być wykorzystywane do przenoszenia leków lub środków odżywczych przez skórę do organizmu. Niemniej jednak nie przenosi drobnoustrojów, dużych cząsteczek i substancji chemicznych do ciała, które zwykle nie mogą przenikać przez skórę, ono tylko zwiększa szybkość absorpcji tych, które są w stanie przeniknąć jako takie, ale na o wiele niższym poziomie. 

 W celu uniknięcia podrażnień skóry stosuje się jedynie DMSO w postaci rozcieńczonej do 70 % lub mniej. Niektóre produkty na rynku są już rozcieńczone. Do wspólnego użytku można zrobić roztwór do stosowania, np. w innej butelce, przez rozcieńczenie wysokoprocentowego DMSO. Aby było to około 70 % mieszamy 2 części 100 % DMSO z 1 częścią wody, a dla słabszego roztworu (50 %) zmieszać równe części DMSO i wody. Jeśli również dodajemyz inne rozpuszczone środki, takie jak olej magnezowy, gliceryna, MSM i Lugola, to można liczyć to jako część wody.  Wzmocnienie skuteczności preparatu można uzyskać poprzez połączenie go z kapsaicyną.

Należy zachować ostrożność, gdy roztwór staje się ciepły podczas mieszania DMSO z wodą, to jednocześnie nie szkodzi skórze, wycieki mogą uszkodzić lakierowane lub plastikowe powierzchnie. Siła potrzebna do miejscowego stosowania może zmieniać się w zależności od wrażliwości skóry (może nastąpić swędzenie do czasu wchłonięcia - nie należy wtedy skóry drapać). 

 DMSO nie jest zwykle używany na popękaną lub otwartą skórę, ale jest stosowany na świeże cięcia i inne świeże rany i znacznie przyspiesza gojenie, nie powodując bólu lub innych dolegliwości. W zależności od stopnia bólu lub zapalenia DMSO może być stosowane kilka razy w ciągu dnia na obszar bólu, ale potrzeba wielu zastosowań może zmniejszać się przez następne dni. Efekt może być odczuwalny w ciągu kilku minutTakże obrzęki kostek, jak np. przy zwichnięciu szybko znikają, jeśli są pokrywane DMSO. 

 Podczas gdy DMSO miesza się swobodnie z wodą i gliceryną, to nie miesza się z olejami lub naftą. Nie rozpuszcza chlorku magnezu, ale można poprawić wchłanianie przez rozprowadzenie go wodą, w której rozpuszcza się chlorek magnezu. To samo dotyczy też witaminy B12, która nie rozpuszcza się bezpośrednio w DMSO, ale może być lepiej wchłaniana z jego dodaniem. Kwas alfa-liponowy bardzo dobrze rozpuszcza się w DMSO, a glutation i koenzym Q10 w pewnym stopniu. Ich transdermalna aplikacja może dać lepsze wchłanianie niż doustnie.  

Przyjęcie doustne jest inną główną formą stosowania DMSO. Co do jego bezpieczeństwa: dr Stanley Jacob którzy był pionierem medycznego wykorzystania DMSO brał uncję (prawie 30 ml) doustnie codziennie przez ponad 40 lat. Jedynym efektem ubocznym wydaje się być, że nie był chory od lat. Inni brali nawet większe dawki przez kilka tygodni lub miesięcy.  

DMSO jest skuteczny w ataku serca i dusznicy bolesnej (angina); szybkie użycie go w ataku serca zapobiega uszkodzeniu mięśnia sercowegoDr Morton Walker zasugerował 2 gramy na kilogram masy ciała w leczeniu zawałów serca. Z wyjątkiem sytuacji niebezpiecznych, zawsze najlepiej zacząć od małych dawek, np. pół łyżeczki na drinka i stopniowo zwiększać maksymalnie do zamierzonej dawki lub do czasu gdy zajdą pewne niewyjaśnione reakcje.  

Skuteczne metody lecznicze mają tendencję do wywoływania określonej reakcji, czy to skutków mikrobiologicznej śmierci, czy wykwity skórne lub efekty żołądkowo-jelitowe, takie jak biegunka. W takim przypadku tymczasowo przerwać, a gdy reakcja zmaleje stopniowo ponownie podnieść. Odpowiednia dzienna maksymalna dawka dla przewlekle chorych może wynosić od 20 do 30 ml w podzielonych dawkach, dobrze brać w napoju razem z określonymi suplementami, aby zwiększyć ich wchłanianie. Podobnie jak w przypadku wszystkich dodatków, ważne aby nie pozostawać na tej samej dawce przez długi czas, ale powoli w cyklu w górę i w dół, między maksimum a minimum. 

Silne utleniacze utleniają DMSO do MSM, podczas gdy drobnoustroje redukują go do dwumetylosiarczku lub DMS, który daje silny zapach siarki. Stwierdzono, że w okresach zakażenia osoby wydzielają znacznie silniejszy zapach czosnku przy użyciu DMSO, niż gdy są zdrowe. To jest faktycznie główną wadą DMSO, i dlaczego niektórzy ludzie nie lubią go używać – może to prowadzić do problemów społecznych, szczególnie w miejscu pracy. Nie każdy ma ten problem, a każdy może być w stanie zminimalizować stosując jedynie stosunkowo niewielką ilość w godzinach wieczornych lub w eksperymencie ze zwilżaniem lub płukaniem jamy ustnej lub stosowanym na odsłoniętą skórę rozcieńczonym niezakwaszonym roztworem MMS (Chloryn sodu) (np. 1 łyżeczka MMS na 500 ml wody), który może utleniać i także odwaniać pachnące związki siarki.  

Przy problemach występujących w określonych częściach ciała, korzystne jest stosowanie miejscowe, oprócz stosowania doustnego.  

Jako, że MSM, a także DMSO są skuteczne w leczeniu raka, ale w nieco inny sposób, to może być korzystne, aby używać obu razem. MSM można rozpuścić w DMSO w ilości 34 g na 100 ml. W przypadku raka sutka, czerniaka i innych guzów blisko skóry ten roztwór może być rozcieńczony 2 : 1 lub 1:1 przy użyciu wody i trzymana jako zestaw na guz, aż pojawi się normalizacja.   

Przeciwwskazania 

DMSO nie powinno być stosowane doodbytniczo, ponieważ może przenosić toksyny do krwi. 

Szczegóły produktu

LekSKM000041
Nowy

Komentarze (0)

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń