Astaksantyna 5mg - 30kaps - Solgar Expand

Astaksantyna 5mg - 30kaps - Solgar

Solgar Solgar

Lek003744

Nowy

Astaksantyna jest to jeden z najsilniejszych aktyoksydantów, który ma szczególne znaczenie dla organizmu.

Więcej szczegółów

Aktualnie brak produktu na stanie sklepu

126,11 zł

brutto

Oceny i recenzje klientów

Nikt jeszcze nie opublikował recenzji
w tym języku

Więcej informacji

Astaksantyna, organiczny związek chemiczny z grupy ksantofili, to barwnik w kolorze ciemnoczerwonym produkowany przez jedną z odmian alg. Co ciekawe, algi wytwarzają astaksantynę w kryzysowych sytuacjach, takich jak np. brak pokarmu, aby się chronić. W medycynie stosowana jest jako silny utleniacz wspomagający m.in. neutralizowanie wolnych rodników.

Astaksantynę nazywa się królową karotenoidów, ponieważ ma reputację jednego z najsilniejszych antyoksydantów w naturze. Astaksantyna jest: 

  • 12 razy mocniejsza od witaminy D
  • 54 razy mocniejsza od beta-karotenu (roślinnej witaminy A),
  • 65 razy mocniejsza od witaminy C

 

Przeciwzapalne działanie astaksantyny wynika z blokowania enzymów COX 2, a także tłumienia poziomu azotu w surowicy, interleukiny, CRP i TNF-alfa. Działanie to zostało naukowo udowodnione, a naturalna astaksantyna wykazała zdolność do zmniejszania poziomu CRP o ponad 20 procent.

Mniej znaną właściwością astaksantyny jest jej wpływ na skórę. Badania jednoznacznie udowodniły, że zapewnia nawilżenie skóry, a także odpowiada za jej gładkość, elastyczność czy też pomoc w drobnych plamach lub piegach. Jest to również skuteczna ochrona przed słońcem, która ogranicza widoczność szkód dokonywanych przez promieniowanie UVA. Można ją tym samym nazwać wewnętrznym filtrem przeciwsłonecznym.

Zaletą jest bez wątpienia fakt, iż tabletki z astaksantyną zawierają również naturalne jej cząsteczki. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ syntetyczny odpowiednik tego związku nie działa równie skutecznie.

Opinie

Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.