Smalec gęsi - 300ml - Desmal

Żyw000808

Nowy produkt

Smalec gęsi to najzdrowszy tłuszcz zwierzęcy. Jest bogtym źródłem kwasów nienasyconych. Zawiera jednonienasycony kwas oleinowy, który obniża poziom cholesterolu. Może pomóc zapobiegać zawałom serca i udarom. Mniej więcej od średniowiecza tłuszcz gęsi jest stosowany jako środek leczniczy. Znany jest jako środek rozgrzewający i przeciwbólowy. 

Więcej informacji

11,90 zł

11,90 zł na szt.

- +

 
Więcej informacji

Smalec gęsi jest produktem powstałym z wytopienia tłuszczu gęsiego. Oprócz tego, że ma niezwykły smak, znany jest ze swych właściwości leczniczych. Do dziś stosowany jest jako środek przeciwbólowy. Metoda leczenia bólów smalcem gęsim jest jednocześnie prosta, tania, skuteczna i wysoce rekomendowana przez lekarzy. W medycynie ludowej od dawna uważany był za świetny lek, zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Świeży gęsi smalec powinien mieć delikatny jasnoszary kolor i jeżeli nie dodamy do niego żadnych przypraw, będzie miał neutralny smak i zapach. Najlepszym źródłem smalcu jest tłuszcz sadełkowy wytopiony z pieczonej gęsi – z 6-kilogramowego ptaka można otrzymać około litra smalcu.

Smalec gęsi jest tłuszczem o niezwykle delikatnej konsystencji i po przekroczeniu temperatury pokojowej staje się płynny. Dzieje się tak z uwagi na wysoką zawartość (ponad 3/4) nienasyconych kwasów tłuszczowych, które bardzo korzystnie wpływają na nasz organizm. Przeważa tutaj kwas oleinowy - o bardzo podobnej strukturze do tego, który znajduje się w oliwie z oliwek - oraz NNKT czyli Niezbędne, Nienasycone Kwasy Tłuszczowe, które z reguły występują w tłuszczach roślinnych. 

NNKT zbawiennie wpływają na nasz organizm i są nie zasŧąpione przy prawidłowym odżywianiu. Ich działanie to min.: 
# zapobieganie chorobom układu krążenia 
# zapobieganie tworzeniu się zakrzepów 
# obniżanie ciśnienie krwi 
# regulacja pracy układu nerwowego oddechowego oraz nerek 
# dbają o nawilżenie i ładny koloryt skóry 
Ponadto tłuszcze gęsi zawiera cenne witaminy oraz deficytowe składniki mineralne. 

Zastosowanie

  • Kuchnia

Uznani i wybitni kucharze zalecają stosowanie smalcu gęsiego do smażenia, pieczenia i gotowania. W polskiej kuchni znany jest od wieków również ze względu na swoje nieprzeciętne walory smakowe. Może być poddawany pod działanie bardzo wysokiej temperatury nawet powyżej 200 stopni C bez niszczenia jego struktury molekularnej. Stosować go można również do przygotowywania potraw bezmięsnych.

  • Regeneracja stawów (szczególnie biodro, kolano, łokieć): 

Metoda ta jest polecana w szczególności ludziom starszym, którym stawy odmawiają posłuszeństwa. 
Do słoiczka smalcu gęsiego wlewamy opakowanie apteczne olejku rycynowego (ok. 3O ml). Dobrze mieszamy - najlepiej silnie wstrząsając zakrytym słoiczkiem. 
Otrzymaną miksturę należy przechowywać w temperaturze pokojowej i co wieczór nacierać bolące stawy (przynajmniej 5 minut), tak aby wchłaniała się w ciało. Ulga zwykle następuje po miesiącu kuracji, ale dobrze jest smarować jeszcze przez miesiąc. 

  • Regeneracja kręgosłupa: 

Zmieszać smalec gęsi z olejkiem rycynowym (jak w przepisie wyżej). Nacierać kręgosłup 1-3 razy tygodniowo (w zależności od potrzeb) w sposób następujący: 
Skraplamy pacjentowi kręgosłup przygotowaną miksturą i opuszkami palców wcieramy ruchem jednostajnym od dołu ku górze na całej długości tak. Nacieranie powinno być w miarę upływu czasu szybsze i mocniejsze i trwać 10-15 minut. 
Jest to stosunkowo tania, łatwa i skuteczna kuracja kręgosłupa. Jest polecana przez wielu czołowych polskich kręgarzy. 

  • Dolegliwości dróg oddechowych: 


Łyżeczkę smalcu gęsiego i łyżeczkę miodu rozpuścić w 1/2 szklanki gorącego mleka. 
Pić 1-3 razy dziennie w szczególności przed snem. 

Małym dzieciom wcieramy czysty smalec (bez dodatków) w piersi i plecy przed snem. 
Wywoła to efekt rozgrzewający. 

  •  Miażdżyca i choroby serca  w tym wypadku powinien być przede wszystkim spożywany na zimno, np. do pieczywa.

Napisz opinię

Smalec gęsi - 300ml - Desmal

Smalec gęsi to najzdrowszy tłuszcz zwierzęcy. Jest bogtym źródłem kwasów nienasyconych. Zawiera jednonienasycony kwas oleinowy, który obniża poziom cholesterolu. Może pomóc zapobiegać zawałom serca i udarom. Mniej więcej od średniowiecza tłuszcz gęsi jest stosowany jako środek leczniczy. Znany jest jako środek rozgrzewający i przeciwbólowy. 

Napisz opinię

 
Comments(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Menu