BIOLIT NASIONA ŁOPIANU 190 KAPS

Nasiona Łopianu - 190kaps - Biolit

Biolit
Obecnie brak na stanie
121,10 zł
Brutto

Nasiona łopianu ułatwiają trawienie tłuszczów. Wspiera również naturalną odporność organizmu i utrzymuje zdrowie górnych dróg oddechowych.

Opis

Łopian to roślina dwuletnia z rodziny Złożonych. Występuje w strefie umiarkowanej północnej. W Polsce rośnie pospolicie na niżu, przydrożach, w zaroslach i na brzegach lasów. Po dojrzeniu koszyczki kwiatowe łatwo przyczepiają się do ubrań lub do sierści zwierząt, ułatwiając w ten sposób rozsiewanie.                                                                                                                                                                   Do celów farmaceutycznych zbiera się późną jesienią lub bardzo wczesną wiosna korzenie roślin jednorocznych, które jeszcze nie zakwitły. Po umyciu i oczyszczeniu kroi się je na grubsze fragmenty i suszy w suszarni ogrzanej do 50 stopni. Jako surowiec otrzymuje się korzeń łopianu. W lecznictwie ludowym stosowane są również liście łopianu oraz owoce łopianu.                                                                

Łopian pobudza łagodnie działanie niektórych narządów. Zwiększa wytwarzanie soku żołądkowego, a także żółci w wątrobie oraz enzymów proteolitycznych w trzustce i usprawnia ich przepływ do dwunastnicy. Dzięki temu ułatwia trawienie i przyswajanie pokarmów.                                          

Jednocześnie zwiększa przesączanie w kłębkach nerwowych i hamuje resorpcję zwrotna, w wyniku czego wzrasta dobowa ilość wydalanego moczu. Działa również słabo napotnie. Przetwory z łopianu poprawiają przemianę materii i przyspieszają usuwanie z organizmu szkodliwych produktów, a także działają przeciwcukrzycowo.                                                                                                                            

Podawany zewnętrznie na skórę i błony śluzowe w postaci okładów i kąpieli, łopian silnie hamuje rozwój szkodliwych bakterii oraz grzybów chorobotwórczych i służy w leczeniu łagodnych zaburzeń czynności skóry, zwłaszcza na tle łojotokowym. Ma również właściwości przeciwzapalne.                        

Odwary i sok ze świeżego korzenia łopianu stosuje się wewnętrznie w mało nasilonych nieżytach przewodu pokarmowego, wątroby i dróg żółciowych oraz dróg moczowych, a także w niektórych zaburzeniach przemiany materii, zwłaszcza w okresie pokwitania. Pomocniczo zalecane są w przewlekłym reumatyzmie stawowym i mięśniowym.                                                                                

Najczęściej jednak podaje się je doustnie w rozmaitych schorzeniach skóry, zwłaszcza chorobach łojotokowych, wyprysku, swiądzie, trądziku i czyraczności. Zewnętrzne odwary i sok ze świeżego korzenia łopianu stosuje się w postaci przemywań lub okładów, w łojotoku suchym, wypadaniu toksycznym i łojotokowym włosów oraz do kąpieli kosmetycznych.                                                                     

W lecznictwie ludowym łopian jest uważany za skuteczny w początkowym okresie cukrzycy.               

Szczegóły produktu

Lek003972
Nowy

Komentarze (0)

No reviews

[wordpressblogposts name='Strprodukt']

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności