Jasnota biała kwiat - 25g - Herbex

Jasnota Biała kwiat - 25g - Herbex

HERBEX Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe
Produkt niedostępny
24,20 zł
Brutto

Jasnota biała wykazuje właściwości przeciwzapalne, wykrztuśne, moczopędne i słabo ściągające. Ponadto ma dobroczynny wpływ na układ rozrodczy. Zalecana jest w dolegliwościach podbrzusza i bolesnym miesiączkowaniu. Ma również działanie oczyszczające krew, przeciwdziała bezsenności na tle nerwowym oraz jest skutecznym środkiem na dolegliwości kobiece.

Opis

Jasnota biała Lamium album) to bylina należąca do rodziny jasnotowatych ( Lamiaceae), osiągająca 20-60 cm wysokości. Łodyga jest gładka, wyprostowana, wzniesiona i nierozgałęziona z fioletowymi zabarwieniami w niektórych miejscach. Liście  są delikatnie owłosione, jajowate lub sercowate, na długich ogonkach i mają brzegi grubo piłkowane. Ulistnienie jest naprzeciwległe. Kwiaty wyrastają pionowo w okółkach w kątach liści, mają wyraźnie grzbiecistą, dwuwargową budowę, są białe czasami kremowobiałe. Kwitnienie ma miejsce od kwietnia do września (października). Owocem jest rozłupnia.

Surowiec wykazuje działanie przeciwzapalne, wykrztuśne, moczopędne i słabo ściągające. Ponadto ma dobroczynne działanie na układ rozrodczy. Stosowany jest przy nadmiernym i bolesnym miesiączkowaniu kobiet, gdyż zmniejsza krwawienie. Leczy też upławy i stany zapalne narządów płciowych. Również hamuje powiększanie gruczołu krokowego, działa rozkurczowo, reguluje przepływ krwi, ułatwia usuwanie rozmaitych szkodliwych metabolitów.

Surowcem zielarskim jest kwiat, który zawiera  flawonoidy, garbniki, śluzy, saponiny, glikozydy, cholinę, związki irydowe, kwasy wielofenolowe.


Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Szczegóły produktu

Zio000135
Nowy

Komentarze (0)

No reviews

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również

Produkt dodany do listy życzeń