Informacja dla Klientów z Poznania:

Odbiór osobisty

Zamów w sklepie internetowym - odbierz w wybranym sklepie stacjonarnym:

os. Jagiellońskie 121B
ul. Leszczyńska 53

Szybka dostawa na terenie Poznania!

Dostarczymy do domu Twoje zamówienie nawet tego samego dnia!!

Sprawdź szczegóły: https://evital.pl/content/26-szybka-dostawa-poznan

Żywokost korzeń do kąpieli - 50g - Flos Expand

Żywokost korzeń do kąpieli - 50g - Flos

Flos

Zio000685

Nowy

Surowiec wykazuje działanie ściągające,  powlekające i regenerujące. U osób w wieku podeszłym  spowalnia także proces zanikowy błon śluzowych żołądka i jelit.

Więcej szczegółów

Dostępny

4,69 zł

brutto

Brakuje Ci tylko 249,00 zł do darmowej dostawy!

Kwota darmowej dostawy obowiązuje przy płatności z góry.

Oceny i recenzje klientów

Nikt jeszcze nie opublikował recenzji
w tym języku

Więcej informacji

Żywokost to bylina należąca do rodziny ogórecznikowatych, osiągająca 30-90 cm wysokości. Łodyga jest prosta, wzniesiona, mocna i rozgałęziająca się. Na całej długości pokryta szorstkimi, krótkimi włoskami.  Liście są duże lancetowate i osadzone skrętolegle. Kwiaty na krótkich szypułkach zebrane są w zwisły kwiatostan typu sierpik. Wyrastają na szczycie łodygi lub kątach górnych liści i są fioletowopurpurowe bądź fioletowosine. Kwitnienie następuje między majem a lipcem. Owocem jest rozłupnia, która rozpada się na 4 rozłupki. Korzeń rośliny jest gruby, silnie rozgałęziający się i pionowy.

Surowiec wykazuje działanie ściągające,  powlekające i regenerujące. U osób w wieku podeszłym  spowalnia także proces zanikowy błon śluzowych żołądka i jelit. Pod wpływem wyciągów z żywokostu ma miejsce zwiększenie liczby leukocytów obojętnochłonnych oraz pobudzenie mechanizmów obronnych, które wyraża m.in. przyspieszone wypełnianie ubytków kostnych po złamaniach. Wykorzystywany jest pomocniczo przy owrzodzeniach przewodu pokarmowego.  Stosowany zewnętrznie na uszkodzoną skórę ułatwia tworzenie się ziarniny w ubytkach skórnych (rany, owrzodzenia troficzne) oraz naskórka. Przy niewielkich zwichnięciach i bólach stawów wykorzystywany jest w postaci kremów i olejowych ekstraktów.

Surowcem zielarski jest korzeń, który zawiera śluzu, alantoinę,  garbniki, skrobię, fruktany, asparaginę, sitosterol, aminokwasy, śladowe ilości olejku eterycznego oraz sole mineralne z dużą ilością krzemu. Ponadto zawiera alkaloidy pirolizydynowe.


Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Opinie

Dane do przelewu:

EKAA Sp. z o.o.
Leszczyńska 53
60-115 Poznań

mBank: 78 1140 2004 0000 3102 7615 4806
» przeczytaj wszystkie opinie
Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.