Rumianek - 30 x 1,5g - Kawon Expand

Rumianek koszyczek fix - 30x1,5g - Kawon

Kawon Kawon

Zio000721

Nowy

Ma właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze, regulujące trawienie, moczopędne, przeciwbólowe i uspokajające. Wewnętrznie stosuje się go w celu poprawienia pracy układu pokarmowego, wątroby oraz nerek.

Więcej szczegółów

Dostępny

5,03 zł

brutto

Brakuje Ci tylko 200,00 zł do darmowej dostawy!

Dostawa Pocztą Polską przy płatności przelewem lub szybkim przelewem online.

Oceny i recenzje klientów

Nikt jeszcze nie opublikował recenzji
w tym języku

Więcej informacji

Rumianek jest roślina jednoroczną z rodziny astrowatych. Osiąga wysokość do 0,5 m,  łodyga jest naga, rozgałęziająca się i zakończona pojedynczymi kwiatostanami w formie koszyczków. Kwiatostany składają się z dwóch elementów : zewnętrznego i wewnętrznego. Rola kwiatów zewnętrznych jest wabienie owadów, dlatego są wydłużone i białe oraz pozbawione słupków i pręcików. Kwiaty środkowe są żółte, w kształcie okrągłe, utworzone przez kwiaty rurkowate, po zapyleniu wydają nasiona. Rumianek kwitnie od maja do końca października. Liście osadzone są na łodydze skrętoloegle i gęsto, są podwójnie pierzastosiecznie i ostro zakończone.
Surowcem leczniczym są koszyczki kwiatowe, które gromadzi się po rozwinięciu lub nasiona, kiedy więdną białe płatki a pozostała część koszyczka staje się stożkowata.Rumianek już w czasach starożytnych znany był jako panaceum na wiele dolegliwości, a swój piękny zapach zawdzięcza zawartości olejków lotnych i kwasu walerianowego.

Ma właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze, regulujące trawienie, moczopędne, przeciwbólowe i uspokajające. Wewnętrznie stosuje się go w celu poprawienia pracy układu pokarmowego, wątroby oraz nerek. Zewnętrznie zastosowanie maja płukanki miejsc zapalnych gardła, jamy ustnej, dróg rodnych i odbytu. Można również stosować okłady, które łagodzą bóle i ropienie oczu oraz są pomocne przy usunięciu ciała obcego z gałki ocznej.  Rumianek dodawany do kąpieli wygładza i regeneruje skórę, poprawia także nastrój. </strong>Istotnym składnikiem rumianku są olejki eteryczne, w tym chamazulen. Rumianek zawiera również śluzy, żywice, gorycze, kwasy organiczne, kumarynę oraz witaminę C.


Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Opinie

Dane do przelewu:

EKAA Sp. z o.o.
Leszczyńska 53
60-115 Poznań

mBank: 78 1140 2004 0000 3102 7615 4806Bezpieczeństwo

Dbamy o bezpieczeństwo Państwa dancyh, dlatego cały nasz serwis jest zabezpieczony certyfikatem SSL.

Serwis evital.pl jest zabezpieczony certyfikatem RapidSSL

Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.