Borówka czernica liść - 25g - Dary Natury

Borówka Czernica liść Eko - 25g - Dary Natury

3,34 zł

(3,34 zł szt.)

Brutto

Borówka Czernica, czyli inaczej borówka czarna lub czarna jagoda, jest podkrzewem z rodziny Wrzosowatych. Występuje głównie w umiarkowanej strefie półkuli północnej i w Polsce rośnie w lasach sosnowych na całym niżu i w Karpatach.

Opis

Do celów leczniczych zbiera się liście wczesną wiosną lub pod koniec lata, osmykując z gałązek. Suszy się w cieniu i przewiewie. Pod koniec czerwca lub na początku lipca zbiera się dojrzałe owoce jagody i suszy najlepiej w suszarni ogrzanej do temperatury 60 stopni. W lecznictwie najbardziej ceniona jest zdolność obniżania cukru we krwi. Działanie to znane jest od wieków w lecznictwie ludowym, jednakże dopiero niedawno zostało potwierdzone naukowo. Zawarte związki w borówce maja działanie moczopędne, co pozwala na wydalanie z moczu rozpuszczonych jonów sodu, potasu i innych składników. Liście mają zaś właściwości zapierające, bakteriobójcze i ściągające. Ponadto działa przeciwzapalnie na błony śluzowe przewodu pokarmowego.

Owoce borówki czernicy są powszechnie znanym surowcem przeciwbiegunkowym. Zawarte w nich garbniki po podaniu doustnym odwaru niszczą lub hamują rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych przewodu pokarmowego, w tym również szczepów odpornych na antybiotyki. Zapobiegaja również nadmiernemu odwodnieniu organizmu. Również możemy zaobserwować takie działanie jak :

- zahamowanie drobnych krwawień

- spadku ciepłoty ciała

- zmniejszenie bólów brzucha

- zniesienie uczucia nudności

- wpływaja korzystnie na naczynia włosowate oczu

- przyspieszaja regenerację

- poprawiają zdolność widzenia wieczorem i w nocy

- reguluja czynność układu krążeniowego

- zabijaja owsiki i inne pasożyty w organizmie

Zewnętrzne okłady z miazgi owoców borówki stosuje się również przeciw liszajom i zapaleniom skórnym.

Liście borówki stosuje się najczęściej jako lek pomocniczy przy cukrzycy. Są również podawane w łagodnych przypadkach zaburzeń trawiennych, biegunkach i nieżytach jelit. Warto stosowac to u osób starczych i dzieci.

Szczegóły produktu

Zio001880
23 Przedmioty
Nowy

Komentarze (0)

No reviews

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również

[wordpressblogposts name='Strprodukt']

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności