Kwiat koniczyny czerwonej - 50g - Flos

Zio000447

Nowy produkt

Surowiec wykazuje działanie moczopędne, wykrztuśne, łagodzące, przeciwzapalnym i zwiększające ilość estrogenów w ustroju.

Więcej informacji

5,77 zł

- +

Marka: Flos

 
Więcej informacji

 Koniczyna czerwona to roślina należąca do rodziny bobowatych, osiągająca do 50 cm wysokości. Łodyga jest przylegająco owłosiona, wzniesiona lub podnosząca się, często czerwono nabiegła. Liście są 3-listkowe, a listki całobrzegie, eliptyczne lub jajowate. U nasady liści występują owłosione i błoniaste przylistki. Kwiaty w główkach kulistych lub jajowatych, jasnopurpurowe i motylkowe. Kwitnienie ma miejsce od maja do września. Owocem jest nieduży strąk. Korzeń w powierzchniowej warstwie gleby tworzy liczne, długie rozgałęzienia i jest palowy.

Surowiec wykazuje działanie moczopędne, wykrztuśne, łagodzące, przeciwzapalnym i zwiększające ilość estrogenów w ustroju. Ma również  bardzo korzystny wpływu na organizm kobiecy w okresie menopauzy, za sprawą zawartości fitoestrogenów. Wykorzystywana jest do łagodzenia przykrych objawów związanych z okresem przekwitania, zmniejsza zatrzymywanie wody w organizmie (również w syndromie napięcia przedmiesiączkowego), również do likwidacji zmian i chorób skórnych ( do kąpieli łagodzących świąd i wypryski skórne. W kosmetyce koniczynę wykorzystuje się do użytku zewnętrznego - szczególnie w postaci masek ziołowych o działaniu odmładzającym bądź zabiegów kosmetycznych z wykorzystaniem poprawiających witalność tkanek skoncentrowanych preparatów. Stymuluje odporność, uzupełnia także niedobory witamin i mikroelementów oraz poprawia stan krwi.

Surowcem zielarski jest kwiat, który zawiera fitoestrogeny, olejek eteryczny, glikozydy fenolowe, witaminy, kumaryny, taniny i kwasy organiczne.


Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Napisz opinię

Kwiat koniczyny czerwonej - 50g - Flos

Surowiec wykazuje działanie moczopędne, wykrztuśne, łagodzące, przeciwzapalnym i zwiększające ilość estrogenów w ustroju.

Napisz opinię

 
Comments(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Menu