Bukwica ziele - 50g - Flos

IND2708

Nowy produkt

Surowiec wykazuje działanie  regulujące procesy trawienne, moczopędne, poprawiające krążenie, oczyszczające i pobudzające

Więcej informacji

Marka: Flos

 
Więcej informacji

Bukwica zwyczajna, bukwica lekarska, czyściec lekarski to bylina z rodziny jasnotowatych, osiągająca 30-90 cm wysokości. Łodyga jest wzniesiona, z reguły pojedyncza, pokryta delikatnymi włoskami. Liście są podłużnie jajowate, krótkoogonowe lub siedzące. Tępo zakończone, u nasady sercowate, a brzeg blaszki karbowany. Kwiaty są różowe lub jasnopurpurowe i tworzą na szczytach łodyg kwiatostany w formie nibykłosów. Kwitnienie ma miejsce od czerwca do września. Owocem jest rozłupnia.

Surowiec wykazuje działanie  regulujące procesy trawienne, moczopędne, poprawiające krążenie, oczyszczające i pobudzające. Ponadto działa przeciwko bólom głowy i zaburzeniom nerwowym, bólom głowy na tle reumatycznym i migrenowym. Wykorzystywana jest  pomocniczo w leczeniu żółtaczki  i innych dolegliwości, m.in.: nadkwaśności, astmy, zapalenia płuc i oskrzeli, nieżytów górnych dróg oddechowych, a nawet gruźlicy, padaczki, nerwic wegetatywnych chorób pęcherza moczowego i moczowodów, paraliżu, podagry. Zewnętrznie stosowana  jest na rany, stłuczenia, do płukania jamy ustnej i gardła.

Surowcem zielarskim jest ziele, które zawiera  gorycze, betainę, cholinę, irodoid, śluz,  olejek eteryczny oraz prowitaminę A i witaminę C i sole mineralne.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Napisz opinię

Bukwica ziele - 50g - Flos

Surowiec wykazuje działanie  regulujące procesy trawienne, moczopędne, poprawiające krążenie, oczyszczające i pobudzające

Napisz opinię

 
Comments(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Menu