Poziewnik ziele eko - 50g - Dary Natury Expand

Poziewnik ziele eko - 50g - Dary Natury

Dary Natury Dary Natury

Zio000614

Nowy

Surowiec wykazuje działanie słabe moczopędne, nieznaczne wykrztuśne, niezbyt silne ściągające i odkażające przewód pokarmowy.

Więcej szczegółów

Dostępny

3,21 zł

brutto

Brakuje Ci tylko 200,00 zł do darmowej dostawy!

Dostawa Pocztą Polską przy płatności przelewem lub szybkim przelewem online.

Oceny i recenzje klientów

Nikt jeszcze nie opublikował recenzji
w tym języku

Więcej informacji

Poziewnik szorstki to roślina jednoroczna z rodziny jasnotowatych, osiągająca do 1 m wysokości. Łodyga jest gałęzista (w górnej partii często ogruczolona), na przekroju czworokątna, pod węzłami zgrubiała,  okryta kłującymi szczecinkami.  Liście są ogonkowe, jajowate lub podłużnie jajowate, na brzegu karbowano-piłkowane, zaostrzone. Ulistnienie jest naprzeciwległe. Kwiaty zebrane są w nibyokółkach. Są dwuwargowe - czerwona lub purpurowa, czasami biała korona. Na wardze dolnej z reguły jest ciemny deseń, który zajmuje nie więcej niż  2/3 jej powierzchni. Środkowa klapa dolnej wargi ma w gardzieli żółtą plamę. Warga górna jest hełmiasta i jajowata. Kwitnienie ma miejsce od czerwca do października.

Surowcem zielarskim jest ziele, które zawiera garbniki, flawonoidy, irydoidy, alkaloid – stachydryna, saponiny, gorycze, kwasy organiczne jak salicylowy i kawowy, sole mineralne, które zawierają krzemionkę rozpuszczalną w wodzie.

Surowiec wykazuje działanie słabe moczopędne, nieznaczne wykrztuśne, niezbyt silne ściągające i odkażające przewód pokarmowy. Wywiera także korzystne działanie na organizm, dzięki rozpuszczalnej krzemionce, która wchłania się w przewodzie pokarmowym i gromadzi w różnych tkankach.  Jest również środkiem przeciwzapalnym i przeciwgruźliczym. Wykorzystywany jest pomocniczo w różnych stadiach gruźlicy płuc, a oprócz tego w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, nieżycie oskrzeli, kaszlu z przeziębienia i kokluszu.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Brand

Z miłości do ziół i szacunku do podlaskiej tradycji ponad dwadzieścia siedem lat temu powstała firma Dary Natury. Właściciel, Mirosław Angielczyk, początkowo prowadził jednoosobową działalność, która z czasem przekształciła się w prężnie działającą firmę. Jej wyjątkowość polega na możliwie największym użyciu lokalnych surowców w tworzeniu żywności ekologicznej. Co niezwykle ważne, każdy możliwy etap produkcji- od uprawy ziół, przez ich zbiór, suszenie, przetwarzanie i konfekcjonowanie, odbywa się w jednym miejscu- na południu województwa podlaskiego, w malowniczej miejscowości Koryciny. Nieocenioną wartość dla kultywowania tradycji zielarskich ma również pozyskiwanie surowców ze stanu naturalnego.

Opinie

Dane do przelewu:

EKAA Sp. z o.o.
Leszczyńska 53
60-115 Poznań

mBank: 78 1140 2004 0000 3102 7615 4806Bezpieczeństwo

Dbamy o bezpieczeństwo Państwa dancyh, dlatego cały nasz serwis jest zabezpieczony certyfikatem SSL.

Serwis evital.pl jest zabezpieczony certyfikatem RapidSSL

Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.