L-cysteina 500mg - 30kaps - Solgar

Lek000736

Nowy produkt

Cysteina to niezbędny aminokwas, biorący udział w wielu kluczowych procesach naszego ciała.

Więcej informacji

62,00 zł

- +

Marka: Solgar

 
Więcej informacji

1) O produkcie

Cysteina (kwas alfa-amino-beta-tiolopropionowy) to aminokwas z grupy endogennych, jeden z podstawowych składników białek w naszym organizmie. Jako jeden z nielicznych zawiera atom siarki i wraz z homocysteiną i metioniną zalicza się do grupy tzw awinokwasów siarkowych. Cysteina zawiera grupę tiolową, która umożliwia jej tworzenie mostów siarczkowych odpowiedzialnych za  trzeciorzędową strukturę białek i są to jedne z najsliniejszych wiązań reszt aminokwasów.

W naszym organizmie powstają podczas przeniesienia atomu siarki z metioniny na serynę ( wobec czego są to niezbędne substraty do produkcji cysteiny) – do tego procesu jest potrzebna energia.

Cysteina bierze udział w wielu reakcjach zachodzących na pozomie komórkowym, np.: synteza kwasów tłuszczowych, przemianach estrów i amidów. Jest jednym z elementów trójopeptydy glutationu – biorącego znaczący udział w reakcjach redoks ( utleniania i redukcji) pozbywając się wolnych rodników niszczących błony komórkowe i komórkowy materiał genetyczny. Cysteina jest składnikiem budulcowym włosów, skóry i paznokci, wpływa na strukturę kolagenu i tym samym wygląd skóry; bierze udział w detoksykacji wątroby, wspomaga jej funkcjonowanie, działa silnie przeciwrodnikowo, przeciwmiażdżycowo, wspomaga usuwanie metali ciężkich. Działą ochronnie na układ krążenia zapobiegając odkładaniu się cholesterolu w ścianach tętnic i przeciwdziałając powstawaniu miażdżycy. Ponadto bierze udział w syntezie wielu białek osocza, kreatyny, glukagonu, insuliny.

Objawy niedoboru cysteiny to min. łamliwość włosów i paznokci, zaburzone rogowacenie skóry.

Preparat Solgar zawiera cysteinę pochodzenia roślinnego w postaci wolnej, szybciej i łatwiej przyswajalnej z krwioobiegu przez tkanki.

                                                      

2) Skład:

Jedna kapsułka zawiera:

L-Cysteina          500 mg

Naturalne substancje pomocnicze:

Otoczka kapsułki roślinnej (hydroksypropylometyloceluloza)

Substancje przeciwzbrylające: roślinny stearynian magnezu, dwutlenek krzemu

Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna

 

3) Dawkowanie:

1 kapsułka dziennie

4) Opakowanie:

30 kapsułek

Zapewnia kurację: 30 dni

Napisz opinię

L-cysteina 500mg - 30kaps - Solgar

Cysteina to niezbędny aminokwas, biorący udział w wielu kluczowych procesach naszego ciała.

Napisz opinię

 
Comments(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Menu