Poziewnik ziele eko - 50g - Dary Natury

Zio000614

Nowy produkt

Surowiec wykazuje działanie słabe moczopędne, nieznaczne wykrztuśne, niezbyt silne ściągające i odkażające przewód pokarmowy.

Więcej informacji

3,50 zł

- +

 
Więcej informacji

Poziewnik szorstki to roślina jednoroczna z rodziny jasnotowatych, osiągająca do 1 m wysokości. Łodyga jest gałęzista (w górnej partii często ogruczolona), na przekroju czworokątna, pod węzłami zgrubiała,  okryta kłującymi szczecinkami.  Liście są ogonkowe, jajowate lub podłużnie jajowate, na brzegu karbowano-piłkowane, zaostrzone. Ulistnienie jest naprzeciwległe. Kwiaty zebrane są w nibyokółkach. Są dwuwargowe - czerwona lub purpurowa, czasami biała korona. Na wardze dolnej z reguły jest ciemny deseń, który zajmuje nie więcej niż  2/3 jej powierzchni. Środkowa klapa dolnej wargi ma w gardzieli żółtą plamę. Warga górna jest hełmiasta i jajowata. Kwitnienie ma miejsce od czerwca do października.

Surowcem zielarskim jest ziele, które zawiera garbniki, flawonoidy, irydoidy, alkaloid – stachydryna, saponiny, gorycze, kwasy organiczne jak salicylowy i kawowy, sole mineralne, które zawierają krzemionkę rozpuszczalną w wodzie.

Surowiec wykazuje działanie słabe moczopędne, nieznaczne wykrztuśne, niezbyt silne ściągające i odkażające przewód pokarmowy. Wywiera także korzystne działanie na organizm, dzięki rozpuszczalnej krzemionce, która wchłania się w przewodzie pokarmowym i gromadzi w różnych tkankach.  Jest również środkiem przeciwzapalnym i przeciwgruźliczym. Wykorzystywany jest pomocniczo w różnych stadiach gruźlicy płuc, a oprócz tego w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, nieżycie oskrzeli, kaszlu z przeziębienia i kokluszu.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Napisz opinię

Poziewnik ziele eko - 50g - Dary Natury

Surowiec wykazuje działanie słabe moczopędne, nieznaczne wykrztuśne, niezbyt silne ściągające i odkażające przewód pokarmowy.

Napisz opinię

 
Comments(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Menu