Stokrotka kwiat herbata eko - Dary Natury 25g

Zio000608

Nowy produkt

Surowiec wykazuje działanie przeciwgorączkowe, regenerujące, regulujące i ogólnie wzmacniające.

Więcej informacji

6,62 zł

- +

 
Więcej informacji

Stokrotka to roślina należąca do rodziny astrowatych (złożonych), osiągająca 5-20 cm wysokości. Łodyga delikatnie owłosiona, prosta i wzniesiona, w postaci głąbika (bezlistna łodyga wyrastająca z kłącza lub szyjki korzeniowej). Roślina tworzy także podziemne rozłogi. Liście zebrane są w różyczkę, wydłużone, łopatkowe lub odwrotnie jajowate, lekko karbowane lub ząbkowane,  zwężające się w ogonek liściowy. Kwiaty zebrane są w pojedynczy koszyczek na szczycie  łodygi. Kwiaty brzeżne są białe lub jasnoróżowe, żeński i języczkowe, a centralne są koloru żółtego, obupłciowe i rurkowe. Kwitnienie z reguły ma miejsce od marca do listopada. Owocem jest niełupka, pozbawiona puchu kielichowego. Inne nazwy: stokrotka łąkowa, stokrotka trwała.

Surowiec wykazuje działanie przeciwgorączkowe, regenerujące, regulujące i ogólnie wzmacniające. Stosowany jest  przy złej przemianie materii, nieregularności miesiączki,  jako środek przeczyszczający i moczopędny (kamica nerkowa i pęcherzowa). Polecany jest dla osób starszych ze względu na to, iż obniża ciśnienie krwi oraz przeciwdziała miażdżycy. Zewnętrznie wykorzystywany jest do kąpieli  i okładów przy źle gojących się ranach, krwawych wybroczynach, owrzodzeniu i wykwitach skórnych oraz jako środek przeciwzapalny.

Surowcem zielarski jest kwiat, który zawiera  substancje gorzkie, kwasy organiczne, śluz, saponiny, garbniki,  olejki eteryczne oraz duże ilości soli mineralnych.


Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Napisz opinię

Stokrotka kwiat herbata eko - Dary Natury 25g

Surowiec wykazuje działanie przeciwgorączkowe, regenerujące, regulujące i ogólnie wzmacniające.

Napisz opinię

 
Comments(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Menu