Wapń Magnez Cynk - Solgar Expand

Wapń Magnez Cynk - 100tabl - Solgar

Solgar Solgar

Lek000753

Nowy

Preparat zawierający połączenie tych niezbędnych pierwiastków pomaga utrzymać ich stężenie na prawidłowym poziomie. Cynk wspomaga wchłanianie wapnia i magnezu i jego prawidłowe rozdysponowanie w komórkach.

Więcej szczegółów

Dostępny

38,00 zł

brutto

Brakuje Ci tylko 249,00 zł do darmowej dostawy!

Kwota darmowej dostawy obowiązuje przy płatności z góry.

Oceny i recenzje klientów

Nikt jeszcze nie opublikował recenzji
w tym języku

Więcej informacji

1) O produkcie

Wapń to pierwiastek, który w naszym organizmie znajduje się głownie w kościach. Reszta pełni bardzo ważne funkcje w procesach aktywacji enzymów, przewodzeniu bodźców elektrycznych, krzepnięciu krwi, skurczach mięsni, proliferacji komórek oraz likwidowaniu stanów zapalnych. To, ile wapnia jest w naszym organizmie jest wypadkowa wielu czynników, miedzy innymi: ilości tego pierwiastka w spożywanym pokarmie, przyswajania go podczas trawienia, wydalania z moczem.

Wapń odpowiedzialny jest za utrzymanie integralności szkieletu, a jego niedobór może prowadzić do poważnych schorzeń układu kostnego, między innymi krzywicy, a po 40 roku życia u kobiet – do osteoporozy. Ponadto, według badan klinicznych, odpowiedni poziom wapna w surowicy kobiet ciężarnych normalizuje ciśnienie tętnicze.

Wapń ma też wpływ na układ nerwowy – to od niego zależy ilość uwolnionych przez synapsy nerwowe neuroprzekaźników i tym samym – siła i rodzaj impulsu nerwowego. Na poziomie komórkowym umozliwia prawidłowy skurcz mięsni, a wspóldziałając ze składnikami układu krzepnięcia warunkuje prawidłowy przebieg tego procesu.

Kiedy stosować suplementację wapniem ?

- profilaktyka osteoporozy

- krzywica

- zaburzenia funkcjonowania układu kostnego

- zaburzenia funkcjonowania mięśni

- drażliwość i zaburzenia koncentracji

- nadciśnienie itd.

                                        

 

Magnez to pierwiastek obecny w całym naszym ciele, a jego główny rezerwuar to kości. Jedną z jego istotnych właściwości jest pozostawanie w równowadze z innym minerałem – wapniem i wpływa na jego stężenie oraz rozdysponowanie. Ponadto, jest on niezbędny do działania kilkudziesięciu enzymów, jest też istotnym czynnikiem biorącym udział w skurczu mięśni. Ma bezpośredni wpływ na kwasy nukleinowe – DNA oraz RNA, stabilizuje je. Zapewnia prawidłową pracę organelli komórkowych, głównie mitochondriów, odpowiedzialnych za produkcję energii komórkowej; ich największą liczbę znajdziemy w tkance mięśniowej i tkance nerwowej. Wpływa na naszą psychikę oraz na pracę mięśnia sercowego, usprawniając wchłanianie przez nie potasu odpowiedzialnego za zmiany polazyzacji błon biologicznych. Chroni również nasze komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Najpopularniejsze objawy niedoboru magnezu to:

zaburzenia pracy serca, nadciśnienie, zaburzenia psychiczne, depresja, niekontrolowane drgania mięśni, zaburzenia koncentracji i zapamiętywania, zmęczenie nawet po wielu godzinach nocnego odpoczynku, nawracające bóle głowy, drgania powiek, drętwienie, osłabienie, meteopatia, drgawki, poty nocne, zaburzenia zasypiania i snu, bóle zębów i dziąseł, astma, pogorszony stan włosów skóry i paznokci.

Jak widać, niedobór tego istotnego pierwiastka powoduje poważne zaburzenia pozornie ze sobą niezwiazane, dlatego w tym przypadku ciężko znaleźć przyczynę.

Preparat to źródło wapnia i magnezu w postaci związków organicznych czyli cytrynianów. Taka forma zwiększa wchłanianie i przyswajalność minerałów.

Odpowiednie proporcje wapnia i magnezu nie zaburzają gospodarki mineralnej organizmu.

Cynk to pierwiastek niezbędny nam do funkcjonowania, posiadający wiele dobroczynnych właściwości. Wchodzi w skład około 200 enzymów, odpowiedzialnych za podstawowe przemiany i procesy zachodzące w naszym ciele. Wpływa głównie na komórki wysoce aktywne i różnicujące się, na przykład na komórki skóry, dlatego często wykorzystywany jest w preparatach mających na celu poprawienie stanu włosów, skóry i paznokci.

Ponadto ma też silne działanie na nasz układ odpornościowy – przyspiesza dojrzewanie i podział komórek T ( limfocytów odpowiedzialnych za zwalczanie drobnoustrojów chorobotwórczych) oraz zwieksza ich wydajność. Dzięki zdolnością do zwiększania stężenia ważnej cytokiny, jaką jest interferon-γ, nasz organizm ze zwielokrotnioną siłą likwiduje wirusy. W badaniach wykazano, że cynk łagodzi przebieg chorób o podłożu autoimmunologicznym ze względu na swoje potężne zdolności przeciwzapalne. Oprócz tego jest też silnym antyoksydantem, który przyczynia się do likwidacji i unieczynniania wolnych rodników, a te z kolei sa odpowiedzialne za uszkadzanie błon komórkowych i materiału genetycznego powodując mutacje, mogące skutkować w przyszłości zmianami nowotworowymi.

 

Preparat zawierający połączenie tych niezbędnych pierwiastków pomaga utrzymać ich stężenie na prawidłowym poziomie. Cynk wspomaga wchłanianie wapnia i magnezu i jego prawidłowe rozdysponowanie w komórkach.

 

 

2) Skład:

Jedna tabletka zawiera:              

Składniki aktywne:                                                                                                      

Wapń..............................................................................333,3 mg                      

(węglan, glukonian, cytrynian)

Magnez..........................................................................133,3 mg                       

(tlenek, cytrynian, glukonian)

Cynk (glukonian).................................................................5 mg                         

 

Naturalne substancje pomocnicze:

Guma roślinna

Kwas Cytrynowy

Substancja Wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna

Substancja Poślizgowa: hydroksypropylometyloceluloza

Barwnik: dwutlenek tytanu

Substancje Przeciwzbrylające: roślinny kwas stearynowy, roślinny stearynian magnezu

3) Dawkowanie:

1 - 3 tabletki dziennie

4) Opakowanie:

Opakowanie: 100 tabletek

Opinie

Stawy, kości, mięśnie

Dane do przelewu:

EKAA Sp. z o.o.
Leszczyńska 53
60-115 Poznań

mBank: 78 1140 2004 0000 3102 7615 4806
» przeczytaj wszystkie opinie
Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.