Wapń Magnez Bor - 100tabl - Solgar
Wapń Magnez Bor - 100tabl - Solgar
Wapń Magnez Bor - 100tabl - Solgar
Wapń Magnez Bor - 100tabl - Solgar

Wapń Magnez Bor - 100tabl - Solgar

Ostatnie sztuki w magazynie
46,62 zł
Brutto

Magnez, bor i wapń to minerały niezbędne do utrzymania prawidłowej struktury zębów i kości.

Opis

1) O produkcie

Wapń to pierwiastek, który w naszym organizmie znajduje się głownie w kościach. Reszta pełni bardzo ważne funkcje w procesach aktywacji enzymów, przewodzeniu bodźców elektrycznych, krzepnięciu krwi, skurczach mięsni, proliferacji komórek oraz likwidowaniu stanów zapalnych. To, ile wapnia jest w naszym organizmie jest wypadkowa wielu czynników, miedzy innymi: ilości tego pierwiastka w spożywanym pokarmie, przyswajania go podczas trawienia, wydalania z moczem.

Wapń odpowiedzialny jest za utrzymanie integralności szkieletu, a jego niedobór może prowadzić do poważnych schorzeń układu kostnego, między innymi krzywicy, a po 40 roku życia u kobiet – do osteoporozy. Ponadto, według badan klinicznych, odpowiedni poziom wapna w surowicy kobiet ciężarnych normalizuje ciśnienie tętnicze.

Wapń ma też wpływ na układ nerwowy – to od niego zależy ilość uwolnionych przez synapsy nerwowe neuroprzekaźników i tym samym – siła i rodzaj impulsu nerwowego. Na poziomie komórkowym umozliwia prawidłowy skurcz mięsni, a wspóldziałając ze składnikami układu krzepnięcia warunkuje prawidłowy przebieg tego procesu.

Kiedy stosować suplementację wapniem ?

- profilaktyka osteoporozy

- krzywica

- zaburzenia funkcjonowania układu kostnego

- zaburzenia funkcjonowania mięśni

- drażliwość i zaburzenia koncentracji

- nadciśnienie itd.

                                         Wapń Magnez Bor - 100tabl - Solgar

 

Magnez to pierwiastek obecny w całym naszym ciele, a jego główny rezerwuar to kości. Jedną z jego istotnych właściwości jest pozostawanie w równowadze z innym minerałem – wapniem i wpływa na jego stężenie oraz rozdysponowanie. Ponadto, jest on niezbędny do działania kilkudziesięciu enzymów, jest też istotnym czynnikiem biorącym udział w skurczu mięśni. Ma bezpośredni wpływ na kwasy nukleinowe – DNA oraz RNA, stabilizuje je. Zapewnia prawidłową pracę organelli komórkowych, głównie mitochondriów, odpowiedzialnych za produkcję energii komórkowej; ich największą liczbę znajdziemy w tkance mięśniowej i tkance nerwowej. Wpływa na naszą psychikę oraz na pracę mięśnia sercowego, usprawniając wchłanianie przez nie potasu odpowiedzialnego za zmiany polazyzacji błon biologicznych. Chroni również nasze komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Najpopularniejsze objawy niedoboru magnezu to:

zaburzenia pracy serca, nadciśnienie, zaburzenia psychiczne, depresja, niekontrolowane drgania mięśni, zaburzenia koncentracji i zapamiętywania, zmęczenie nawet po wielu godzinach nocnego odpoczynku, nawracające bóle głowy, drgania powiek, drętwienie, osłabienie, meteopatia, drgawki, poty nocne, zaburzenia zasypiania i snu, bóle zębów i dziąseł, astma, pogorszony stan włosów skóry i paznokci.

Jak widać, niedobór tego istotnego pierwiastka powoduje poważne zaburzenia pozornie ze sobą niezwiazane, dlatego w tym przypadku ciężko znaleźć przyczynę.

Preparat to źródło wapnia i magnezu w postaci związków organicznych czyli cytrynianów. Taka forma zwiększa wchłanianie i przyswajalność minerałów.

Odpowiednie proporcje wapnia i magnezu nie zaburzają gospodarki mineralnej organizmu.

Preparat zawierający połączenie tych dwóch minerałów gwarantuje ich stężenie w organizmie na odpowiednim poziomie. Dodatek boru zwiększa synergistyczne działanie wapnia i magnezu podnosząc ich skuteczność.

2) Skład:

Jedna tabletka zawiera:              

Składniki aktywne:                                                                                                                      

Wapń (węglan, glukonian, cytrynian)........................................333,3 mg                                                         

Magnez (tlenek, cytrynian, glukonian).......................................133,3 mg                         

Bor (boran sodu [kwas cytrynowy])..……...................................... .1 mg

 

Naturalne substancje pomocnicze:

Substancja Wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna

Substancja Poślizgowa: hydroksypropylometyloceluloza

Barwnik: dwutlenek tytanu

Substancje Przeciwzbrylające: roślinnykwas stearynowy,

Roślinny stearynian magnezu

Guma roślinna

Glicerol

3) Dawkowanie:

1 - 3 tabletki dziennie

4) Opakowanie:

Opakowanie: 100 tabletek

Szczegóły produktu

Lek000751
2 Przedmioty
Nowy

Komentarze (0)

No reviews

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również

[wordpressblogposts name='Strprodukt']

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności