Modulatory Glukozy - 60tabl - Solgar

Lek000739

Nowy produkt

Produkt chwilowo niedostępny

Modulator glukozy to specjalistyczny preparat zawierający kompozycję składników dobranych tak, aby wpływały pozytywnie i regulująco na metabolizm cukru dostarczanego z pożywieniem.

Więcej informacji

229,00 zł

Marka: Solgar

 
Więcej informacji

Produkt chwilowo niedostępny

1) O produkcie

Glukoza to cukier prosty z grupy aldoheksoz. Występuje w dużych ilościach w owocach oraz w miodzie. Niestety, w dzisiejszych czasach jest wszędzie – w napojach, sokach przekąskach, jogurtach, oczywiście w słodyczach i wielu innych produktach. Zbyt duża ilośc cukru dostarczana do naszego organizmu prowadzi do wielu chorób i przewlekłych schorzeń, a najbardziej znaną z nich jest cukrzyca typu 2.

Duża ilość dostarczanej glukozy wiąze się z dużym wyrzutem insuliny z trzustki, ponieważ organizm stara się doprowadzić jego poziom do równowagi. Przewlekłe dowozy tak wysokich stężeń cukru wiążą się z nadmierną i przedłużającą się ekspozycja komórek na insulinę, co na przestrzeni lat rozwija się w insulinooporność. Nasze komórki przestają reagować na insulinę, co utrudnia regulację poziomu cukru we krwi, prowadzi do hiperglikemii oraz w konsekwencji do nabytej cukrzycy.

                                              

Modulator glukozy to specjalistyczny preparat zawierający kompozycję składników dobranych tak, aby wpływały pozytywnie i regulująco na metabolizm cukru dostarczanego z pożywieniem. Ich synergistyczne działanie poprawia tempo wzrostu stężenia cukru we krwi i odpowiedź insulinową. Poprawia też kotrolę apetytu oraz wspomaga utrzymanie prawidłowej masy ciała.

W jego składzie znajdziemy kwas liponowy, będący silnym antyoksydantem, który obniża poziom glukozy we krwi, zapobiega glikacji białek i wspomaga prawidłowe wykorzystanie cukru przez mięśnie szkieletowe. Z kolei chrom to pierwiastek regulujący uczucie głodu i hamujący chęć sięgnięcia po coś słodkiego. Cynk zwiększa wrażliwość komórek na insulinę i wspomaga pracę trzustki, a balsamka ogórkowata reguluje gospodarkę tłuszczową zapobiegając min. nadciśnieniu.

Inulina, wpływając na metabolizm glukozy, skutecznie ogranicza stężenie tego monosacharydu we krwi. Obecna w preparacie witamina B6 zapobiega glikacji białek, czyli uszkodzeniu ich przez nadmiar cukru obecnego we krwi i płynach ustrojowych. Nasiona kozieradki ograniczają stężenie cholesterolu we krwi, chroniąc przed miażdżycą i zakrzepami a wyciąg z zielonej herbaty zapewnia wysoką ilość antyoksydantów, umożliwiających proces naprawy uszkodzonych przez cukier komórek.

Taki kompleks składników skutecznie reguluje poziom cukru we krwi ichroni przed rozwojem wielu niebezpiecznych chorób cywilizacyjnych.

2) Skład:

Dwie tabletki zawierają:                                                                                                                              

Magnez (tlenek)             200 mg

Inulina w proszku            300 mg

Standaryzowany sproszkowany ekstrakt z owoców Momordica charantia………………………..100 mg

(0,5 mg [0,5%] charantyny, 7 mg [7%] gorzkich składników)

Kwas alfa-liponowy        30 mg

Kozieradka nasiona sproszkowany ekstrakt (4:1)             30 mg

Zielona herbata liście sproszkowany ekstrakt (7,5 mg [25%] polifenoli)30 mg

Cynk (cytrynian)              5 mg     

Niacyna ( witamina B3, amid kwasu nikotynowego)       10 mg   

Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny)        5 mg     

Chrom (pikolinian)          200 µg  

Naturalne substancje pomocnicze:

Przeciwutleniacz: sproszkowana baza PhytO2X®**(mieszanina beta karotenu naturalnego pochodzenia i kwasu askorbinowego)

Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna

Substancje przeciwzbrylające: roślinny kwas stearynowy, dwutlenek krzemu, roślinny stearynian magnezu

Guma celulozowa

Glicerol roślinny

Substancja poślizgowa: hydroksypropylometyloceluloza

3) Dawkowanie:

2 tabletek dziennie

4) Opakowanie:

60 tabletek.

Napisz opinię

Modulatory Glukozy - 60tabl - Solgar

Produkt chwilowo niedostępny

Modulator glukozy to specjalistyczny preparat zawierający kompozycję składników dobranych tak, aby wpływały pozytywnie i regulująco na metabolizm cukru dostarczanego z pożywieniem.

Napisz opinię

 
Comments(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

6 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Menu