Olej z pestek Moreli gorzkiej - 250ml - Natuwit Expand

Olej z pestek Moreli gorzkiej - 250ml - Natuwit

Lek002140

Nowy

Olej z pestek moreli to bogate źródło substancji biologicznie czynnych, przede wszystkim amigdaliny, wykazujacej działanie przeciwnowotworowe.

Więcej szczegółów

69,17 zł

brutto

69,17 zł za szt.

Brakuje Ci tylko 200,00 zł do darmowej dostawy!

Dostawa Pocztą Polską przy płatności przelewem lub szybkim przelewem online.

Oceny i recenzje klientów

Nikt jeszcze nie opublikował recenzji
w tym języku

Więcej informacji

Olej z pestek moreli to bogate źródło substancji biologicznie czynnych, przede wszystkim amigdaliny, wykazujacej działanie przeciwnowotworowe.

Morela to wieloletnia roślina uprawiana w wielu krajach świata. Osiaga wysokość do nawet 15 metrów i obradza w charakterystycznie pachnące, jasnopomarańczowe, okrągłe owoce z duża pestką.

Jest stosowana przede wszystkim w przemysle spożywczym – do wytwarzania dżemów, powideł, soków, syropów, nalewek, soków czy jogurtów.

Mało kto wie jednak, że pestki moreli zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały oraz wyjątkowy składnik o charakterze przeciwnowotworowym, czyli amigdalinę, zwaną witamina B17.

Amigdalina to glikozyd, spotykany również w pestkach takich owoców jak jabłka, śliwy, wiśnie czy pigwa. Według dostępnej literatury naukowej, witamina B17 wykazuje silnie niszczace działanie na komórki nowotworowe. Charakteryzuje się powinowactwem do wypaczonych, zdegenerowanych komórek, nie wywierając żadnego wpływu na komórki zdrowe. Silne działanie niszczace spowodowane jest utlenianiem amigdaliny do aldehydu benzoesowego, cyjanowodoru i glukozy.

W komórkach nowotworowych brak enzymu radzącego sobie z niewielkimi ilościami cyjanowodoru, pochodzącego z pestek moreli, co powoduje ich zniszczenie. Natomiast zdrowe komórki maja zdolność do wytwarzania rodanazy, niwelując działanie tego związku.

Wiele mówi się o zdolnościach amigdaliny do zmniejszania objetosci guzów nowotworowych i zmniejszania prawdopodobieństwa przerzutów, ale te badania jak na razie wykonane były na niewielkiej liczbie chorych.

Kiedy stosowac olej z pestek moreli gorzkiej?

- profilaktyka przeciwnowotworowa

- wzmacnianie układu nerwowego

- podniesienie odpornosci

- bóle róznego pochodzenia

- osłabione włosy i paznokcie.

Opinie

Dane do przelewu:

EKAA Sp. z o.o.
Leszczyńska 53
60-115 Poznań

mBank: 78 1140 2004 0000 3102 7615 4806Bezpieczeństwo

Dbamy o bezpieczeństwo Państwa dancyh, dlatego cały nasz serwis jest zabezpieczony certyfikatem SSL.

Serwis evital.pl jest zabezpieczony certyfikatem RapidSSL

Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.