Informacja dla Klientów z Poznania:

Odbiór osobisty

Zamów w sklepie internetowym - odbierz w wybranym sklepie stacjonarnym:

os. Jagiellońskie 121B
ul. Leszczyńska 53

Szybka dostawa na terenie Poznania!

Dostarczymy do domu Twoje zamówienie nawet tego samego dnia!!

Sprawdź szczegóły: https://evital.pl/content/26-szybka-dostawa-poznan

Nowy Padaczka (mieszanka ziołowa 550g) - receptura wg Klimuszko Expand

Padaczka (mieszanka ziołowa 550g) - receptura wg Klimuszko

Nowy

Mieszanka ziołowa na padaczkę.Receptura wg książki "Wróćmy do ziół" Ojca Klimuszko

Więcej szczegółów

47,93 zł

brutto

brutto

Zawartość tego pakietu:

Ilość: 1
Cena produktu : 3,51 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 3,92 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 4,72 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 4,38 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 5,12 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 4,05 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 6,62 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 4,34 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 3,99 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 3,78 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 3,50 zł
Brakuje Ci tylko 249,00 zł do darmowej dostawy!

Kwota darmowej dostawy obowiązuje przy płatności z góry.

Oceny i recenzje klientów

Nikt jeszcze nie opublikował recenzji
w tym języku

Więcej informacji

Padaczka- Informacje ogólne

Epilepsja (nazwa pochodzi od starogreckiego „epilambarein” - „wziąć z zaskoczenia”, „zagarnąć”), zwana inaczej padaczką, to choroba znana ludziom od tysiącleci. Pierwsze wzmianki o niej pochodzą już z roku 2080 p.n.e. Hipokrates w V w. p.n.e., jako pierwszy wyraził przypuszczenie, że padaczka wiąże się z zaburzeniem funkcjonowania mózgu. Współcześnie padaczka uznawana jest za najczęstsze zaburzenie neurologiczne i kojarzona jest głównie ze stanem, który objawia się nawracającymi atakami drgawkowymi.

Napad padaczkowy jest wyrazem zmienionej reaktywności lub zmienionego stanu fizjologicznego dotyczącego części lub całości mózgu, co skutkuje przejściowymi zaburzeniami czynności mózgu, polegającymi na nadmiernych i gwałtownych, samorzutnych wyładowaniach bioelektrycznych w komórkach nerwowych. Napady są epizodami o różnym nasileniu, od krótkich i prawie niezauważalnych po długie, silne wstrząsy.

Przyczyny

Biorąc pod uwagę przyczyny padaczki, dzieli się je na: padaczki objawowe o znanej przyczynie, padaczki idiopatyczne o nieznanej etiologii (być może z predyspozycją genetyczną) oraz padaczki skrytopochodne, o prawdopodobnej, ale nieustalonej przyczynie.

Wyróżnia się dwie podstawowe przyczyny padaczki:

 • uszkodzenie mózgu,
 • uwarunkowane genetycznie zmiany dotyczące neuroprzekaźników, ich receptorów oraz kanałów jonowych i metabotropowych.

Obecnie dominuje pogląd, że w czasie padaczki przyczyną powstania ogniska padaczkowego jest zaburzenie równowagi między układem pobudzającym i hamującym w mózgu. W procesach hamowania istotną rolę odgrywa kwas gamma-aminomasłowy oraz receptory dla tego kwasu GABA-A i GABA-B.

W procesach pobudzania zasadniczą rolę odgrywa kwas glutaminowy, regulujący przepływ wapnia do neuronu przy udziale receptora NMDA oraz oddziałujący na kanały sodowe poprzez receptor AMPA. W padaczce funkcje wymienionych przekaźników zostają zaburzone na skutek procesów chorobowych lub genetycznie.

Oceniając genetyczne przyczyny padaczki, przyjmuje się, że w sytuacji, gdy matka jest leczona z powodu padaczki, ryzyko zachorowania dziecka wynosi 8%, gdy ojciec – 4%, natomiast jeśli na padaczkę chorują obydwoje rodziców – 25%. Jeśli na padaczkę cierpi ktoś z rodzeństwa, ryzyko zachorowania wynosi 2-8%.

 • Wg. dr H. Clark , przyczyną padaczki często bywają małe larwy glisty ludzkiej (Ascaris) usadowione w mózgu.

Nie wiadomo dokładnie które, ale podejrzewa się toksyny larw glisty Ascaris, jej bakterie oraz wirusy za to, iż są one odpowiedzialne za wywoływanie ataków padaczki. Może być, iż do tego dołącza się jeszcze jakiś inny czynnik - inna przyczyna np. przywry.

Jeżeli w naszym organizmie znajdzie się ksylen lub toluen, każda z czterech odmian przywry, do swojego rozwoju wykorzystuje mózg jako żywiciela pośredniego.

Mózg nie toleruje takiej inwazji larw, ale obrona organizmu - leukocyty są zbyt małe aby usunąć larwy, zatem mózg broni się tworząc stan zapalny. Ciągła obecność pasożytów, to chroniczny stan zapalny, guzy i ropnie w mózgu. Stan zapalny powoduje dodatni ładunek, gdyż celem jest przyciągnięcie ujemnych jonów wapnia na ratunek. Jeśli ich brakuje w organizmie, a w pobliżu znajdując się metale ciężkie jak rtęć czy ołów (o ten nie jest trudno ze spalin, szczepionek czy wody pitnej), do problemu larw, wirusów i bakterii, dochodzi zatrucie metalami ciężkimi i innymi chemikaliami.

Inne trucizny pochodzić mogą z nieszczelnej instalacji gazowej, suszarki do włosów i ubrań (zawiera azbest), z dezodorantów (cyrkon), toksyny w napojach gazowanych i tzw. kolorowych itp.

Podobnie może dojść z infekcją grzybiczą. Np. MYKOTOKSYNY zawsze spotykane są w przypadku ataków padaczkowych. Inne substancje w pożywieniu, które wywołują napady padaczkowe: glutaminian sodu, boshydroksytoluen, bishydroksyanizol (szczególnie w konserwantach) oraz malwin, występujący np. w kurczakach i jajach kurzych.

Alergia pokarmowa odpowiada za występowanie bardzo wielu chorób. Produktem, który najczęściej uczula jest mleko krowie. Znajduje się ono również w grupie pokarmów, które są najczęstszą przyczyną występowania migreny i padaczki. Wśród produktów wywołujących te choroby znalazły się owoce cytrusowe, mąka pszenna, ser, jaja, pomidory, kukurydza, mięso wieprzowe, czekolada. Za produkty, które sporadycznie wywołują padaczkę i migreny uznaje się mięso wołowe, banany, ryż, ziemniaki, jabłka, grejpfruty, drożdże, owsiankę i herbatę.

Mieszanka ziołowa na Padaczkę wg Ojca Klimuszko

Skład mieszanki

 • Kora wierzby
 • Korzeń kozłka
 • Korzeń łopianu
 • Koszyczki rumianku
 • Kwiat lawendy
 • Liść melisy
 • Liść orzecha włoskiego
 • Liść pokrzywy
 • Szyszka chmielu
 • Ziele dziurawca
 • Liść ruty

Sposób użycia

 • 1 kopiastą łyżkę ziół zalać szklanką wrzątku, przykryć na 3 godziny
 • Przecedzić, lekko podgrzać.
 • Pić 3 razy dziennie po szklance przed posiłkiem.
 • Zawsze zaparzać świeże zioła.

Preparaty wspomagające działanie mieszanki

Opinie

Dane do przelewu:

EKAA Sp. z o.o.
Leszczyńska 53
60-115 Poznań

mBank: 78 1140 2004 0000 3102 7615 4806
» przeczytaj wszystkie opinie
Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.