Pokrzywka z zaburzeniami miesiączkowania ( mieszanka ziołowa 450g ) - receptura wg Klimuszko

Mieszanka ziołowa stosowana przy pokrzywce z zaburzeniami miesiączkowania. Receptura wg książki "Wróćmy do ziół" Ojca Klimuszko

x 2


  1. Ten produkt nie jest obecnie dostępny.


  1. Ten produkt nie jest obecnie dostępny.
x 2


  1. Ten produkt nie jest obecnie dostępny.

3,17 zł

-2%

3,23 zł


5,35 zł

-2%

5,46 zł


  1. Ten produkt jest niedostępny.


  1. Ten produkt nie jest obecnie dostępny.
x 2


  1. Ten produkt nie jest obecnie dostępny.

93,69 zł

-2%

95,60 zł

Jeden z produktów nie jest już dostępny. Nie można kupić tego pakietu

Opis pakietu

Skład mieszanki
1Korzeń lukrecji50g
2Kwiat jasnoty białej50g
3Liść bobrka50g
4Liść mięty pieprzowej50g
5Ziele krwawnika50g
6Ziele marzanki50g
7Ziele przywrotnika50g
8Ziele szanty50g
9Ziele tysiącznika50g

Zawartość pakietu

Surowiec wykazuje działanie przeciwzapalne, ściągające i moczopędne.


Przywrotnik pospolity to bylina należąca do rodziny różowatych, osiągająca 10-50 cm wysokości. Łodyga jest wzniesiona lub podnosząca się, rozgałęziona i owłosiona. Liście są  okrągło-nerkowate, o pofalowanej, nieowłosionej bądź kosmatej blaszce. Z długimi ogonkami, odcinkami brzegiem ząbkowane. Kwiaty są zebrane w luźne, szczytowe wiechy, niepozorne i żółtozielonkawe. Kwitnienie ma miejsce od maja do września. Owocem jest niełupka.

Surowiec wykazuje działanie przeciwzapalne, ściągające i moczopędne. Ponadto wpływa hamująco na rozwój bakterii w przewodzie pokarmowym (przez co zmniejsza nasilenie biegunki i reguluje wypróżnienia) oraz reguluje pracę żołądka (zawarta w zielu substancja goryczowa pobudza wydzielanie soku żołądkowego) i jelit. Wywiera dobroczynne działanie na błony śluzowe jamy ustnej, gardła i zmniejszają ich stany zapalne, hamuje drobne krwawienia  z naczyń włosowatych i zmniejszają stany zapalne błon śluzowych przewodu pokarmowego. Stosowany zewnętrznie w postaci irygacji zmniejszają stany zapalne błony śluzowej pochwy oraz na skórę i tkankę łączną wykazuje właściwości regenerujące naczynia włosowate, stopniowe zanikanie plam i znamion na skórze oraz przywrócenie w tych miejscach prawidłowej odporności i elastyczności naskórka.

Surowcem zielarski jest ziele, które zawiera garbniki, saponiny, żywice, gorycze i sole mineralne.

Surowiec wykazuje działanie ściągające, moczopędne, przeciwkrwotoczne.


Tasznik pospolity to roślina należąca do rodziny kapustowatych, osiągająca 10-50 cm wysokości. Łodyga jest wzniesiona, wyprostowana, lekko żeberkowana,  pojedyncza lub rozgałęziająca się, pokryta gwiazdkowatymi włoskami. Liście dolne zebrane są w różyczkę liściową, w której mają zmienny kształt (najczęściej rozetkowe, podłużne, falisto pierzaste na brzegach). Górne są mniejsze, siedzące, przeważnie ząbkowane, obejmują łodygę i mają strzałkowatą nasadę. Kwiaty są niepozorne, drobne, tworzą grono na górnej, nieulistnionej części łodygi. Płatki korony są białe. Kwitnienie ma miejsce od marca do listopada. Owocem jest trójkątna łuszczynka z sercowatym wycięciem na wierzchołku.

Surowiec wykazuje działanie ściągające, moczopędne, przeciwkrwotoczne. Stosowane jest przy małych krwotokach z przewodu pokarmowego, układu moczowego i nosa, a u kobiet do leczenia krwotoków z macicy i przy obfitych miesiączkach (działa stymulująco na macicę). Wykorzystywany jest także przy biegunkach i zapaleniach pęcherza. Zewnętrznie stosowany jest jako pierwsza pomoc w przypadku wszelkich ran.
Surowcem zielarskim jest ziele, które zawiera biogenne aminy,  sole mineralne, flawonoidy, garbniki, witaminę C, kwasy organiczne, olejki eteryczne.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Napary z ziela marzanki maja właściwości uspokajające, toznizujące, odstresowujące i wyciszające.


Marzanka to powszechna w Polsce bylina osiągająca nawet 60 cm wysokości.

Surowcem leczniczym jest ziele, które zawiera między innymi:

- glikozydy

- kumaryny

- garbniki.

                                         

Napary z ziela marzanki maja właściwości uspokajające, toznizujące, odstresowujące i wyciszające. Łagodzą objawy nerwicy, nadpobudliwości nerwowej, kołatania serca i uczucia paniki.

Ponadto wykazują właściwości wspomagające układ trawienny – poprawiają proces trawienia, łagodzą podrażnienia, działają żółciopędnie i hepatoprotekcyjnie, wspomagają odtruwanie organizmu.

Świetnie pomagają leczyć żylaki, czyraki i obrzęki.

Surowiec wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwkrwotoczne, bakteriostatyczne i nieznaczne przeciwskurczowe.


Krwawnik pospolity to bylina lub krzewinka z rodziny astrowatych (złożonych), osiągająca 50-80 cm wysokości. Łodyga jest prosta, słabo rozgałęziona i ma silny zapach. Liście w są zarysie wąskolancetowate, podwójnie lub potrójnie pierzaste, rzadko rozmieszczone na łodygach i ciemnozielone. Kwiaty są  białe lub różowe z żółtawym środkiem, tworzą płaskie kwiatostany, utworzone z koszyczków zebranych w baldachogrono. Kwitnienie ma miejsce od lipca do października.  Owocem jest spłaszczone niełupka.

Surowcem zielarskim jest ziele, które zawiera olejek eteryczny, cholinę,  flawonoidy,  garbniki, kwasy: mrówkowy, octowy, izowalerianowy, gorzki glikozyd achilleinę oraz sole mineralne.

Surowiec wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwkrwotoczne, bakteriostatyczne i nieznaczne przeciwskurczowe. Wykorzystywany jest w alergiach, z katarem siennym włącznie, przeciw zapaleniom, w stanach nieżytowych jako wzmacniające funkcję trawienia, wydzielania żółci i moczopędne, w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych objawiających się brakiem apetytu, wzdęciami, kurczami jelit oraz w chorobie wrzodowej. Ponadto ułatwiają krzepnięcie krwi, są pomocne przy zaburzeniach miesiączki i jako środek napotny obniżający temperaturę organizmu w stanach gorączkowych.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Urosan to mieszanka ziołowo wpływająca dobroczynnie na drogi moczowe.


Urosan to mieszanka ziołowo wpływająca dobroczynnie na drogi moczowe.

Zakażenia układu moczowego występują bardzo często, szczególnie u kobiet. Najczęściej są to zakażenia o podłożu bakteryjnym. Mężczyzn te problemy zaczynają dotyczeć głównie po 50 roku życia.

Urosan pomaga w walce z zapaleniem nerek, zapaleniem pęcherza i cewki moczowej. Ponadto, wspomaga pozbywanie się tzw. piasku nerkowego oraz walczy z kamicą nerkowa.

Dzięki działaniu moczopędnemu, pozwala pozbyć się bakterii, które nie zdążą zasiedlić błon śluzowych układu moczowego. Wydalanie piasku zapobiega jego nadmiernemu osadzaniu się na drogach moczowych.

Obecność witamin i antyoksydantów działa odkażająco, przeciwzapalnie i łagodząco.

 

                                

Urosan zawiera:

- ziele skrzypu

- liść brzozy

- korzeń podróżnika

- liść borówki brusznicy.

 

Spożywanie:

2 torebki herbatki zalać szklanką wrzątku, zaparzać pod przykryciem przez ok 5-10 minut.

Pić 3 razy dziennie.

Surowiec wykazuje właściwości zwiększające wydzielanie soku żołądkowego, pobudzające wytwarzanie żółci i usprawniające pracę jelit.


 Mięta pieprzowa, mięta lekarska to bylina należąca do rodziny jasnotowatych. Osiąga do 90 cm wysokości, a jej łodyga jest gałęzista, wzniesiona, czterokanciasta, o słabym owłosieniu na kantach. Liście są  lancetowatojajowate do podługojajowatych, nierównomiernie ostro piłkowane, zaostrzone. Osadzone są nakrzyżlegle, na krótkich ogonkach. Od góry są ciemnozielone, a spodem jaśniejsze. Kwiaty są drobne, różowe, czerwonawe do liliowych i zebrane są  w kątach liści i tworzą nibykłos. Kwitnienie ma miejsce od lipca do sierpnia. Owocem jest rozłupnia.

Surowcem zielarskim jest liść, który zawiera  olejek miętowy, witaminę C, karoten, rutynę, flawonoidy, garbniki, kwasy organiczne oraz sole mineralne.

Surowiec wykazuje właściwości zwiększające wydzielanie soku żołądkowego, pobudzające wytwarzanie żółci i usprawniające pracę jelit. Ponadto wykazuje działanie odkażające, przeciwzapalne i uspokajające. Wykorzystywana jest jako środek wiatropędny, przy zaburzeniach trawienia, w schorzeniach wątroby i dróg żółciowych. Zewnętrznie używana jest w nieżycie nosa, do płukania jamy ustnej i gardła.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

W zastosowaniu bobrek wspomaga leki przeciwreumatyczne, przeciwdziałające zapaleniom, działa żółciopędnie, wzmacnia działanie gruczołów wydzielania wewnętrznego, przeciwszkorbutowo


Bobrek, jest to bylina należąca do rodziny bobrkowatych, z reguły osiągająca 10-30 cm wysokości. Łodyga jest prosto wzniesiona, bezlistna i naga, a w glebie ukryte jest grube, pełzające kłącze.  Ulistnienie jest skrętoległe, a liście przytwierdzone są długimi ogonkami. Wyraźnie skupiają się w trzy, elipsowato wydłużone, całobrzegie, u podstawy znacznie szersze. Kwiaty są białoróżowe, zebrane w gęste, zwężające się ku szczytowi grona na długiej, bezlistnej szypułce i widać je od maja do lipca . Owocem jest kulisto-jajowata torebka, zawierająca liczne, drobne nasiona.


Jako surowiec zielarski zastosowanie ma liść, który zawiera gorycze, glikozydy, garbniki oraz składniki mineralne, głównie jod, żelazo i mangan.Bobrek trójlistkowy podlega częściowej ochronie.

W zastosowaniu bobrek wspomaga leki przeciwreumatyczne, przeciwdziałające zapaleniom, działa żółciopędnie, wzmacnia działanie gruczołów wydzielania wewnętrznego, działa przeciwszkorbutowo. Wykorzystuje się go w przypadku artretyzmu, puchnięciem i bólem stawów, a także zaleca się go przy: anemii, braku apetytu, dermatozie, gorączce naprzemiennej, niestrawności.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Lukrecja posiada działanie immunostymulujące, wykrztuśne, antyzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, moczopędne, i łagodzące


Lukrecja jest jedną z najstarszych roślin znanych człowiekowi i stosowanych w lecznictwie, a kwas glicyryzynowy, który zawiera jest aż 50 razy słodszy od cukru (sacharozy). Liczne odgałęzienia ułożone są na przemian wzdłuż głównej osi. Liście składają się z kilku lub kilkunasty mniejszych, ciemnozielonych listków,  liczba ich jest nieparzysta, a brzeg blaszki z reguły prosty. Kwiatostan ma formę grona, które jest luźne i wydłużone. Lukrecja kwitnie od maja do początku lipca. Surowcem leczniczym jest korzeń, który zbierany jest jesienią.

Glicyryzyna, jest jednym ze składników aktywnych rośliny, posiada silne własności wiązania wody w skórze. Ponadto lukrecja posiada działanie immunostymulujące, wykrztuśne, antyzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, moczopędne, i łagodzące. Zalecana również w stanach zapalnych przewodu pokarmowego, jako środek pomocny  w leczeniu wrzodów.


Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Jasnota biała wykazuje właściwości przeciwzapalne, wykrztuśne, moczopędne i słabo ściągające. Ponadto ma dobroczynny wpływ na układ rozrodczy. Zalecana jest w dolegliwościach podbrzusza i bolesnym miesiączkowaniu. Ma również działanie oczyszczające krew, przeciwdziała bezsenności na tle nerwowym oraz jest skutecznym środkiem na dolegliwości kobiece.


Jasnota biała Lamium album) to bylina należąca do rodziny jasnotowatych ( Lamiaceae), osiągająca 20-60 cm wysokości. Łodyga jest gładka, wyprostowana, wzniesiona i nierozgałęziona z fioletowymi zabarwieniami w niektórych miejscach. Liście  są delikatnie owłosione, jajowate lub sercowate, na długich ogonkach i mają brzegi grubo piłkowane. Ulistnienie jest naprzeciwległe. Kwiaty wyrastają pionowo w okółkach w kątach liści, mają wyraźnie grzbiecistą, dwuwargową budowę, są białe czasami kremowobiałe. Kwitnienie ma miejsce od kwietnia do września (października). Owocem jest rozłupnia.

Surowiec wykazuje działanie przeciwzapalne, wykrztuśne, moczopędne i słabo ściągające. Ponadto ma dobroczynne działanie na układ rozrodczy. Stosowany jest przy nadmiernym i bolesnym miesiączkowaniu kobiet, gdyż zmniejsza krwawienie. Leczy też upławy i stany zapalne narządów płciowych. Również hamuje powiększanie gruczołu krokowego, działa rozkurczowo, reguluje przepływ krwi, ułatwia usuwanie rozmaitych szkodliwych metabolitów.

Surowcem zielarskim jest kwiat, który zawiera  flawonoidy, garbniki, śluzy, saponiny, glikozydy, cholinę, związki irydowe, kwasy wielofenolowe.


Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Dane do przelewu:

EKAA Sp. z o.o.
Leszczyńska 53
60-115 Poznań

mBank: 78 1140 2004 0000 3102 7615 4806
» przeczytaj wszystkie opinie
Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.