Informacja dla Klientów z Poznania:

Odbiór osobisty

Zamów w sklepie internetowym - odbierz w wybranym sklepie stacjonarnym:

os. Jagiellońskie 121B
ul. Leszczyńska 53

Szybka dostawa na terenie Poznania!

Dostarczymy do domu Twoje zamówienie nawet tego samego dnia!!

Sprawdź szczegóły: https://evital.pl/content/26-szybka-dostawa-poznan

Nadczynność tarczycy ( mieszanka ziołowa 400g ) - receptura wg Klimuszko Expand

Nadczynność tarczycy ( mieszanka ziołowa 400g ) - receptura wg Klimuszko

Nowy

Mieszanka ziołowa stosowana przy nadczynności tarczycy. Receptura wg książki "Wróćmy do ziół" Ojca Klimuszko

Więcej szczegółów

31,86 zł

brutto

brutto

Zawartość tego pakietu:

Ilość: 1
Cena produktu : 4,49 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 3,50 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 3,23 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 4,91 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 3,36 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 4,32 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 3,63 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 4,50 zł
Brakuje Ci tylko 249,00 zł do darmowej dostawy!

Kwota darmowej dostawy obowiązuje przy płatności z góry.

Oceny i recenzje klientów

Nikt jeszcze nie opublikował recenzji
w tym języku

Więcej informacji

Nadczynność tarczycy- informacje ogólne

Tarczyca to największy, nieparzysty gruczoł wydzielania wewnętrznego, umiejscowiony w przedniej części szyi. Narząd ten jest przymocowany do dolnej części krtani i górnej części tchawicy. Rozmiar tego gruczołu w dużej mierze zależny jest od wieku, płci, regionu geograficznego, w którym dana osoba mieszka a także od rozmaitych zmian patologicznych toczących się w organizmie w trakcie chorób tarczycy.

Tarczyca to gruczoł dokrewny, który wpływa na pracę innych narządów, odpowiadając za regulację homeostazy ustroju. Wszelkie zaburzenia czynności tarczycy, stanowią poważny problem medyczny, który wymaga zarówno dokładnego rozpoznania, jak i kompleksowego leczenia.

Nadczynność tarczycy to stan chorobowy będący wynikiem nadmiernej produkcji hormonów tarczycy. Charakterystyczny jest obniżony poziom TSH i wysokie stężenie T4 bądź T3.

Zaburzenie początkowo może przyjmować postać subkliniczną (bezobjawową lub skąpoobjawową), w której samoistnie dochodzi do normalizacji stężenia TSH. W obrazie klinicznym jawnej nadczynności tarczycy obserwuje się nadprodukcję hormonów tarczycy, znacznie przewyższającą fizjologiczne zapotrzebowanie tkankowe, a więc zmniejszenie stężenia TSH (<0,05 mlU/l) przy wzroście stężenia wolnych hormonów tarczycy w surowicy krwi (zwykle T4 lub jednocześnie T4 i T3) ponad górną granicę normy. W związku z tym, wszelkie procesy zachodzące wówczas w ludzkim ciele mają o wiele szybszy przebieg. Nadczynność tarczycy zazwyczaj rozwija się w przeciągu kilku miesięcy, ale może też ujawnić się nagle.

W porównaniu z niedoczynnością gruczołu tarczowego, nadczynność występuje znacznie rzadziej, gdyż dotyczy ok. 1-1,5% społeczeństwa. W tej grupie, co 5 chory jest osobą starszą po 60. roku życia. Amerykańskie dane wskazują jednak, że częściej zaburzenia te dotykają dzieci (20-krotnie) aniżeli osoby dorosłe. Długotrwałe analizy epidemiologiczne potwierdzają, że w ontogenezie są 3 okresy, w których zachorowań na nadczynność gruczołu tarczowego jest najwięcej. Zalicza się do nich: okres pokwitania, menopauzy i ciąży.

Do typowych objawów hipertyreozy należą

Niepokój, nerwowość, drażliwość, wahania nastroju, czasem ataki paniki, bezsenność, zmęczenie, osłabienie, nietolerancja ciepła, tachykardia – szybka akcja serca, palpitacje serca, przyspieszone tętno, wzrost potliwości.

Nadmiar hormonów produkowanych przez gruczoł tarczowy może w szybkim czasie skutkować istotną zmianą masy ciała. W nadczynności całkowita masa ciała spada o blisko 15%. Zaobserwowano istotne nieprawidłowości przyjmowania pokarmu, co wynika z niewłaściwego pobudzenia ośrodków łaknienia zlokalizowanych w podwzgórzu - wzrost apetytu przy sporym ubytku masy ciała, częste wypróżnienia, a nawet biegunki.

Może pojawiać się wole (uczucie ucisku w obrębie szyi), drżenie rąk, trudności w oddychaniu, trudności w koncentracji.

Symptomatyczna jest wilgotna, cienka, przekrwiona, nadmiernie gładka skóra, cienkie, łamliwe włosy (łatwo wypadają), wzmożona łamliwość paznokci (często z objawami onycholizy – przedwczesne oddzielanie płytki od łożyska).

Podwyższone stężenie hormonów tarczycy oddziałuje również na stan tkanki mięśniowej. Ich nadmierne stężenie nasila procesy kataboliczne, co prowadzi do degradacji tkanki mięśniowej i znacznego obniżenia rezerwy białkowej w organizmie.

Pojawiają się bóle stawów, zmniejszenie masy i siły mięśniowej, obrzęk przedgoleniowy, kłopoty z oczami (często wytrzeszcz, wrażenie piasku pod powiekami, obrzęk powiek, zaczerwienienie spojówek, podwójne widzenie) – objawy orbitopatii tarczycowej, skąpe miesiączki a nawet zahamowanie menstruacji.

Badania pokazują również, że w stanie nadmiaru produkcji hormonów tarczycy zwiększa się ryzyko złamań kości, a także częste zaburzenia regulacji gospodarki wodno-elektrolitowej.

Przyczyny

Do zrównoważonego działania gruczołu tarczowego konieczna jest obecność pewnych witamin oraz składników mineralnych, które mają modulujący wpływ na czynność wydzielniczą tego narządu. Pełną one funkcje kofaktorów wpływających na przebieg reakcji enzymatycznych, dzięki którym możliwa jest synteza hormonów tarczycowych.

Źle opracowana, niezbilansowana dieta o niskiej wartości odżywczej jest jednym z kluczowych czynników, które zwiększają ryzyko wystąpienia różnych chorób, w tym zaburzeń pracy tarczycy.

W powstawaniu hormonów tarczycy nadrzędną rolę pełnią żelazo, jod, selen i cynk oraz witaminy: A, D, E, B2, B3 oraz B12. Niezbędne jest spożycie zalecanych dziennych ilości tych składników. Odpowiedniej aktywności gruczołu tarczowego sprzyja, zatem dieta urozmaicona i zrównoważona.

Najczęstszą przyczyną nadmiernej czynności tarczycy jest choroba Gravesa-Basedowa (85% przypadków.

Jest to choroba autoimmunologiczna, wywołująca tyroksykozę, czyli toksycznie wysoki poziom hormonów tarczycy w krążeniu. Układ odpornościowy produkuje przeciwciała przeciw receptorom TSH, pobudzające czynność gruczołu tarczowego do nadmiernej syntezy tyroksyny i trójjodotyroniny.

Choroby autoimmunologiczne tarczycy często związane są z innymi chorobami o podłożu autoimmunizacyjnym tj. cukrzyca, celiakia, niedokrwistość złośliwa, zanikowe zapalenie żołądka. Jednym z czynników drażniących, w tych zaburzeniach, a następnie prowadzącym do uszkodzenia błony śluzowej jelita i zaburzonego wchłaniania, jest gluten. W dzisiejszych czasach jest on jednym z najczęstszych alergenów pokarmowych, obok białka mleka krowiego. Liczne badania potwierdzają, że eliminacja glutenu z diety osób chorujących na schorzenia autoimmunologiczne, w dużej mierze poprawia stan jelit, odżywienie organizmu, a co za tym idzie czynność wydzielniczą tarczycy.

Do powstania wola przyczyniają się również tzw. goitrogenne (wolotwórcze) składniki pokarmów, Substancje wolotwórcze znajdują się przede wszystkim: w warzywach w rodziny krzyżowych ( kapusta, brokuły, brukselka, kalafior, jarmuż, kalarepa), orzechach ziemnych, migdałach, gorczycy, w kaszy jaglanej, słodkich ziemniakach, kukurydzy, brukwi, roślinach strączkowych (hemaglutyniny), zwłaszcza w soi.

Mieszanka ziołowa na nadczynność tarczycy wg receptury o Klimuszko z książki "Wróćmy do ziół"

Skład

 • Morszczyn pęcherzykowaty (Fuci vesiculosi)
 • Ziele nostrzyka (Meliloti Herba)
 • Ziele skrzypu (Equiseti Herba)
 • Ziele przetacznika (Veronicae Herba)
 • Kora dębu (Quercus Cortex)
 • Porost islandzki (Lichen islandicus)
 • Korzeń lukrecji (Glycyrrhizae Radix)
 • Kłącze perzu (Agropyri Rhizoma)

Działanie

Mieszanka działa regulująco na układ hormonalny tarczycy. Zawarte w mieszance zioła działają wielowymiarowo:

 • Perz- wzmaga procesy utleniania w tkankach.
 • Morszczyzna zawiera jod, zwiększa ilość wytwarzanych hormonów tarczycowych, wpływa korzystnie na metabolizm
 • Skrzyp działa przeciwbakteryjnie, moczopędnie
 • Kora działa ściągająco

Sposób użycia

 • Wszystkie składniki (po 50 g.) zmieszać razem
 • Wziąć kopiastą łyżkę stołową tej mieszanki,
 • Zalać szklanką wrzątku i pozostawić pod przykryciem do zaparzenia,
 • Potem przecedzić, lekko podgrzać,
 • Pić 3 razy dziennie 1/2 szklanki 20 minut przed jedzeniem, nie słodzić.
 • Zioła przechowywać w suchym i ciemnym miejscu.

Schemat zalecanej kuracji ziołami Ojca Klimuszki

 • Zastosowanie pierwszego zestawu
 • Przerwa 7 dni
 • Zastosowanie drugiego zestawu
 • Przerwa 12 dni
 • Zastosowanie trzeciego zestawu

Działanie mieszanki warto wspomóc suplementacją witamin i minerałów niezbędnych do zrównoważonego funkcjonowania tarczycy.

Opinie

Dane do przelewu:

EKAA Sp. z o.o.
Leszczyńska 53
60-115 Poznań

mBank: 78 1140 2004 0000 3102 7615 4806
» przeczytaj wszystkie opinie
Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.