Otyłość ( mieszanka ziołowa 550g ) - receptura wg Klimuszko

Mieszanka ziołowa stosowana przy otyłości. Receptura wg książki "Wróćmy do ziół" Ojca Klimuszko


 1. Ten produkt nie jest obecnie dostępny.

3,23 zł

-2%

3,30 zł 1. Ten produkt nie jest obecnie dostępny.

3,31 zł

-2%

3,38 zł


3,17 zł

-2%

3,23 zł 1. Ten produkt nie jest obecnie dostępny.

3,17 zł

-2%

3,23 zł


41,55 zł

-2%

42,40 zł

Jeden z produktów nie jest już dostępny. Nie można kupić tego pakietu

Opis pakietu

Otyłość - informacje podstawowe

Otyłość jest to zaburzenie przemiany materii charakteryzujące się nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w organizmie przekraczającą jego zapotrzebowanie.Uważa się, że gdy tkanka tłuszczowa przekroczy 25% u kobiet a u mężczyzn 20% masy ciała, mamy styczność z nawagą.

Otyłość uważana jest za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Cierpi na nią ok. 20% ludności i liczba ta stale rośnie. To choroba przewlekła, która może prowadzić do groźnych powikłań.

Nadmiar tkanki tłuszczowej, której odkładaniu sprzyja siedzący tryb życia, niewłaściwa dieta i złe nawyki żywieniowe, jest jednym z czynników zwiększających ryzyko chorób układu krążenia, miażdżycy, nadciśnienia i chorób aparatu ruchu (związanych z nadmiernym obciążeniem stawów), co może nawet prowadzić do śmierci.

Objawia się najczęściej zaparciami, nadmiernym gromadzeniem wody, nadwagą.

Tymczasem walka z nadmiarem kilogramów nie jest wcale łatwa - wymaga daleko idącego samozaparcia i kontroli. Aby ją sobie ułatwić, stosować można mieszanki ziołowe skomponowane specjalnie z myślą o przyspieszeniu procesów trawiennych, zmniejszeniu apetytu i jednoczesnym uregulowaniu działania układu wydalniczego.

Mieszanka ziołowa na otyłość wg receptury o Klimuszko z książki "Wróćmy do ziół"

Skład

 • Morszczyn pęcherzykowy (Fucus vesiculosus)
 • Kora kruszyny (Cortex Frangulae)
 • Korzeń mniszka lekarskiego (Radix Taraxaci)
 • Korzeń wilżyny (Radix Ononidis)
 • Korzeń lubczyka (Radix Levistici)
 • Znamię kukurydzy (Stgm. Maydis)
 • Strąk fasoli (Pericarpium Phaseoli)
 • Ziele skrzypu polnego (Herba Eąuiseti)
 • Liść szałwii (Folia Salviae)
 • Ziele srebrnika (Herba Anserinae)
 • Ziele krwawnika (Herba Millefolii)

Działanie

Zioła zawarte w mieszance O.Klimuszki mają działanie kompleksowe

Dzięki indywidualnym właściwościom poszczególnych składników mieszanka zdecydowanie przyspiesza procesy metaboliczne i zwiększa ilość spalanych kalorii (plecha morszczynu i korzeń lubczyka), a przy okazji działa detoksykująco, aktywując działanie nerek i intensyfikując proces filtracji krwi zachodzący w kłębuszkach nerkowych (korzeń wilżyny).

Znamię kukurydzy i owocnia fasoli zmniejszają łaknienie i wydatnie ograniczają chęć na słodycze, a jednocześnie pomagają utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi, co zapobiega występowaniu "napadów wilczego głodu" i ułatwia zachowanie reżimu dietetycznego.

Ziele skrzypu i korzeń mniszka to zioła moczopędne - usuwają z organizmu nadmiar wody, zmniejszają obrzęki i jednocześnie dostarczają niezbędnych mikro- i makroelementów, w które obfitują ich korzenie i kłącza.

Krwawnik i srebrnik to z kolei surowce o działaniu rozkurczającym - zapewniają prawidłową pracę układu wydalniczego, przeciwdziałają pojawianiu się bolesnych skurczy jelit i zapewniają łatwe wypróżnienia mimo zmniejszenia ilości spożywanych posiłków.

Całości uzupełnia szałwia - obfitująca w substancje gorzkie zwiększające wydzielanie soków trawiennych i jednocześnie bogata w substancje przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, odkażające cały układ pokarmowy.

Zastosowanie

Jako tradycyjny środek zalecany przez medycynę ludową w walce z otyłością, podczas stosowania diety odchudzającej oraz problemach z regularnymi wypróżnieniami.Wykazuje skuteczność w walce z trądzikiem, pomaga uregulować procesy przemiany materii i unormować pracę gruczołów wewnętrznych.

Sposób przygotowania naparu

 • Wszystkie zioła wysypać z torebek do dużego naczynia i dokładnie wymieszać
 • 1 łyżkę stołową ziół zalać 1 szklanką wrzątku, odstawić na 3 godziny
 • Przecedzić, lekko podgrzać, nie gotować, pić 3 razy dziennie 1/2 szklanki 20 minut przed jedzeniem, nie słodzić
 • Zioła za każdym razem zaparzać świeże
 • Zioła przechowywać w suchym i ciemnym miejscu

Schemat zalecanej kuracji ziołami Ojca Klimuszki

 • Zastosowanie pierwszego zestawu do wykończenia ziół
 • Przerwa 7 dni
 • Zastosowanie drugiego zestawu (ten sam skład)
 • Przerwa 12 dni
 • Zastosowanie trzeciego zestawu (ten sam skład)

Mieszanka wyzazuje szybsze efekty w połaczeniu z preparatami oczyszczajaczmi,spalajaczmi tkanke tłuszczowa, poprawiajaczmi metabolizm

Zawartość pakietu

Surowiec wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe, przeciwzapalne, przeciwdrobnoustrojowe, endoekologiczne oraz sprzyjające gojeniu się ran


 Morszczyn pęcherzykowaty to glon należący do brunatnic, o taśmowatej plesze opatrzonej pęcherzami pławnymi. Wysokość plechy dochodzi do 1 m, do podłoża przytwierdzony jest za pomocą tarczki. Zbudowany jest z trzech części: ryzoidu (odpowiednik korzeni), kauloidu (odpowiednik łodygi) i fylloidu (odpowiednik liści).
Surowcem majacym zastosowanie w ziołolecznictwie jest plecha.

Surowiec wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe, przeciwzapalne, przeciwdrobnoustrojowe, endoekologiczne oraz sprzyjające gojeniu się ran. Dodatkowo zwiększa aktywność enzymów, które biorą udział w utlenianiu lipidów i przekształcaniu cholesterolu w kwasy żółciowe i zapobiega ich odkładaniu na ściankach naczyń. Wykorzystywany jest w stanach zapalnych układu moczowo-płciowego, stymuluje procesy regeneracyjne, sprzyjając ziarninowaniu tkanek, i zabliźnianiu się ran oraz owrzodzeń. Potrafi usuwać z organizmu metale ciężkie (m. in. ołów, rtęć). Dodatkowo posiada właściwości antykoagulacyjne i sprzyja normalizacji przepuszczalności naczyń krwionośnych. Może byś także stosowany w usuwaniu uporczywych zaparć, zwłaszcza u osób otyłych i jako źródło mikroelementów dla rekonwalescentów i osób starszych.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Jest to środek łagodnie przeczyszczający, żółciopędny oraz oczyszcza krew w naczyniach krwionośnych ze szkodliwych toksyn.


   Kora kruszyny zawiera glikozydy antrachinowe, garbniki, flawonoidy i saponiny, dzięki czemu korzystnie wpływa na układ pokarmowy, moczowy oraz krwionośny. Jest to środek łagodnie przeczyszczający, żółciopędny oraz oczyszcza krew w naczyniach krwionośnych ze szkodliwych toksyn.

   Kruszyna, roślina ta należy do rodziny szakłakowatych i przyjmuję formę krzewu osiągając do 5 m wysokości, niekiedy wyrasta w niewielkie drzewko. Liście ogonkowe, mają kształt odwrotnie jajowaty lub szerokoeliptyczny prostych krawędziach. Blaszka liściowa jest całobrzega, tępa lub zaostrzona , a ulistnienie jest skrętoległe. Kwiaty są drobne, pojedyncze lub wyrastają po kilka w katach liści i spotkać je można od maja do czerwca. Owocem kruszyny jest pestkowiec, który w miarę upływu czasu zmienia barwę od zielonego, przez czerwony, do czarnego.

Surowcem roślinnym jest kora, która zwykle zdziera się z drzewa wiosną.

Z kory można również uzyskać dość trwały barwnik koloru żółtobrunatnego i ciemnobrązowego, a jej drewno to materiał na węgiel rysunkowy.

Kruszyna pospolita podlega częściowej ochronie.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Pomagają w schorzeniach dróg żółciowych i kamicy żółciowej oraz przy wszystkich problemach wątrobowych, pomaga przy kłopotach trawiennych, wpływa na przemianę materii całego organizmu.


Mniszek należy do rodziny astrowatych (złożonych), jest rośliną wieloletnią, osiągającą wysokość 10-20 cm. Łodyga jest pozbawiona liści , początkowo wełniście owłosiona, później gładka, zielona lub jasno brązowa. Cała roślina wypełniona jest białym sokiem, który wypływa po jej uszkodzeniu. Liście zebrane są w rozetę, brzegiem są wrębnie wcinane, lancetowate, bezogonkowe, lśniące i nagie.  Kwiaty są żółte, języczkowe, tworzące po jednym koszyczku na bezlistnej łodydze. Okres kwitnienia trwa od kwietnia do sierpnia. Trwałość roślinie zapewnia korzeń, który jest gruby, spichrzowy, długi, prosty, tworzący rozgałęzienia tylko w kamienistej glebie. Owocem jest szarego koloru, żeberkowana i pokryta brodawkami niełupka. Owoce zebrane są w owocostanie (dmuchawcu), który tworzy puszystą kulę i zaopatrzony jest w niewielki, parasolowaty aparat lotny powstały z puchu kielichowego,  zwiększający dzięki temu powierzchnię lotną.


Surowcem zielarskim jest korzeń i kwiat. Korzeń zawiera znaczne ilości rzadkich mikroelementów, takich jak kobalt, bor, mangan, cynk, miedź, żelazo. Ponadto kwasy organiczne, sterole, różne związki cukrowe, na przykład inulinę, substancje goryczkowe, cholinę, garbniki.

Surowiec pomaga w schorzeniach dróg żółciowych i kamicy żółciowej oraz przy wszystkich problemach wątrobowych, pomaga przy kłopotach trawiennych, wpływa na przemianę materii całego organizmu, usuwa nadmiar toksyn z krwi. Obniża również poziom cholesterolu i cukru we krwi. Zewnętrznie stosuję się go na choroby skórne oraz wypryski.
Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.
    

Działa wykrztuśne i moczopędnie (ułatwia wydalanie z organizmu mocznika, chlorków i różnych szkodliwych produktów przemiany materii).


Wilżyna, bylina lub półkrzew należący do rodziny bobowatych, osiągający ok. 60 cm wysokości. Łodyga jest zdrewniała i rozgałęziona, a skrócone pędy przekształcone są w ciernie. Liście są drobne trójdzielne, tępo piłkowane. Roślina posiada długie korzenie o barwie brunatnej, przeważnie nie wytwarza rozłogów.  Na wierzchołkach pędów i w kątach liści umieszczone są kwiaty w kolorze bardzo intensywnego różu.

Surowcem zielarskim jest korzeń, który zawiera olejek eteryczny, flawonoidy, garbniki, kwasy organiczne, żywice i sole mineralne.

Działa wykrztuśne i moczopędnie (ułatwia wydalanie z organizmu mocznika, chlorków i różnych szkodliwych produktów przemiany materii).

Korzeń wilżyny stosowany jest jako silny środek moczopędny w schorzeniach nerek i dróg moczowych, chorobach reumatycznych i niektórych chorobach skóry.

Dodatkowo ze względu na działanie tamujące krwawienia stosowany jest przy hemoroidach i w schorzeniach przewodu pokarmowego z krwawieniami z drobnych naczyń krwionośnych.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Uważany jest za silny środek moczopędny, działa również wykrztuśnie, przy zapaleniu dróg oddechowych, reguluje bolesne i skąpe miesiączkowanie.


Lubczyk jest byliną należącą do rodziny baldaszkowatych. Na początku sezonu wegetacyjnego tworzy rozetę dużych pierzastych liści. Osobniki starsze niż rok w czerwcu wytwarzają łodygę z mniejszymi liśćmi, które w charakterystyczny sposób obejmują łodygę rozdętymi ogonkami. Łodyga jest wzniesiona, naga, prosta, delikatnie rowkowana, wewnątrz pusta i osiąga wysokość 0,5-1,5 m. Rozgałęzia się słabo i tylko w górnej części.. Pod ziemią roślina posiada grube kłącze, które zapewnia lubczykowi wieloletni wzrost. Kwiaty pojawiają się między lipcem a sierpniem i zebrane są w duży baldach. Są drobne i mają kolor żółty lub cytrynowy. Owocem jest podwójna rozłupnia, spłaszczona i wyraźnie żeberkowana, rozpadająca się na „oskrzydlone” części.


Surowcem mającym zastosowanie w zielarstwie są korzenie i kłącza lubczyka. Lubczyk jest powszechnie znany od wczesnego średniowiecza i prawdopodobnie pochodzi z Iranu. Ziele lubczyka stanowi dobrą przyprawę do zup (szczególnie do rosołu), jest również stosowane jako składnik kosmetyków.

Korzeń  zawiera przede wszystkim:

olejek lotny, skrobię w dużych ilościach, cukry, żywice, kumarynę, kwasy organiczne, związki ftalidowe,  furanokumaryny ), kwasy polifenolowe , fitosterole.

Uważany jest za silny środek moczopędny, działa również wykrztuśnie, przy zapaleniu dróg oddechowych, reguluje bolesne i skąpe miesiączkowanie.


Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.Surowiec wykazuje działanie moczopędne (zwiększa ilość usuwanych moczanów, fosforanów i szczawianów), przeciwzapalne i rozkurczowe (w przypadku trudności w oddawaniu moczu).


Kukurydza zwyczajna to roślina jednoroczna z rodziny wiechlinowatych, osiągająca 0,5-2,5 m wysokości. Łodyga jest wzniesiona, pełna w węzłach, a międzywęźla wypełnione są gąbczastym rdzeniem. Liście mają szorstką blaszkę i krótki języczek, są sfalowane i z wierzchu lekko omszone. Wyrastają pojedynczo z węzła, na łodydze są osadzone skrętolegle. Kwiatostany kwiatów męskich osadzone są na wierzchołkach źdźbeł w postaci wiechy złożonej. Żeńskie kwiatostany osadzone są na skróconych pędach bocznych tworząc kolby stojąc okryte pochwami liściowymi. Owocem jest ziarniak. System korzeniowy jest wiązkowy.

Surowcem zielarskim jest znamię kukurydzy, które zawiera skrobię, olejek  eteryczny,  związki  saponinowye, garbniki katechinowe, żywice, alantoinę, glikozyd goryczowy, fitosterole witaminę K oraz sole mineralne.

Surowiec wykazuje działanie moczopędne (zwiększa ilość usuwanych moczanów, fosforanów i szczawianów), przeciwzapalne i rozkurczowe (w przypadku trudności w oddawaniu moczu). Dodatkowo wywiera korzystny wpływ na wątrobę i zwiększa w niewielkim stopniu wytwarzanie żółci, zmniejszając przy tym napięcie mięśni gładkich dróg żółciowych, przez co ułatwia jej przepływ do dwunastnicy. Ma również wpływ na nieznaczne zwiększenie krzepliwości krwi.

Kukurydza stosowana  jest w zapaleniu miedniczek nerkowych i pęcherza oraz w obrzękach spowodowanych niewydolnością krążenia i nerek., zapaleniu wątroby, kamicy moczanowej i fosforanowej, białkomoczu, skazie moczanowej oraz chorobie reumatycznej.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Surowiec wykazuje działanie  moczopędnie, a ponadto obniżają one także poziom cukru we krwi.


Fasola zwyczajna to roślina jednoroczna z rodziny bobowatych. Osiąga 25 – 60 cm wysokości u odmian karłowych, 60 – 120 cm wysokości u odmian biczykowych i łodydze płożącej, 2 – 3 m wysokości u odmian tycznych. Łodyga jest słabo rozgałęziona i zdrewniała w dolnej partii. Pierwsze dwa liście są całobrzegie, a pozostałe trójlistkowe. Kwiaty w zależności od odmiany są  białej, lila, fioletowej lub czerwonej barwy. Zebrane są w grona wyrastające z kątów liści i są motylkowe. Owocem jest wydłużony strąk. System korzeniowy jest palowy i silnie rozgałęziony w wierzchniej warstwie ziemi.

Surowcem zielarskim są strąki (owocnia), które zawierają:

- trójterpeny,

- kwasy organiczne,

- alantoinę, cholinę,

- inozytol,

- sole mineralne (m.in. wolną krzemionkę).

Surowiec wykazuje działanie  moczopędne, a ponadto obniżają one także poziom cukru we krwi. Wykorzystywana jest przy wspomaganiu leczenia cukrzycy, chorobach nerek i pęcherza moczowego, kamicy moczowej (zwłaszcza fosforanowej), nadciśnieniu tętniczym oraz przy osłabieniu mięśnia sercowego.


Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Surowiec wykazuje działanie przede wszystkim remineralizujące, ma właściwości przeciwbakteryjne, regenerujące, pomagające przy zakażeniach, moczopędne i przeciwzapalne.


Skrzyp to roślina wieloletnia należąca do rodziny skrzypowatych. Ma dwa rodzaje pędów -  zarodnionośny, który pojawia się wczesną wiosną i jest soczysty, wzniesiony i nierozgałęziony, osiąga 10–30 cm wysokości. Pęd płonny pojawia się pod koniec wiosny, osiąga wysokość do 40 cm, jest zielony, okółkowo rozgałęziony, szorstki i żeberkowany. Liście występują na pędach w okółku, są bardzo drobne, otaczają węzły i wzmacniają je. Kłącze jest długie i czołgające się. Przydeptana roślina wydaje charakterystyczne dźwięk „skrzypnięcia”.

Surowcem zielarskim jest ziele, które zawiera  sole mineralne, a zwłaszcza w związki krzemu, flawonoidy, kwasy organiczne, saponiny, fitosterole, garbniki, witaminę C, karotenoidy i sole potasu.

Surowiec wykazuje działanie przede wszystkim remineralizujące (dostarcza organizmowi niezbędnych jonów oraz mikroelementów), ma właściwości przeciwbakteryjne, regenerujące, pomagające przy zakażeniach, moczopędne i przeciwzapalne. Zapobiega tworzeniu się kamieni w układzie moczowym i miażdżycy. Wpływa na przemianę materii i stan błon śluzowych. Ponadto działa korzystnie na drogi oddechowe (zwłaszcza przy gruźlicy płuc).

Zewnętrznie stosowany jest do przemywania skóry w przypadku ran i chorób skórnych,  wywar ze skrzypu jest także stosowany w kosmetykach służących do płukania włosów.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Surowiec ma działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne, poprawia pracę układu trawiennego, obniża poziom cukru we krwi.


Szałwia jest półkrzewem należącym do rodziny jasnotowatych, osiąga średnio 20-75 cm wysokości i ma skłonności do pokładania się.  Łodyga jest wzniesiona, drewniejąca od dołu, skąd również zaczynają się bujne rozgałęzienia. Czterokanciasta lub rzadziej okrągła, w górnej partii w dotyku mocno owłosiona.  Zielono-srebrne liście ułożone są naprzeciwlegle, najwyższe umieszczone są bezpośrednio na łodydze, dolne przymocowane są na długich ogonkach, a środkowe na krótszych. Brzegiem lekko karbowane, owalne lub lancetowate, zaostrzone na koniuszkach. Kwiaty pojawiają się w okółkach w kątach górnych liści, dwuwargowe, barwy fioletowo-niebieskiej. Szałwia kwitnie od maja do lipca.

Surowcem zielarskim są liście, które zawierają olejek lotny, który zawiera m.in. tujon,  cyneol,  kamforę i pinen.  Ponadto garbniki,  flawonoidy,  kwasy organiczne, gorycze, duże ilości witaminy B1, witaminy PP oraz karoteny (witaminy A) i duże ilości witaminy C.

Surowiec ma działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne, poprawia pracę układu trawiennego, obniża poziom cukru we krwi. Ponadto działa uspokajająco, kojąco na depresję, zmęczenie, wyczerpania, a u kobiet karmiących zmniejsza laktację. Zewnętrznie  jest stosowany do płukania jamy ustnej i gardła, do płukania włosów oraz na trudno gojące się rany pod postacią kompresu.


Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Pięciornik gęsi, srebrnik stosowany jest jako środek ściągający i przeciwzapalny, a także rozkurczający na mięśnie gładkie.


 Srebrnik to bylina należąca do rodziny różowatych, osiągająca zwykle 5-15 cm. Ma krótkie i grube kłącze, z którego wyrastają liście zabrane w rozetkę. Od ich kątów odchodzą cienkie łodyżki, dochodzące do 50 cm długości. Łodyżki zakorzeniają się w glebie wykształcając kolejne ulistnione osobniki potomne. Liście są nieparzystopierzastodzielne, o wyraźnie piłkowanych brzegach. Kwiaty są pojedyncze, wyrastają na długich szypułkach spomiędzy liści. Kwitnienie ma miejsce między majem a sierpniem. Kwiaty składają się z pięciu zielonych działek kielicha takiej samej liczby ciemnożółtych, okrągłych płatków korony. Owocem jest pojedynczy, odpadający orzeszek.

Pięciornik gęsi, srebrnik stosowany jest jako środek ściągający i przeciwzapalny, a także rozkurczający na mięśnie gładkie. Wykorzystuje się go w razie kataru, drażniącego kaszlu, także bólów zatok z uczuciem gorąca. Zastosowanie również przy biegunkach, chorobach jelit i dróg żółciowych charakteryzujących się stanami kurczowymi, w początkowym stadium kamicy żółciowej, nieżycie żołądka i jelit oraz w zaburzeniach menstruacji. Poprawia apetyt i ułatwia trawienie, dzięki substancjom gorzkim wchodzącym w jego skład. Surowcem zielarskim jest  ziele.

Inne nazwy zwyczajowe to pięciornik pospolity, pięćperset gęsi, pięciornik gęsi, gęsie ziele.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Surowiec wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwkrwotoczne, bakteriostatyczne i nieznaczne przeciwskurczowe.


Krwawnik pospolity to bylina lub krzewinka z rodziny astrowatych (złożonych), osiągająca 50-80 cm wysokości. Łodyga jest prosta, słabo rozgałęziona i ma silny zapach. Liście w są zarysie wąskolancetowate, podwójnie lub potrójnie pierzaste, rzadko rozmieszczone na łodygach i ciemnozielone. Kwiaty są  białe lub różowe z żółtawym środkiem, tworzą płaskie kwiatostany, utworzone z koszyczków zebranych w baldachogrono. Kwitnienie ma miejsce od lipca do października.  Owocem jest spłaszczone niełupka.

Surowcem zielarskim jest ziele, które zawiera olejek eteryczny, cholinę,  flawonoidy,  garbniki, kwasy: mrówkowy, octowy, izowalerianowy, gorzki glikozyd achilleinę oraz sole mineralne.

Surowiec wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwkrwotoczne, bakteriostatyczne i nieznaczne przeciwskurczowe. Wykorzystywany jest w alergiach, z katarem siennym włącznie, przeciw zapaleniom, w stanach nieżytowych jako wzmacniające funkcję trawienia, wydzielania żółci i moczopędne, w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych objawiających się brakiem apetytu, wzdęciami, kurczami jelit oraz w chorobie wrzodowej. Ponadto ułatwiają krzepnięcie krwi, są pomocne przy zaburzeniach miesiączki i jako środek napotny obniżający temperaturę organizmu w stanach gorączkowych.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Dane do przelewu:

EKAA Sp. z o.o.
Leszczyńska 53
60-115 Poznań

mBank: 78 1140 2004 0000 3102 7615 4806
» przeczytaj wszystkie opinie
Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.