Mięśniaki maciczne (mieszanka ziołowa 450g) - receptura wg Klimuszko

Mieszanka ziołowa stosowana przy mięśniakach macicznych.Receptura wg książki "Wróćmy do ziół" Ojca Klimuszko


 1. Ten produkt nie jest obecnie dostępny.

3,17 zł

-2%

3,23 zł


4,17 zł

-2%

4,26 zł 1. Ten produkt nie jest obecnie dostępny.

3,17 zł

-2%

3,23 zł


47,75 zł

-2%

48,72 zł

Jeden z produktów nie jest już dostępny. Nie można kupić tego pakietu

Opis pakietu

Informacje na temat mięśniaków macicznych

Mięśniaki maciczne – “krewniaki torbieli i endometriozy ” to łagodne guzy macicy, które rozwijają się w różnych miejscach w ścianie macicy, a także w jamie macicy. Najczęściej spotyka się ich więcej niż jeden (tzw. konglomerat).

Mięśniaki powstają z twardej, białej, chrząstkowej tkanki, przypominającej wzorem linie papilarne. Występują u od 20% do 50% kobiet.

Objawy

Objawy zależą od wielkości mięśniaka i jego umiejscowienia w macicy. Te, które znajdują się w mięśniu macicy, tuż pod powierzchnią (podsurowicówkowe), mogą być bezobjawowe. Mięśniaki, które wrastają w wyściółkę macicy (podśluzówkowe), często są powodem obfitych i nieregularnych krwawień.

Kobiety, które mają mięśniaki, mogą doświadczać skurczów menstruacyjnych, bólu miednicy lub obydwu tych dolegliwości jednocześnie. Mogą również występować bóle występujące podczas współżycia i wypróżniania, zaparcia, osłabiony układ odpornościowy, brak owulacji.

U niektórych kobiet mięśniaki powodują bardzo obfite krwawienia, które prowadzą do anemii, wyczerpania lub w trakcie dni, gdy krwawienie jest najbardziej obfite, uniemożliwiają kobiecie wyjście z domu. Często krwawienie przebiega z dużą ilością skrzepów.

Jeśli mięśniaki rosną szybko, a hormony kobiety szaleją lub gdy kobieta jest pod wpływem silnego stresu, mięśniaki mogą nawet prowadzić do krwotoku.

Zdarza się, że mięśniak wywołuje objawy ze względu na swoje położenie i ucisk innego organu, np odbytnicy lub pęcherza moczowego. Może to powodować parcie i ucisk na przykład odbytnicy, dolnej części pleców i w brzuchu. Całkiem podobne dolegliwości jak w przypadku ognisk endometriozy i zrostów.

Mięśniaki mogą zmieniać wielkość wraz z każdym cyklem menstruacyjnym, osiągając punkt szczytowy w momencie owulacji i tuż przed rozpoczęciem miesiączki. Są to guzy (podobnie jak endometrioza) silnie estrogenozależne.

Najczęstszym problemem, związanym z istnieniem mięśniaków, jest ich tendencja do wzrostu i wywoływania krwawień.

Przyczyny

Medycyna nie zna przyczyny powstania mięśniaków macicy, ale wiadomo, że sprzyja im wyraźnie wysoki poziom estrogenów. Ze wzrostem tych hormonów mamy do czynienia w kilku wypadkach.

Stłumione emocje – funkcja wewnątrzwydzielnicza jajników i macicy jest kontrolowana przez mózg, podwzgórze i przysadkę mózgową, stąd też łatwo może ulec zaburzeniu w sytuacjach długotrwałego napięcia psychicznego. Gdy znajdujemy się pod wpływem długotrwałego stresu, wszystkie dostępne zasoby przenoszone są do wspierania reakcji stresowej zamiast reprodukcyjnej! Nadnercza już pracują ponad normę, by wytworzyć hormony stresu wyzwalane przez nasze nowoczesne życie. Następnie muszą pompować hormony płciowe lub DHEA, by przywrócić zaburzoną równowagę. Powoli uszczuplamy zapasy zarówno hormonów płciowych, jak i hormonów stresu i obciążmy nadnercza. Ponieważ wszystkie te hormony – estrogen, progesteron, DHEA i kortyzol – produkowane są bezpośrednio lub pośrednio w nadnerczach i jajnikach, stawiamy tym gruczołom wysokie wymagania. Z tego właśnie względu bardzo często u kobiet z mięśniakami występuje niedobór progesteronu, DHEA, serotoniny a jest zdecydowany nadmiar kortyzolu – czyli hormonu stresu.

Cykle bezowulacyjne -wiele kobiet około 35. Roku życia zaczyna mieć cykle bez jajeczkowania, co oznacza, że 10 lat przed menopauzą ich organizm produkuje mniej progesteronu, choć nadal wytwarza prawidłową ilość estrogenu. Ciało może wytworzyć estrogen z progesteronu, ale nie może zrobić progesteronu z estragonu! Dodatkowo hormony stresu – kortyzol mogą zostać wytworzone z progesteronu. Jeśli kończą nam się zapasy hormonów płciowych, stresu lub oba rodzaje, a nie ma wystarczającego materiału, by wyprodukować oba rodzaje – organizm wybiera hormony stresu.

zanieczyszczenia chemiczne często przyczyną przewagi estrogenu nad progesteronem jest zanieczyszczenie środowiska przez pestycydy, hormony syntetyczne, metale ciężkie.

Dieta – spożywane w nadmiarze mięso i soja podnoszą poziom estrogenów. Co więcej, jeśli nasza dieta zawiera za mało błonnika, a więc jemy mało warzyw, kasz i owoców, estrogeny wydalane do przewodu pokarmowego zostają ponownie wchłonięte do krwiobiegu.

Mięśniaki mogą być dziedziczone. Jednak gen odpowiedzialny za powstanie mięśniaków nigdy nie musi się uaktywnić. Dowiedziono, że zmiana stylu życia i sposobu odżywiania, zmienia ekspresję genów. Nie musimy zatem powielać historii naszych mam.

Poza tym obserwuje się nadmiar homocysteiny (hormonu zwiększającego ryzyko zawału), wolnego testosteronu oraz relatywny nadmiar estrogenów. Również obserwowany jest niedobór witamin D oraz z grupy B (w tym kwasu foliowego).

Mieszanka ziołowa na mięśniaki maciczne wg receptury o Klimuszko z książki "Wróćmy do ziół"

Sprzedawana przez nas mieszanka składa się z 9 osobno pakowanych ziół:

 • Kłącze pięciornika
 • Kora kaliny koralowej
 • Kwiat kasztanowca
 • Liść borówki czernicy
 • Liść brzozy
 • Ziele skrzypu
 • Ziele jemioły
 • Ziele rdestu ostrogorzkiego
 • Ziele tasznika

Działanie

Kuracja ziołowa zmniejsza krwawienie maciczne, działa regulująco na układ hormonalny kobiety, wykazuje wyraźne działanie lecznicze w leczeniu mięśniaków macicznych.

Stosowanie ziół na mięśniaki maciczne

 • Wszystkie składniki (waga po 50 g.) zmieszać razem
 • wziąć kopiastą łyżkę stołową tej mieszanki,
 • zalać szklanką wrzątku, przykryć na 3 godziny.
 • Przecedzić
 • lekko podgrzać
 • pić taki napar dwa razy dziennie przed posiłkiem.
 • Za każdym razem, przygotowując nowy napar.

Po wypiciu jednego zestawu, zrobić przerwę 7 dni, a następnie zacząć pić taki sam zestaw. Po skończeniu drugiego zestawu, przerwać kurację na dwanaście dni i wypić trzeci zestaw, jako kurację uzupełniającą. Potem zrobić przerwę miesięczną i powtórzyć kurację od nowa.

Kobieta, która zmienia dietę z wysoko przetworzonej, ubogiej w składniki odżywcze na odżywianie energetyczne, bogate w warzywa, oczyści swój organizm ( Chlorella, ostropest), jest wstanie pozbyć się bólu i zmniejszyć krwawienia w okresie od 3 do 6 miesięcy.

Mieszanka ziołowa na męśniaki maciczne w połączeniu z uzupełnieniem niedoborów witaminowych, przywróceniem prawidłowych czynności nadnerczy i wyeliminowaniem czynników stresujących, prowadzi do całkowitego wyzdrowienia.

 • preparaty bogate w kompleks witamin z grupy B
 • Glutation
 • Olej z wiesiołka, olej z siemienia lnianego, olej z ogórecznika (Kwasy omega 3 i 6 )
 • Ashwaganda, maca (adaptogeny)
 • Donq uai
 • witaminy: wit C, wit D, wit E
 • magnez(min dawka to 400mg),cynk, jod

Przykłady produktów

Zawartość pakietu

Pięciornik stosowany jest jako środek ściągający i przeciwzapalny, a także rozkurczający na mięśnie gładkie.


Pięciornik, bylina należąca do rodziny różowatych, osiągająca zwykle 5-15 cm. Inne nazwy zwyczajowe to pięciornik pospolity, pięćperset gęsi, srebrnik pospolity, gęsie ziele. Ma krótkie i grube kłącze, z którego wyrastają liście zabrane w rozetkę. Od ich kątów odchodzą cienkie łodyżki, dochodzące do 50 cm długości. Łodyżki zakorzeniają się w glebie wykształcając kolejne ulistnione osobniki potomne. Liście są nieparzystopierzastodzielne, o wyraźnie pilkowanych brzegach. Kwiaty są pojedyncze, wyrastają na długich szypułkach spomiędzy liści. Kwitnienie ma miejsce między majem a sierpniem. Kwiaty składają się z pięciu zielonych działek kielicha takiej samej liczby ciemnożółtych, okrągłych płatków korony. Owocem jest pojedynczy, odpadający orzeszek.
Surowcem zielarskim jest korzeń oraz ziele.

Pięciornik stosowany jest jako środek ściągający i przeciwzapalny, a także rozkurczający na mięśnie gładkie. Wykorzystuje się go w razie kataru, drażniącego kaszlu, także bólów zatok z uczuciem gorąca. Zastosowanie również przy biegunkach, chorobach jelit i dróg żółciowych charakteryzujących się stanami kurczowymi, w początkowym stadium kamicy żółciowej, nieżycie żołądka i jelit. Poprawia apetyt i ułatwia trawienie, dzięki substancjom gorzkim wchodzącym w jego skład.


Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.
          

Ziele jemioły to doskonałe panaceum na obniżenie ciśnienia krwi.


Jemioła pospolita, jemioła biała ( Viscum album)  to krzewinka z rodziny sandałowcowatych ( Santalaceae). Jest rośliną półpasożytniczą, o kulistym kształcie, osiągającą 1 m średnicy. Łodyga jest niekorkowaciejąca, zielona,  rozgałęziająca się nibywidlasto. System korzeniowy to rozbudowany system ssawek, rozrastając się w gałęziach drzewa dostarcza wody i soli mineralnych. Liście są szerokolancetowate, tępo zakończone, skórzaste i grube. Zrośnięte nasadą po dwa i nakrzyżległe. Kwiaty są jednopłciowe, żółtawe i niewielkie), zebrane w grupy umieszczone w rozwidleniach gałązek. Kwitnienie ma miejsce od lutego do kwietnia. Owocem jest biała, okrągła nibyjagoda.

Surowiec wykazuje działanie  obniżające ciśnienie tętnicze krwi, poprzez bezpośrednie działanie na serce. Stosowana jest  pomocniczo w leczeniu choroby nadciśnieniowej, przy podwyższonym ciśnieniu krwi lub jego zmianach pod wpływem bodźców psychicznych, w okresie pokwitania oraz przy miażdżycy. Ponadto działa przeciwkrwotocznie w zbyt obfitych miesiączkach. Surowcem zielarskim jest ziele, które zawiera cholinę i jej estry, związki trójterpenowe, alkaloid – wiskozynę oraz witaminę C.


Jej stosowanie należy jednak skonsultować z lekarzem, ponieważ jest środkiem silnie działającym.

Surowiec wykazuje działanie przede wszystkim remineralizujące, ma właściwości przeciwbakteryjne, regenerujące, pomagające przy zakażeniach, moczopędne i przeciwzapalne.


Skrzyp to roślina wieloletnia należąca do rodziny skrzypowatych. Ma dwa rodzaje pędów -  zarodnionośny, który pojawia się wczesną wiosną i jest soczysty, wzniesiony i nierozgałęziony, osiąga 10–30 cm wysokości. Pęd płonny pojawia się pod koniec wiosny, osiąga wysokość do 40 cm, jest zielony, okółkowo rozgałęziony, szorstki i żeberkowany. Liście występują na pędach w okółku, są bardzo drobne, otaczają węzły i wzmacniają je. Kłącze jest długie i czołgające się. Przydeptana roślina wydaje charakterystyczne dźwięk „skrzypnięcia”.

Surowcem zielarskim jest ziele, które zawiera  sole mineralne, a zwłaszcza w związki krzemu, flawonoidy, kwasy organiczne, saponiny, fitosterole, garbniki, witaminę C, karotenoidy i sole potasu.

Surowiec wykazuje działanie przede wszystkim remineralizujące (dostarcza organizmowi niezbędnych jonów oraz mikroelementów), ma właściwości przeciwbakteryjne, regenerujące, pomagające przy zakażeniach, moczopędne i przeciwzapalne. Zapobiega tworzeniu się kamieni w układzie moczowym i miażdżycy. Wpływa na przemianę materii i stan błon śluzowych. Ponadto działa korzystnie na drogi oddechowe (zwłaszcza przy gruźlicy płuc).

Zewnętrznie stosowany jest do przemywania skóry w przypadku ran i chorób skórnych,  wywar ze skrzypu jest także stosowany w kosmetykach służących do płukania włosów.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Surowiec ten wykazuje działanie wzmacniające, oczyszczające, moczopędne i przede wszystkim – przeciwkrwotoczne.


Tasznik to roślina kwitnąca między marcem a wrześniem. Powszechnie jest uważana za chwast, który bardzo ciężko wytępić. Osiąga do 50 centymetrów wysokości, ma białe, drobne kwiatki.

Jest źródłem wielu dobroczynnych związków chociażby:

- amin biogennych ( miedzy innymi histaminy, choliny, acetylocholiny)

- minerałów ( np. potasu) niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania komórek naszego organizmu

- flawonoidów – naturalnych związków o charakterze antyoksydantów, zwalczających wolne rodniki, uszkadzające materiał genetyczny naszych komórek,

- aminokwasy o właściwościach budulcowych

- garbników o działaniu ściągającym i przeciwzapalnych

- witaminy C niezbędnej do prawidłowych przemian tkanki łącznej – wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, poprawia sprężystość i elastyczność skóry.

                         

Surowiec ten wykazuje działanie wzmacniające, oczyszczające, moczopędne i przede wszystkim – przeciwkrwotoczne. Od lat używany jest w przypadku nadmiernych skłonności do krwawień, obfitych miesiączkach czy krwotokach z układu pokarmowego.
Ponadto tasznik wykazuje działanie lecznicze stosowany zewnętrznie – poleca się go przy chorobach skóry, jej krwawieniach, przy egzemach.

 

Stosowanie:

Napar: 3 – 20 g na dobę 2-4 razy dziennie.

Główne działanie przeciwkrwotoczne w tej roślinie wykazuje kwas elagowy, z kolei obecność flawonoidów wpływa pozytywnie na stan naczyń krwionośnych, uszczelnia je i wzmacnia. Wspomaga hamowanie drobnych krwawień.


Rdest ostrogorzki to roślina porastająca dziko obszary Azji, Australii i Europy. Roślina ta wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, dezynfekcyjne, moczopędne, oczyszczające i przeciwkrwotoczne.

W składzie rdestu znajdziemy:

- flawonoidy ( między innymi kwercetynę, rutynę, ramnazynę) wykazują dziłanie wzmacniające, przeciwutleniające, niszczą wolne rodniki

- olejek eteryczny

- saponiny - wykazują działanie łagodzące i regenerujące

- kwas elagowy - działa przeciwkrwotocznie

- kwas galusowy

- garbniki - działają ściągająco i przeciwzapalnie.

 

                          

Główne działanie przeciwkrwotoczne w tej roślinie wykazuje kwas elagowy, z kolei obecność flawonoidów wpływa pozytywnie na stan naczyń krwionośnych, uszczelnia je i wzmacnia. Wspomaga hamowanie drobnych krwawień.

Napary z rdestu ostrogorzkiego poleca się osobą cierpiącym na nadmierne krwawienia, na przykład kobietom o obfitych krwawieniach miesięcznych, w przypadku krwotoków z nosa, krwiomoczu, żylakach, nadmiernym pękaniu drobnych naczynek.

Ponadto rdest ostrogorzki sprawdzi się w przypadku biegunek, upławach, zapaleniu pochwy, infekcjach układu oddechowego, męczącym kaszlu.

 

Napary z rdestu mogą być stosowane zewnętrznie i wewnętrznie.

Kora kaliny koralowej jest bogata w flawonoidy, garbniki, kumarynę, kwasy organiczne oraz witaminy C i K. Działa rozkurczająco i łagodzi dolegliwości związane z kobiecym układem rozrodczym. Ponadto przeciwdziała podrażnieniom skóry.


Kora kaliny koralowej jest bogata w flawonoidy, garbniki, kumarynę, kwasy organiczne oraz witaminy C i K. Działa rozkurczająco i łagodzi dolegliwości związane z kobiecym układem rozrodczym. Ponadto przeciwdziała podrażnieniom skóry.

Dzięki zawartości kumaryny, kora kaliny działa rozkurczająco na mięśnie macicy i zmniejsza ich napięcie, dlatego często stosowana jest w leczeniu bolesnego miesiączkowania i stanów skurczowych macicy. Kora kaliny hamuje niewielkie krwawienia z narządów rodnych (w  tym także obfite miesiączki), jest wykorzystywana w przypadku zagrożenia poronieniem, a także w przedwczesnych porodach. Ekstrakt z kory kaliny zapobiega wymiotom i zaburzeniom nerwowym podczas ciąży oraz kurczom nóg. Roślina ta posiada również właściwości łagodzące dolegliwości menopauzy.


Sposób użycia:

Kąpiel: 1/4 zawartości torebki (ok. 12,5 g) zalać 1l wody, doprowadzić do wrzenia i gotować na małym ogniu ok. 10 min. Pozostawić pod przykryciem na pół godziny, następnie przecedzić do wanny z wodą. Czas kąpieli około 20 min w temperaturze 37°C.


Składniki:

- wysuszona i rozdrobniona kora kaliny koralowej – 100%


Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w miejscu suchym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.


Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.


Opakowanie:

50 g

Surowiec wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, rozkurczające, przeciwkrwotoczne, uszczelnia naczynia krwionośne.


Kasztanowiec zwyczajny to drzewo, rzadziej krzew należące do rodziny mydleńcowatych, dorasta do 25 m wysokości. Ma charakterystyczne dla całego rodzaju kleiste lub suche, duże pąki. Liście są dłoniastodzielne, na długich ogonkach i ustawione naprzeciwlegle. Kwiaty z reguły zebrane w wyprostowane wiechy w kolorze  białym z żółtymi lub czerwonymi plamkami u nasady. Kasztanowiec kwitnie w maju, owoce pojawiają się we wrześniu i październiku Owocem jest kolczasta lub gładka torebka, która rozpada się na 3 części po dojrzeniu.

Surowiec wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, rozkurczające, przeciwkrwotoczne, uszczelnia naczynia krwionośne. Wykorzystywany jest przy hemoroidach, żylakach, zaburzeniach krążenia krwi, zapaleniu żył, miażdżycy, stanach zapalnych wątroby, odmrożeniach, krwiakach, obrzękach, skurczach, zapaleniu ścięgien oraz dolegliwościach okresu przekwitania.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Liście brzozy działają moczopędnie, odtruwająco i wzmacniająco, regulują procesy trawienne, przeciwdziałają zapaleniom, zapobiegają reumatyzmowi.


Brzoza jest drzewem należącym do rodziny brzozowatych, osiągającym średnio od 20 do 25 m wysokości. Jest jednym z najładniejszych polskich drzew, swój urok zawdzięcza charakterystycznemu  pokrojowi dzięki zwisającym z konarów długim i cienkim gałązkom oraz łuszczącej się okrężnie, białej i cienkiej korze, u nasady starych pni kora jest czarna, gruba i spękana. Na gałęziach młodszych kora zwykle jest różowo-biała, a nawet ciemnoczerwono-brunatnawa i błyszcząca na drobnych gałązkach.  Początkowo korona jest spiczasto-stożkowata oraz wąska, później nieregularna i okrągławo sklepiona.  Zwykle pień jest prosty bądź skrzywiony, niekiedy bywa również jednostronnie pochylony. Konary dolne są wyraźnie odstające oraz stosunkowo krótkie, natomiast w górnej i środkowej strefie korony stromo wzniesione. Pędy są nieowłosione i szorstkie, pokryte małymi wypukłościami o charakterze brodawek, dzięki którym gatunek ten otrzymał nazwę brzozy brodawkowatej. Pączki osiągają długość około 4 mm, są lekko zaostrzone , błyszcząco zielone lub brunatnawe. Liście są okrągławo-owalne bądź trójkątne w zarysie, czasami także rombowate i osiągają od 2 do 6 cm długości. Są długoogonkowe z nasadą szerokoklinowatą, blaszka liściową obustronnie naga, a jej brzeg podwójnie piłkowany. Brzoza brodawkowata jest gatunkiem jednopiennym: kotki męskie początkowo maja barwę brunatną, natomiast później przybierają kolor jasnożółty, długości od 3 do 6 cm: kotki żeńskie z początku mają barwę zielonkawą, w stanie dojrzałym staja się natomiast jasno- bądź średniobrunatne.  Gatunek kwitnie od marca do maja. Ma małe wymaganie w stosunku co do gleby, znakomicie znosi zanieczyszczenia powietrza oraz jest całkowicie odporna na mrozy. Dlatego też stanowi gatunek pionierski, z łatwością rozsiewany przez wiatry.


Surowcem zielarskimliście, które zawierają saponiny, flawonoidy, kwasy organiczne, żywice, garbniki katechinowe, sole mineralne, olejek eteryczny i związki trójterpenowe.

Surowcem zielarskim może także być kora brzozowa będąca źródłem betuliny (organiczny związek chemiczny z grupy trójterpenów) stosowanej w leczeniu trądziku.

Liście brzozy działają moczopędnie, odtruwająco i wzmacniająco, regulują procesy trawienne, przeciwdziałają zapaleniom, zapobiegają reumatyzmowi. Surowiec jest stosowany przy kamicy nerkowej, przy obrzękach na tle krążeniowym, jako środek na porost włosów,  w przewlekłych chorobach dróg moczowych, niewydolności nerek, przy gośćcu i przy łuszczycy.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Dane do przelewu:

EKAA Sp. z o.o.
Leszczyńska 53
60-115 Poznań

mBank: 78 1140 2004 0000 3102 7615 4806
» przeczytaj wszystkie opinie
Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.