Mięśniaki maciczne (mieszanka ziołowa 450g) - receptura wg Klimuszko Expand

Mięśniaki maciczne (mieszanka ziołowa 450g) - receptura wg Klimuszko

Nowy

Mieszanka ziołowa stosowana przy mięśniakach macicznych.Receptura wg książki "Wróćmy do ziół" Ojca Klimuszko

Więcej szczegółów

49,11 zł

brutto

brutto

Zawartość tego pakietu:

Ilość: 1
Cena produktu : 4,61 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 3,34 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 3,63 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 4,26 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 4,26 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 6,62 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 15,57 zł

Ilość: 2
Cena produktu : 5,72 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 3,51 zł
Brakuje Ci tylko 249,00 zł do darmowej dostawy!

Kwota darmowej dostawy obowiązuje przy płatności z góry.

Oceny i recenzje klientów

Nikt jeszcze nie opublikował recenzji
w tym języku

Więcej informacji

Informacje na temat mięśniaków macicznych

Mięśniaki maciczne – “krewniaki torbieli i endometriozy ” to łagodne guzy macicy, które rozwijają się w różnych miejscach w ścianie macicy, a także w jamie macicy. Najczęściej spotyka się ich więcej niż jeden (tzw. konglomerat).

Mięśniaki powstają z twardej, białej, chrząstkowej tkanki, przypominającej wzorem linie papilarne. Występują u od 20% do 50% kobiet.

Objawy

Objawy zależą od wielkości mięśniaka i jego umiejscowienia w macicy. Te, które znajdują się w mięśniu macicy, tuż pod powierzchnią (podsurowicówkowe), mogą być bezobjawowe. Mięśniaki, które wrastają w wyściółkę macicy (podśluzówkowe), często są powodem obfitych i nieregularnych krwawień.

Kobiety, które mają mięśniaki, mogą doświadczać skurczów menstruacyjnych, bólu miednicy lub obydwu tych dolegliwości jednocześnie. Mogą również występować bóle występujące podczas współżycia i wypróżniania, zaparcia, osłabiony układ odpornościowy, brak owulacji.

U niektórych kobiet mięśniaki powodują bardzo obfite krwawienia, które prowadzą do anemii, wyczerpania lub w trakcie dni, gdy krwawienie jest najbardziej obfite, uniemożliwiają kobiecie wyjście z domu. Często krwawienie przebiega z dużą ilością skrzepów.

Jeśli mięśniaki rosną szybko, a hormony kobiety szaleją lub gdy kobieta jest pod wpływem silnego stresu, mięśniaki mogą nawet prowadzić do krwotoku.

Zdarza się, że mięśniak wywołuje objawy ze względu na swoje położenie i ucisk innego organu, np odbytnicy lub pęcherza moczowego. Może to powodować parcie i ucisk na przykład odbytnicy, dolnej części pleców i w brzuchu. Całkiem podobne dolegliwości jak w przypadku ognisk endometriozy i zrostów.

Mięśniaki mogą zmieniać wielkość wraz z każdym cyklem menstruacyjnym, osiągając punkt szczytowy w momencie owulacji i tuż przed rozpoczęciem miesiączki. Są to guzy (podobnie jak endometrioza) silnie estrogenozależne.

Najczęstszym problemem, związanym z istnieniem mięśniaków, jest ich tendencja do wzrostu i wywoływania krwawień.

Przyczyny

Medycyna nie zna przyczyny powstania mięśniaków macicy, ale wiadomo, że sprzyja im wyraźnie wysoki poziom estrogenów. Ze wzrostem tych hormonów mamy do czynienia w kilku wypadkach.

Stłumione emocje – funkcja wewnątrzwydzielnicza jajników i macicy jest kontrolowana przez mózg, podwzgórze i przysadkę mózgową, stąd też łatwo może ulec zaburzeniu w sytuacjach długotrwałego napięcia psychicznego. Gdy znajdujemy się pod wpływem długotrwałego stresu, wszystkie dostępne zasoby przenoszone są do wspierania reakcji stresowej zamiast reprodukcyjnej! Nadnercza już pracują ponad normę, by wytworzyć hormony stresu wyzwalane przez nasze nowoczesne życie. Następnie muszą pompować hormony płciowe lub DHEA, by przywrócić zaburzoną równowagę. Powoli uszczuplamy zapasy zarówno hormonów płciowych, jak i hormonów stresu i obciążmy nadnercza. Ponieważ wszystkie te hormony – estrogen, progesteron, DHEA i kortyzol – produkowane są bezpośrednio lub pośrednio w nadnerczach i jajnikach, stawiamy tym gruczołom wysokie wymagania. Z tego właśnie względu bardzo często u kobiet z mięśniakami występuje niedobór progesteronu, DHEA, serotoniny a jest zdecydowany nadmiar kortyzolu – czyli hormonu stresu.

Cykle bezowulacyjne -wiele kobiet około 35. Roku życia zaczyna mieć cykle bez jajeczkowania, co oznacza, że 10 lat przed menopauzą ich organizm produkuje mniej progesteronu, choć nadal wytwarza prawidłową ilość estrogenu. Ciało może wytworzyć estrogen z progesteronu, ale nie może zrobić progesteronu z estragonu! Dodatkowo hormony stresu – kortyzol mogą zostać wytworzone z progesteronu. Jeśli kończą nam się zapasy hormonów płciowych, stresu lub oba rodzaje, a nie ma wystarczającego materiału, by wyprodukować oba rodzaje – organizm wybiera hormony stresu.

zanieczyszczenia chemiczne często przyczyną przewagi estrogenu nad progesteronem jest zanieczyszczenie środowiska przez pestycydy, hormony syntetyczne, metale ciężkie.

Dieta – spożywane w nadmiarze mięso i soja podnoszą poziom estrogenów. Co więcej, jeśli nasza dieta zawiera za mało błonnika, a więc jemy mało warzyw, kasz i owoców, estrogeny wydalane do przewodu pokarmowego zostają ponownie wchłonięte do krwiobiegu.

Mięśniaki mogą być dziedziczone. Jednak gen odpowiedzialny za powstanie mięśniaków nigdy nie musi się uaktywnić. Dowiedziono, że zmiana stylu życia i sposobu odżywiania, zmienia ekspresję genów. Nie musimy zatem powielać historii naszych mam.

Poza tym obserwuje się nadmiar homocysteiny (hormonu zwiększającego ryzyko zawału), wolnego testosteronu oraz relatywny nadmiar estrogenów. Również obserwowany jest niedobór witamin D oraz z grupy B (w tym kwasu foliowego).

Mieszanka ziołowa na mięśniaki maciczne wg receptury o Klimuszko z książki "Wróćmy do ziół"

Sprzedawana przez nas mieszanka składa się z 9 osobno pakowanych ziół:

 • Kłącze pięciornika
 • Kora kaliny koralowej
 • Kwiat kasztanowca
 • Liść borówki czernicy
 • Liść brzozy
 • Ziele skrzypu
 • Ziele jemioły
 • Ziele rdestu ostrogorzkiego
 • Ziele tasznika

Działanie

Kuracja ziołowa zmniejsza krwawienie maciczne, działa regulująco na układ hormonalny kobiety, wykazuje wyraźne działanie lecznicze w leczeniu mięśniaków macicznych.

Stosowanie ziół na mięśniaki maciczne

 • Wszystkie składniki (waga po 50 g.) zmieszać razem
 • wziąć kopiastą łyżkę stołową tej mieszanki,
 • zalać szklanką wrzątku, przykryć na 3 godziny.
 • Przecedzić
 • lekko podgrzać
 • pić taki napar dwa razy dziennie przed posiłkiem.
 • Za każdym razem, przygotowując nowy napar.

Po wypiciu jednego zestawu, zrobić przerwę 7 dni, a następnie zacząć pić taki sam zestaw. Po skończeniu drugiego zestawu, przerwać kurację na dwanaście dni i wypić trzeci zestaw, jako kurację uzupełniającą. Potem zrobić przerwę miesięczną i powtórzyć kurację od nowa.

Kobieta, która zmienia dietę z wysoko przetworzonej, ubogiej w składniki odżywcze na odżywianie energetyczne, bogate w warzywa, oczyści swój organizm ( Chlorella, ostropest), jest wstanie pozbyć się bólu i zmniejszyć krwawienia w okresie od 3 do 6 miesięcy.

Mieszanka ziołowa na męśniaki maciczne w połączeniu z uzupełnieniem niedoborów witaminowych, przywróceniem prawidłowych czynności nadnerczy i wyeliminowaniem czynników stresujących, prowadzi do całkowitego wyzdrowienia.

 • preparaty bogate w kompleks witamin z grupy B
 • Glutation
 • Olej z wiesiołka, olej z siemienia lnianego, olej z ogórecznika (Kwasy omega 3 i 6 )
 • Ashwaganda, maca (adaptogeny)
 • Donq uai
 • witaminy: wit C, wit D, wit E
 • magnez(min dawka to 400mg),cynk, jod

Przykłady produktów

Opinie

Mieszanki - receptura wg książki "Wróćmy do ziół"

Dane do przelewu:

EKAA Sp. z o.o.
Leszczyńska 53
60-115 Poznań

mBank: 78 1140 2004 0000 3102 7615 4806
» przeczytaj wszystkie opinie
Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.