Informacja dla Klientów z Poznania:

Odbiór osobisty

Zamów w sklepie internetowym - odbierz w wybranym sklepie stacjonarnym:

os. Jagiellońskie 121B
ul. Leszczyńska 53

Szybka dostawa na terenie Poznania!

Dostarczymy do domu Twoje zamówienie nawet tego samego dnia!!

Sprawdź szczegóły: https://evital.pl/content/26-szybka-dostawa-poznan

Zaburzenia czynności śledziony (mieszanka ziołowa 350g) - receptura wg Klimuszko Expand

Zaburzenia czynności śledziony (mieszanka ziołowa 350g) - receptura wg Klimuszko

Nowy

Mieszanka ziołowa stosowana przy zaburzeniach czynności śledziony. Receptura wg książki "Wróćmy do ziół" Ojca Klimuszko

Więcej szczegółów

28,95 zł

brutto

brutto

Zawartość tego pakietu:

Ilość: 1
Cena produktu : 4,24 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 3,92 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 4,55 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 3,99 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 3,78 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 4,69 zł

Ilość: 1
Cena produktu : 3,78 zł
Brakuje Ci tylko 249,00 zł do darmowej dostawy!

Kwota darmowej dostawy obowiązuje przy płatności z góry.

Oceny i recenzje klientów

Nikt jeszcze nie opublikował recenzji
w tym języku

Więcej informacji

Zaburzenia czynności śledziony- informacje ogólne

Śledziona jest narządem umieszczonym w jamie brzusznej w podżebrzu. To najważniejszy narząd układu limfatycznego. Jej główne zadanie to oczyszczanie organizmu z zużytych lub uszkodzonych elementów morfologicznych krwi (erytrocytów, krwinek białych i trombocytów), ale także filtrowanie i niszczenie antygenów1. Może również magazynować pewną pulę krwi. Wraz z trzustką uczestniczy w procesach trawienia i rozprowadzania składników odżywczych po organizmie.

U osób dorosłych gdy śledziona pracuje prawidłowo nie jest wyczuwalna. Mimo że ze względu na budowę i możliwość napełniania się krwią jej wielkość zmienia się, zazwyczaj oscyluje wokół 150 g. Jeśli da się wyczuć ją palpacyjnie (pod palcami) pod lewym łukiem żebrowym, oznacza to, że uległa powiększeniu ok. 1,5 razy, ale w drastycznych wypadkach jej objętość może sięgnąć nawet 10 kg. Oznacza to, że z jakiegoś powodu nastąpiło zaburzenie jej funkcji i nasz organizm od razu odczuwa tego dotkliwe skutki. Stanu zapalnego śledziony w żadnym wypadku nie należy lekceważyć, ponieważ zwykle jest on przejawem rozmaitych chorób.

Objawy

Kiedy śledziona zaczyna się powiększać, przejawia się :

Silny ból

Ból jest jednym z nieomylnych i bezpośrednich symptomów stanu zapalnego śledziony. Występuje on w górnej części brzucha, po lewej stronie. W niektórych przypadkach ból może promieniować na plecy lub dochodzić aż do lewego ramienia.

Charakterystyczne dla powiększonej śledziony jest to, że ból – zwykle bardzo silny – zawsze koncentruje się po lewej stronie organizmu. Może nawet dojść do sytuacji, w której promieniujący na inne organy ból utrudnia swobodne oddychanie.

Anemia

Główną funkcją śledziony jest filtrowanie i oczyszczanie krwi. Dodatkowo jest odpowiedzialna za zdrowie czerwonych i białych komórek krwi. Jeśli są one słabe i brakuje im witalności, pozostałe organy nie będą w stanie prawidłowo spełniać swoich funkcji.

Kiedy śledzionę obejmuje stan zapalny, ta nie jest w stanie pracować na pełnych obrotach, stąd też mogą pojawić się zaburzenia w produkcji czerwonych komórek krwi – czyli po prostu ich niedobór.

Popularna anemia czy niedokrwistość mogą więc świadczyć o chorobie śledziony.

Zmęczenie

Przy każdym wysiłku fizycznym brak tchu. Nie ma znaczenia czy jest to bieg, pływanie czy zwyczajne wchodzenie po schodach… Po prostu bardzo szybko następuje wyczerpanie.

Zmęczenie po przebudzeniu, a wstanie z łóżka to prawdziwe wyzwanie.

Zmęczenie niemal zawsze jest powiązane z niedokrwistością, z deficytem czerwonych komórek krwi.

Z każdym kolejnym dniem zmęczenie się nasila, aż do osiągnięcia stanu maksymalnego wyczerpania.

Brak apetytu

Brak apetytu to kolejny objaw jasno wskazujący na zaburzenia w funkcjonowaniu śledziony.

Kiedy następuje przerost tego organu, nasz organizm stale odczuwa sytość, w związku z czym nie mamy ochoty na jedzenie. Już po kilku kęsach żołądek wysyła sygnał do mózgu, by zakończyć spożywanie posiłku.

Jak to się dzieje, że cały czas odczuwamy sytość? Otóż w wyniku przerostu śledziony następuje nacisk na żołądek, a to z kolei wywołuje fałszywe uczucie, że jesteśmy syci. W rzeczywistości żołądek zmniejsza swą pojemność i odczuwamy sytość już po spożyciu niewielkich porcji posiłków.

Długo gojące się rany

Powiększona, objęta stanem zapalnym śledziona zatrzymuje w swych strukturach więcej niż zwykle czerwonych i białych komórek krwi. W związku z czym do poszczególnych narządów naszego organizmu dociera ich znacznie mniej niż normalnie.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, niedobór czerwonych krwinek jest bezpośrednią przyczyną niedokrwistości lub anemii. Z kolei deficyt białych komórek krwi przyczynia się do obniżenia produkcji płytek krwi.

Taka sytuacja znajduje bezpośrednie odbicie w procesie gojenia się ran. Krew jest bardziej rozrzedzona niż normalnie oraz maleje jej krzepliwość. Stąd rany goją się znacznie dłużej.

Znaczne powiększenie śledziony prowadzi do dysfunkcji w codziennym życiu, które ujawniają się w trakcie ubierania, utrzymywania higieny, wchodzenia po schodach, siadania czy oddawania moczu. W skrajnych przypadkach może dojść do pęknięcia narządu, które grozi nawet śmiercią.

Taki scenariusz jest jednak rzadki. Zazwyczaj pacjenci borykają się z łagodniejszym rozrostem śledziony. Jeśli osiągnie 350 g, medycyna określa go jako splenomegalię.

Przyczyny

Przyczyny są różnorodne - zazwyczaj powiększenie stanowi nie samodzielną jednostkę chorobową, a objaw innych zaburzeń. Należą do nich m.in.

 • niedokrwistości wrodzone lub nabyte
 • choroby zakaźne (kiła, malaria, różyczka, dur brzuszny, toksoplazmoza, borelioza, bąblownica, candydoza),
 • ostre białaczki,
 • choroby autoimmunologiczne i układowe (reumatodialne zapalenie stawów - RZS - toczeń rumieniowaty układowy lub sarkoidoza),
 • torbiele i nowotwory
 • Zdarza się, że rozrost towarzyszy zaawansowanej niewydolności serca lub nadciśnieniu wrotnemu (najczęściej w przebiegu marskości wątroby)

Liczba potencjalnych przyczyn powiększenia śledziony rzeczywiście jest imponująca, ponieważ intensywnie reaguje ona na szereg nieprawidłowości w organizmie. Przez lata w medycynie zachodniej jej funkcje były niedoceniane, ale dziś wiemy już, że nie tylko jest największym narządem limfatycznym, ale pozostaje prawdziwym centrum energetycznym organizmu, a zaburzenie jej funkcji prowadzą do niedożywienia tkanek i narządów. Tę prawdę dużo wcześniej odkryto w medycynie Wschodu.

Mieszanka ziołowa na zaburzenia czynności śledziony wg receptury o Klimuszko z książki "Wróćmy do ziół"

Na szczęście powiększona śledziona może wrócić do normalnych rozmiarów, pod warunkiem podjęcia odpowiedniego leczenia.

Fitoterapia przedstawia swoje rozwiązania na problemy z funkcjonowaniem śledziony. Jeśli jej czynności zostaną zaburzone, można przygotować ziołową mieszankę.

Skład mieszanki

 • Korzeń arcydzięgiela,
 • Liść pokrzywy,
 • Kwiatostan kocanki,
 • Koszyczki rumianku,
 • Ziele dziurawca,
 • Ziele glistnika,
 • Owoc kopru włoskiego

Działanie

Zarówno suszone liście pokrzywy, jak i dziurawiec i rumianek znane są ze swoich przeciwzapalnych właściwości. Pokrzywa dodatkowo oczyszcza organizm z toksyn i wpływa na procesy przemiany materii (pobudza aktywność gruczołów wydzielania wewnętrznego oraz przyspiesza proces eliminacji szkodliwych procesów metabolizmu) i przeciwdziała słabym biegunkom.

Również dziurawiec stosowany jest w zaburzeniach czynnościowych układu pokarmowego, ponieważ działa rozkurczająco na mięśnie gładkie i ułatwiają trawienie.

Sposób użycia

 • Wszystkie składniki (waga po 50 g.) zmieszać razem
 • wziąć kopiastą łyżkę stołową tej mieszanki,
 • zalać szklanką wrzątku i pozostawić pod przykryciem do zaparzenia.
 • Potem przecedzić, lekko podgrzać i wypić przed posiłkiem.
 • Pić trzy razy dziennie po szklance naparu 20 minut przed posiłkiem.

Działanie mieszanki warto wspmóc dodatkową suplementacją preparatami poprawiającymi witalność, zwalczającymi anemię, oczyszczającymi.

 • Scalar burak liofilizowany
 • Aboca żeń szeń
 • singularis spirulina
 • solgar chlorella
 • herbanordpol olej z ostropestu
 • aboca karczoch
 • Apipol mleczko pszczele
 • now maca
 • dr Gaja sok z Noni
 • diochi Astomin

Opinie

Dane do przelewu:

EKAA Sp. z o.o.
Leszczyńska 53
60-115 Poznań

mBank: 78 1140 2004 0000 3102 7615 4806
» przeczytaj wszystkie opinie
Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.