Dychawica sercowa (mieszanka ziołowa 450g) - receptura wg Klimuszko

Mieszanka ziołowa stosowana przy dychawicy sercowej. Receptura wg książki "Wróćmy do ziół" Ojca Klimuszko

3,31 zł

-2%

3,38 zł


3,17 zł

-2%

3,23 zł


3,60 zł

-2%

3,67 zł  1. Ten produkt nie jest obecnie dostępny.


  1. Ten produkt nie jest obecnie dostępny.

32,20 zł

-2%

32,86 zł

Jeden z produktów nie jest już dostępny. Nie można kupić tego pakietu

Opis pakietu

Skład mieszanki
1Korzeń kozłka50g
2Kwiatostan głogu50g
3Strąk fasoli50g
4Ziele krwawnika50g
5Ziele macierzanki50g
6Ziele nawłoci50g
7Ziele serdecznika50g
8Ziele srebrnika50g
9Znamię kukurydzy50g

Zawartość pakietu

Korzeń ma zastosowanie wspomagające przy zaburzeniach neurowegetatywnych, jako łagodny środek uspokajający oraz ułatwiający zasypianie.


Kozłek, waleriana, biedrzan, kocia trawa jest byliną osiągająca wysokość 70-150 cm. W pierwszym roku życia roślina wytwarza przyziemna rozetę ogonkowych liści. W drugim wytwarza masywną łodygę, która jest wyprostowana i delikatnie żeberkowana. Łodyga Wewnątrz dęta, walcowata, na dole owłosiona, górą naga. Liście górne (łodygowe) osadzone są na łodydze naprzeciwlegle, dolne ogonkowe. Wszystkie są nieparzysto-pierzastosieczne na spodniej stronie z reguły owłosione długimi włoskami. Kwiaty  są drobne i zebrane  w baldachokształtne kwiatostany szczytowe, pojawiają się od lipca do sierpnia, o zmiennym kolorze, od białego przez róż do lila. Pod ziemią posiada krótkie kłącze, które z reguły nie wytwarza rozłogów. Owocem jest podłużnie jajowaty orzeszek, który przybiera barwę od beżowego do brunatnego.

Zastosowanie w lecznictwie ma przede wszystkim korzeń, który gromadzi się jesienią. Należy pamiętać, że wzmaga działanie środków nasennych, trzeba zatem unikać stosowania równocześnie z podobnym typem leków.

Surowiec zawiera liczne biologicznie czynne substancje: estry kwasu izowalerianowego, kwas walerenowy, waleranon, walerenal i inne. Korzeń ma zastosowanie wspomagające przy zaburzeniach neurowegetatywnych, jako łagodny środek uspokajający oraz ułatwiający zasypianie. Ponadto wzmacnia serce i obniża wysokie ciśnienie. Zewnętrznie można go stosować przy gojeniu ran i wrzodów oraz usuwaniu drzazg.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Surowiec wykazuje  tonizujący wpływ na mięsień sercowy, w niewielkim stopniu zwiększa siłę jego skurczów i zmniejszają ich częstotliwość


Głóg dwuszyjkowy to ciernisty krzew z rodziny różowatych, osiągający 4 m wysokości. Kora jest gładka i szara. Gałęzie są elastyczne, silnie splątane z ostrymi cierniami. Liście są odwrotnie jajowate, u podstawy klinowate, pojedyncze. Od góry są ciemnozielone, spodem jaśniejsze. Kwiaty są białe lub różowe, drobne i tworzą baldachogrona. Kwitnienie ma miejsce w maju. Owocem jest prawie kulisty owoc jabłkowaty ciemnoczerwonego koloru.

Surowiec wykazuje tonizujący wpływ na mięsień sercowy, w niewielkim stopniu zwiększa siłę jego skurczów i zmniejszają ich częstotliwość. Ponadto ma zdolność zmniejszania napięcia naczyń wieńcowych serca, powodując ustąpienie bólu i uczucia duszności oraz wzmożenie przepływu krwi. Wykorzystywany jest  przy nadciśnieniu, przy nerwicach, bezsenności, dolegliwościach wieku starczego oraz w leczeniu po zawale mięśnia sercowego.

Surowcem zielarskim jest kwiat, który zawiera  saponiny, flawonoidy, związki purynowe, nukleozydy, garbniki, witaminy, związki kumarynowe.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Surowiec wykazuje działanie  moczopędnie, a ponadto obniżają one także poziom cukru we krwi.


Fasola zwyczajna to roślina jednoroczna z rodziny bobowatych. Osiąga 25 – 60 cm wysokości u odmian karłowych, 60 – 120 cm wysokości u odmian biczykowych i łodydze płożącej, 2 – 3 m wysokości u odmian tycznych. Łodyga jest słabo rozgałęziona i zdrewniała w dolnej partii. Pierwsze dwa liście są całobrzegie, a pozostałe trójlistkowe. Kwiaty w zależności od odmiany są  białej, lila, fioletowej lub czerwonej barwy. Zebrane są w grona wyrastające z kątów liści i są motylkowe. Owocem jest wydłużony strąk. System korzeniowy jest palowy i silnie rozgałęziony w wierzchniej warstwie ziemi.

Surowcem zielarskim są strąki (owocnia), które zawierają:

- trójterpeny,

- kwasy organiczne,

- alantoinę, cholinę,

- inozytol,

- sole mineralne (m.in. wolną krzemionkę).

Surowiec wykazuje działanie  moczopędne, a ponadto obniżają one także poziom cukru we krwi. Wykorzystywana jest przy wspomaganiu leczenia cukrzycy, chorobach nerek i pęcherza moczowego, kamicy moczowej (zwłaszcza fosforanowej), nadciśnieniu tętniczym oraz przy osłabieniu mięśnia sercowego.


Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Surowiec wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwkrwotoczne, bakteriostatyczne i nieznaczne przeciwskurczowe.


Krwawnik pospolity to bylina lub krzewinka z rodziny astrowatych (złożonych), osiągająca 50-80 cm wysokości. Łodyga jest prosta, słabo rozgałęziona i ma silny zapach. Liście w są zarysie wąskolancetowate, podwójnie lub potrójnie pierzaste, rzadko rozmieszczone na łodygach i ciemnozielone. Kwiaty są  białe lub różowe z żółtawym środkiem, tworzą płaskie kwiatostany, utworzone z koszyczków zebranych w baldachogrono. Kwitnienie ma miejsce od lipca do października.  Owocem jest spłaszczone niełupka.

Surowcem zielarskim jest ziele, które zawiera olejek eteryczny, cholinę,  flawonoidy,  garbniki, kwasy: mrówkowy, octowy, izowalerianowy, gorzki glikozyd achilleinę oraz sole mineralne.

Surowiec wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwkrwotoczne, bakteriostatyczne i nieznaczne przeciwskurczowe. Wykorzystywany jest w alergiach, z katarem siennym włącznie, przeciw zapaleniom, w stanach nieżytowych jako wzmacniające funkcję trawienia, wydzielania żółci i moczopędne, w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych objawiających się brakiem apetytu, wzdęciami, kurczami jelit oraz w chorobie wrzodowej. Ponadto ułatwiają krzepnięcie krwi, są pomocne przy zaburzeniach miesiączki i jako środek napotny obniżający temperaturę organizmu w stanach gorączkowych.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Surowiec wykazuje działanie dezynfekujące, wykrztuśne, przeciwzapalne, rozkurczowe, ściągające, przeciwbakteryjne, moczopędne, antybiotyczne i poprawia trawienie.


 Macierzanka piaskowa to krzewinka lub półkrzew z rodziny jasnotowatych, osiąga 5-30 cm wysokości. Łodyga jest  zdrewniała u nasady, okrągława lub słabo kanciasta, płożąca lub podnosząca się i pokrywają ją delikatne włoski. Liście są eliptyczne, osadzone nakrzyżlegle i maja orzęsione brzegi. Kwiaty są dwupostaciowe; na jednych osobnikach mniejsze, z krótkimi pręcikami, na innych większe z dłuższymi pręcikami. Różowawe lub różowoliliowe i ułożone są w kwiatostanach na szczytach pędów. Kwitnienie ma miejsce od czerwca do końca sierpnia. Owocem jest drobny orzeszek.

Surowcem zielarskim jest ziele, które zawiera m.in. olejki eteryczne.

Surowiec wykazuje działanie dezynfekujące, wykrztuśne, przeciwzapalne, rozkurczowe, ściągające, przeciwbakteryjne, moczopędne, antybiotyczne i poprawia trawienie. Ponadto uśmierza także suchy kaszel i zwiększa dopływ krwi do narządów.

Stosowana jest infekcjach płucnych, nieżycie żołądka i jelit, biegunce, bolesnym miesiączkowaniu i jako środek wykrztuśny w infekcjach płucnych. Zewnętrznie używana do gojenia ran, do płukania gardła, przy paradontozie, świądzie, do kąpieli dla rekonwalescentów, ponieważ wzmacnia system nerwowy.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Surowiec wykazuje działanie moczopędne, ściągające, przeciwzapalne, przeciwzakrzepowe, przeciwbakteryjne, uszczelniające naczynia krwionośne.


Nawłoć pospolita to wieloletnia roślina z rodziny astrowatych (złożonych), osiągająca 20-100 cm wysokości. Łodyga jest pojedyncza, wzniesiona, sztywna, pusta w środku z czerwonymi refleksami w niższych partiach. Górne liście są lancetowate z zaostrzonym końcem i bezogonkowe. Na środku łodygi są ogonkowe, dolne wydłużone, karbowane na brzegach i eliptyczne. Drobne i żółte kwiaty tworzą koszyczki, które zebrane są w wiechowate kwiatostany na szczycie łodygi. Kwitnienie ma miejsce od lipca do września. Owocem jest słabo żebrowana niełupka z puchem kielichowym.

Surowcem zielarskim jest ziele, które zawiera  garbniki, saponiny, flawonoidy (najważniejsze to rutyna i kwercetyna), olejki eteryczne i kwasy organiczne.

Surowiec wykazuje działanie moczopędne, ściągające, przeciwzapalne, przeciwzakrzepowe, przeciwbakteryjne, uszczelniające naczynia krwionośne. Wykorzystywana jest przy stanach zapalnych dróg moczowych, kamicy nerkowej, skazie moczanowej, pomocniczo w chorobach reumatycznych, nadciśnieniu, przeziębieniu. Ponadto ogranicza nadmierną fermentację jelitową oraz zmniejsza niewielkie krwawienia przewodu pokarmowego. Jest także zalecana jako środek odtruwający (wspomagający usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii).

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Surowiec wykazuje działanie uspokajające, wzmacniające, regulujące pracę serca, przeciwskurczowe, ściągające, słabo moczopędne i przeciwbiegunkowe.


Serdecznik to bylina należąca do rodziny jasnotowatych, osiąga 30-150 cm wysokości. Łodyga jest rozgałęziona, wznosząca się prosto, czterokanciasta, owłosiona, niekiedy nabiegła czerwonawo. Liście przyziemne i niższe łodygowe są dłoniastosieczne, górne natomiast są węższe. Wszystkie liście przytwierdzone są długimi ogonkami i ustawione parami naprzeciw siebie. Kwiaty są wargowe, drobne i wyrastają w nibyokółkach w kątach liści. Górna warga jest różowa i na brzegach silnie owłosiona, a dolna purpurowo-biała z żółtym odcieniem, cętkowana. Kwitnienie ma miejsce od czerwca do sierpnia (września). Owocem jest rozłupnia.

Surowcem zielarskim jest ziele, które zawiera flawonoidy, garbniki, glikozyd dwuterpenowy marubinę, saponiny, alkaloid – stachydrynę, kwasy organiczne,  sole wapnia, potasu, krzemu.

Surowiec wykazuje działanie uspokajające, wzmacniające, regulujące pracę serca, przeciwskurczowe, ściągające, słabo moczopędne i przeciwbiegunkowe. Polecany jest zwłaszcza przy kołataniu serca i arytmii. Ponadto wzmacnia mięsień sercowy, pomaga przy nadciśnieniu, wzmacnia w klimakterium, stanach lekowych i osłabieniu serca, a jego przeciwskurczowe własności wykorzystuje się przy bólach brzucha (zmniejsza skurcze jelit), wzdęciach, zaburzeniach trawienia, biegunkach i przy bolesnym miesiączkowaniu. Zewnetrznie stosowany jest do irygacji pochwy lub upławach oraz do przemywania oczu w zapaleniu spojówek lub przy zmęczonych oczach.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Pięciornik gęsi, srebrnik stosowany jest jako środek ściągający i przeciwzapalny, a także rozkurczający na mięśnie gładkie.


 Srebrnik to bylina należąca do rodziny różowatych, osiągająca zwykle 5-15 cm. Ma krótkie i grube kłącze, z którego wyrastają liście zabrane w rozetkę. Od ich kątów odchodzą cienkie łodyżki, dochodzące do 50 cm długości. Łodyżki zakorzeniają się w glebie wykształcając kolejne ulistnione osobniki potomne. Liście są nieparzystopierzastodzielne, o wyraźnie piłkowanych brzegach. Kwiaty są pojedyncze, wyrastają na długich szypułkach spomiędzy liści. Kwitnienie ma miejsce między majem a sierpniem. Kwiaty składają się z pięciu zielonych działek kielicha takiej samej liczby ciemnożółtych, okrągłych płatków korony. Owocem jest pojedynczy, odpadający orzeszek.

Pięciornik gęsi, srebrnik stosowany jest jako środek ściągający i przeciwzapalny, a także rozkurczający na mięśnie gładkie. Wykorzystuje się go w razie kataru, drażniącego kaszlu, także bólów zatok z uczuciem gorąca. Zastosowanie również przy biegunkach, chorobach jelit i dróg żółciowych charakteryzujących się stanami kurczowymi, w początkowym stadium kamicy żółciowej, nieżycie żołądka i jelit oraz w zaburzeniach menstruacji. Poprawia apetyt i ułatwia trawienie, dzięki substancjom gorzkim wchodzącym w jego skład. Surowcem zielarskim jest  ziele.

Inne nazwy zwyczajowe to pięciornik pospolity, pięćperset gęsi, pięciornik gęsi, gęsie ziele.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Surowiec wykazuje działanie moczopędne (zwiększa ilość usuwanych moczanów, fosforanów i szczawianów), przeciwzapalne i rozkurczowe (w przypadku trudności w oddawaniu moczu).


Kukurydza zwyczajna to roślina jednoroczna z rodziny wiechlinowatych, osiągająca 0,5-2,5 m wysokości. Łodyga jest wzniesiona, pełna w węzłach, a międzywęźla wypełnione są gąbczastym rdzeniem. Liście mają szorstką blaszkę i krótki języczek, są sfalowane i z wierzchu lekko omszone. Wyrastają pojedynczo z węzła, na łodydze są osadzone skrętolegle. Kwiatostany kwiatów męskich osadzone są na wierzchołkach źdźbeł w postaci wiechy złożonej. Żeńskie kwiatostany osadzone są na skróconych pędach bocznych tworząc kolby stojąc okryte pochwami liściowymi. Owocem jest ziarniak. System korzeniowy jest wiązkowy.

Surowcem zielarskim jest znamię kukurydzy, które zawiera skrobię, olejek  eteryczny,  związki  saponinowye, garbniki katechinowe, żywice, alantoinę, glikozyd goryczowy, fitosterole witaminę K oraz sole mineralne.

Surowiec wykazuje działanie moczopędne (zwiększa ilość usuwanych moczanów, fosforanów i szczawianów), przeciwzapalne i rozkurczowe (w przypadku trudności w oddawaniu moczu). Dodatkowo wywiera korzystny wpływ na wątrobę i zwiększa w niewielkim stopniu wytwarzanie żółci, zmniejszając przy tym napięcie mięśni gładkich dróg żółciowych, przez co ułatwia jej przepływ do dwunastnicy. Ma również wpływ na nieznaczne zwiększenie krzepliwości krwi.

Kukurydza stosowana  jest w zapaleniu miedniczek nerkowych i pęcherza oraz w obrzękach spowodowanych niewydolnością krążenia i nerek., zapaleniu wątroby, kamicy moczanowej i fosforanowej, białkomoczu, skazie moczanowej oraz chorobie reumatycznej.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Dane do przelewu:

EKAA Sp. z o.o.
Leszczyńska 53
60-115 Poznań

mBank: 78 1140 2004 0000 3102 7615 4806
» przeczytaj wszystkie opinie
Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.