Cukrzyca B (mieszanka ziołowa 500g) - receptura wg Klimuszko

Mieszanka ziołowa stosowana przy cukrzycy typu B. Receptura wg książki "Wróćmy do ziół" Ojca Klimuszko

x 2

5,61 zł

-2%

5,72 zł


3,45 zł

-2%

3,52 zł  1. Ten produkt nie jest obecnie dostępny.


  1. Ten produkt nie jest obecnie dostępny.


  1. Ten produkt nie jest obecnie dostępny.

44,30 zł

-2%

45,20 zł

Jeden z produktów nie jest już dostępny. Nie można kupić tego pakietu

Opis pakietu

Skład mieszanki
1Kwiatostan lipy50g
2Liść borówki czernicy50g
3Liść mącznicy50g
4Liść poziomki50g
5Owoc jałowca50g
6Ziele dziurawca50g
7Ziele jemioły50g
8Ziele przywrotnika50g
9Ziele rutwicy50g
10Ziele tysiącznika50g

Zawartość pakietu

Lipa wykazuje działanie napotne, przeciwzapalne, odkrztuśne, żółciopędne, moczopędne i przeciwskurczowe.


Lipa jest drzewem z rodziny lipowatych, dorasta do 30 m wysokości i regularnej koronie, kulistej lub szerokojajowatej. Na młodych osobnikach gałęzie są wzniesione do góry, a ich kora jest gładka i szara. Na starych drzewach kora jest brunatna, gruba i spękana, a konary zwisają w dół. Liście pod spodem są nagie, a w katach liści znajdują się kępy rudych włosków. Kształt blaszki liściowej jest kolistosercowaty, po górnej stronie są żywo-zielone, spodnia strona jest jaśniejsza, a brzeg blaszki regularnie piłkowany. Kwiaty wyrastają pojedynczo lub pęczkami i są wzniesione ponad liście, tworzą baldach. Mają dość długą szypułkę i w dolnej części podsadkę (liść, z kata którego wyrasta kwiatostan), która później działa jak żagielek i ułatwia rozsiewanie. Kwiaty mają jasno-żółtą barwę i wydzielają przyjemny zapach. Owocem jest kulisty, nagi orzech ze skrzydełkiem. Pozornie jest nietrwała, ale to właśnie z lipowego drzewa wykonane są figury i rzeźby, które podziwiane są od wieków na ołtarzu Wita Stwosza.

Surowcem zielarskim jest kwiatostan lipy, który zawiera związki flawonowe, olejki lotne, węglowodany, śluz, kwasy organiczne i witaminy.

Lipa wykazuje działanie napotne, przeciwzapalne, odkrztuśne, żółciopędne, moczopędne i przeciwskurczowe. Jest tradycyjnie stosowana w przeziębieniach, w leczeniu nieżytów górnych dróg oddechowych, grypie, anginie.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Roślina wykazuje działanie moczopędne, ściągające i antyseptyczne. Stosuje się ją przy łagodnych zakażeniach dróg moczowych, a także przy kamicy nerkowej, przeroście gruczołu krokowego, moczeniu się nocnym, białkomoczu i bezmoczu.


Mącznica, roślina należąca do rodziny wrzosowatych, posiada wiele nazw zwyczajowych: chrościna, mącznica garbarska, niedźwiedzie grono. Ma postać krzewinki, nie przekracza 10 cm wysokości, wypuszcza pokładające się pędy długości do 100 cm, które łatwo ukorzeniają się. Liście są całobrzegie, z wierzchu połyskujące, ciemne, pod spodem bledsze, osadzone są skrętolegle. Odwrotnie jajowate, owłosione na brzegach, z nasadą zbiegającą w ogonek. Drobne kwiaty, zebrane są w małe, zwisłe grono, wyrastają na końcach gałązek.  Płatki korony są jasnoróżowe lub białe, zrośnięte w "dzbaneczek" u nasady rozszerzony. Owocem jest czerwona, połyskująca jagoda wypełniona mączystym miąższem.


Surowcem leczniczym jest liść mącznicy, który zawiera garbniki, glikozydy, flawonid – izokwertycynę, wolny hydrochinon, kwasy organiczne oraz śluzy.

Mącznica objęta jest ścisłą ochroną gatunkową.

Roślina wykazuje działanie moczopędne, ściągające i antyseptyczne. Stosuje się ją przy łagodnych zakażeniach dróg moczowych, a także przy kamicy nerkowej, przeroście gruczołu krokowego, moczeniu się nocnym, białkomoczu i bezmoczu.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Poziomka wykazuje działanie   moczopędne, oczyszczające, ściągające, pobudzające apetyt oraz wzmacniające.


Poziomka pospolita ( Fragaria vesca L.) to bylina z rodziny różowatych ( Rosaceae), osiągająca 5-30 cm wysokości. Roślina wytwarza długie i cienkie rozłogi, które ponownie wrastają w ziemię i tworzą nowe rośliny. Liście składają się z trzech listków, środkowy listek na krótkim ogonku, boczne listki są bezogonkowe. Na górnej stronie są ciemnozielone, spodem sinawe lub szarawe, są luźno owłosione i grubo piłkowane, kształtem owalne. Kwiaty są białe na szypułkach, promieniste. Kwitnienie ma miejsce od maja do sierpnia (września). Owoce są pozorne, soczyste, aromatyczne i czerwone. Owoce właściwe to zielonkawe, drobne orzeszki, na dnie kwiatowym.

Surowcem zielarskim są liście, które  zawierają

- flawonoidy,

- kwasy organiczne,

- olejki eteryczne,

- witaminę C

- witaminy B1, B2, B3 (PP) B6,

- witaminę E

Surowiec wykazuje działanie:

- moczopędne,

- oczyszczające,

- ściągające,

- pobudzające apetyt

-  wzmacniające

- pobudza przemianę materii

Wykorzystywana jest w reumatyzmie, zapaleniach i infekcjach gastrycznych związanych z biegunką i żółtaczce.

Ponadto znajduje zastosowanie przy niektórych schorzeniach układu moczowego i nerek.

W kosmetyce służy do wybielania cery i usuwania piegów.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Surowiec ma działanie moczopędne, żółciopędne, przeciwbakteryjne i reguluje pracę układu pokarmowego. Stosuje się go przy infekcjach układu moczowego, przeciwdziała wzdęciom.


Jałowiec jest iglastym krzewem należącym do rodziny cyprysowatych. Dorasta do 6 m, chociaż zdarzają się okazy znacznie wyższe. Kora początkowo jest gładka czerwonawo brunatna, później szarobrunatna wzdłuż popękana z siwym refleksem. Igły odstające od gałęzi, kłujące, ułożone są w okółkach. Proste, zwykle szarozielone, z wierzchu z szeroką białą wstęgą środkową i wąskimi zielonymi smugami brzeżnymi, kolczasto zaostrzone lub tępe.

Kwiaty są rozdzielnopłciowe, rozmieszczone dwupiennie. Męskie i żeńskie kwiatostany pojawiają się na oddzielnych krzewach, na szczytach bocznych odgałęzień. Po zapyleniu łuski kwiatów żeńskich zrastają się w jedną i mięsistą szyszkojagodę, które są kuliste, sinoczarne i nieprzyjemne w smaku. Jałowiec kwitnie w maju i czerwcu.

Surowcem, który ma zastosowanie w zielarstwie dojrzałe owoce (jagody), które zrywane są gdy zmienia barwę z zielonej na granatową. Owoc jałowca zawiera dzięgieć, olejki eteryczne, smołę, kwasy organiczne, tłuszcze i witaminę C. Drewno jałowca ma wąskie przyrosty i nieregularnie ułożone wiązki przewodzące, co nadaje mu wyjątkową wytrzymałość i elastyczność. Właśnie dlatego drewno jałowca, obok cisu, dawniej służyło do wyrobu łuków.

Surowiec ma działanie moczopędne, żółciopędne, przeciwbakteryjne i reguluje pracę układu pokarmowego. Stosuje się go przy infekcjach układu moczowego, przeciwdziała wzdęciom i stymuluje skurcze macicy w czasie porodu. Zewnętrznie jest stosowany jako środek łagodzący nerwobóle i bóle reumatyczne.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Surowiec wykazuje działanie ściągające, przeciwbólowe, przeciwzapalne, regenerujące system nerwowy, wzmacniające, żółciopędne, żółciotwórcze, dezynfekujące i pobudzające trawienie.


Dziurawiec zwyczajny to bylina z rodziny dziurawcowatych, osiągająca 30-80 (100) cm wysokości. Łodyga jest sztywna, wzniesiona,  rozgałęziona w górnej części, u dołu drewniejąca. Liście są siedzące, nagie, eliptyczne do równowąskich i zaostrzone, osadzone naprzeciwlegle. Oglądane pod światło uwidaczniają drobne kropki (zbiorniczki olejków eterycznych). Kwiaty są żółte, zebrane w gęste baldachogrono, które jest osadzone w kątach naprzeciwległych przysadek ( liść, z kąta którego wyrasta kwiat). Kwitnienie ma miejsce od czerwca do sierpnia (września). Owocem jest wielonasienna torebka.
Surowiec musi być stosowany ostrożnie, gdyż zwiększa wrażliwość skóry na promienie słoneczne.

Surowcem zielarskim jest ziele, które zawiera  hyperycynę, pseudohypericynę, flawonoidy (rutyna, kwercetyna), hiperozyd, bakteriobójcze garbniki, witaminy A i C oraz olejek eteryczny.

Surowiec wykazuje działanie ściągające, przeciwbólowe, przeciwzapalne, regenerujące system nerwowy, wzmacniające, żółciopędne, żółciotwórcze, dezynfekujące i pobudzające trawienie. Ponadto zmniejsza objawy łagodnej formy depresji oraz pomaga przy lekkiej bezsenności, a także przy migrenie. Stosowany wewnętrznie poprawia nastrój, wzmacnia układ nerwowy, likwiduje nerwobóle, jest pomocny w menopauzie i niestrawności. Zewnętrznie używany jest miejscowo na oparzenia, stany zapalne, na rany i do płukania gardła.

Skuteczność ziół jest zauważalna wyłącznie przy regularnym i dłuższym stosowaniu.

Ziele jemioły to doskonałe panaceum na obniżenie ciśnienia krwi.


Jemioła pospolita, jemioła biała ( Viscum album)  to krzewinka z rodziny sandałowcowatych ( Santalaceae). Jest rośliną półpasożytniczą, o kulistym kształcie, osiągającą 1 m średnicy. Łodyga jest niekorkowaciejąca, zielona,  rozgałęziająca się nibywidlasto. System korzeniowy to rozbudowany system ssawek, rozrastając się w gałęziach drzewa dostarcza wody i soli mineralnych. Liście są szerokolancetowate, tępo zakończone, skórzaste i grube. Zrośnięte nasadą po dwa i nakrzyżległe. Kwiaty są jednopłciowe, żółtawe i niewielkie), zebrane w grupy umieszczone w rozwidleniach gałązek. Kwitnienie ma miejsce od lutego do kwietnia. Owocem jest biała, okrągła nibyjagoda.

Surowiec wykazuje działanie  obniżające ciśnienie tętnicze krwi, poprzez bezpośrednie działanie na serce. Stosowana jest  pomocniczo w leczeniu choroby nadciśnieniowej, przy podwyższonym ciśnieniu krwi lub jego zmianach pod wpływem bodźców psychicznych, w okresie pokwitania oraz przy miażdżycy. Ponadto działa przeciwkrwotocznie w zbyt obfitych miesiączkach. Surowcem zielarskim jest ziele, które zawiera cholinę i jej estry, związki trójterpenowe, alkaloid – wiskozynę oraz witaminę C.


Jej stosowanie należy jednak skonsultować z lekarzem, ponieważ jest środkiem silnie działającym.

Surowiec wykazuje działanie przeciwzapalne, ściągające i moczopędne.


Przywrotnik pospolity to bylina należąca do rodziny różowatych, osiągająca 10-50 cm wysokości. Łodyga jest wzniesiona lub podnosząca się, rozgałęziona i owłosiona. Liście są  okrągło-nerkowate, o pofalowanej, nieowłosionej bądź kosmatej blaszce. Z długimi ogonkami, odcinkami brzegiem ząbkowane. Kwiaty są zebrane w luźne, szczytowe wiechy, niepozorne i żółtozielonkawe. Kwitnienie ma miejsce od maja do września. Owocem jest niełupka.

Surowiec wykazuje działanie przeciwzapalne, ściągające i moczopędne. Ponadto wpływa hamująco na rozwój bakterii w przewodzie pokarmowym (przez co zmniejsza nasilenie biegunki i reguluje wypróżnienia) oraz reguluje pracę żołądka (zawarta w zielu substancja goryczowa pobudza wydzielanie soku żołądkowego) i jelit. Wywiera dobroczynne działanie na błony śluzowe jamy ustnej, gardła i zmniejszają ich stany zapalne, hamuje drobne krwawienia  z naczyń włosowatych i zmniejszają stany zapalne błon śluzowych przewodu pokarmowego. Stosowany zewnętrznie w postaci irygacji zmniejszają stany zapalne błony śluzowej pochwy oraz na skórę i tkankę łączną wykazuje właściwości regenerujące naczynia włosowate, stopniowe zanikanie plam i znamion na skórze oraz przywrócenie w tych miejscach prawidłowej odporności i elastyczności naskórka.

Surowcem zielarski jest ziele, które zawiera garbniki, saponiny, żywice, gorycze i sole mineralne.

Surowiec ma właściwości obniżające stężenie glukozy we krwi (w cukrzycy),  w niewielkim stopniu działa moczopędnie i napotnie.


 Rutwica to bylina należąca do rodziny bobowatych, osiągająca do 60 cm wysokości. Łodyga jest rozgałęziona i żywozielona. Liście są nieparzystopierzaste o lancetowatych listkach, krótkoogonkowe. Kwiaty są niebieskawe (rzadziej białe), motylkowe i zebrane w grona. Owocem jest nagi i wzniesiony strąk.

Surowcem zielarskim jest  ziele, które zawiera  pochodne guanidyny, pochodną chinazoliny, gorycze, garbniki, czterocukier – stachyozę i sole mineralne.

Surowiec ma właściwości obniżające stężenie glukozy we krwi (w cukrzycy), pobudza również wydzielanie mleka u kobiet karmiących oraz w niewielkim stopniu działa moczopędnie i napotnie. Stosowany jest pomocniczo przy leczeniu cukrzycy oraz w celu pobudzenia laktacji u kobiet.

Urosan to mieszanka ziołowo wpływająca dobroczynnie na drogi moczowe.


Urosan to mieszanka ziołowo wpływająca dobroczynnie na drogi moczowe.

Zakażenia układu moczowego występują bardzo często, szczególnie u kobiet. Najczęściej są to zakażenia o podłożu bakteryjnym. Mężczyzn te problemy zaczynają dotyczeć głównie po 50 roku życia.

Urosan pomaga w walce z zapaleniem nerek, zapaleniem pęcherza i cewki moczowej. Ponadto, wspomaga pozbywanie się tzw. piasku nerkowego oraz walczy z kamicą nerkowa.

Dzięki działaniu moczopędnemu, pozwala pozbyć się bakterii, które nie zdążą zasiedlić błon śluzowych układu moczowego. Wydalanie piasku zapobiega jego nadmiernemu osadzaniu się na drogach moczowych.

Obecność witamin i antyoksydantów działa odkażająco, przeciwzapalnie i łagodząco.

 

                                

Urosan zawiera:

- ziele skrzypu

- liść brzozy

- korzeń podróżnika

- liść borówki brusznicy.

 

Spożywanie:

2 torebki herbatki zalać szklanką wrzątku, zaparzać pod przykryciem przez ok 5-10 minut.

Pić 3 razy dziennie.

Dane do przelewu:

EKAA Sp. z o.o.
Leszczyńska 53
60-115 Poznań

mBank: 78 1140 2004 0000 3102 7615 4806
» przeczytaj wszystkie opinie
Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.