L-glutamina 500mg - 50kaps - Solgar Expand

L-glutamina 500mg - 50kaps - Solgar

Solgar Solgar

Lek000734

Nowy

Glutamina to aminokwas będący amidem innego aminokwasu – kwasu glutaminowego. Jest jednym z podstawowych, biogennych aminokwasów niezbędnych nam do funkcjonowania.

Więcej szczegółów

Dostępny

67,00 zł

brutto

Brakuje Ci tylko 200,00 zł do darmowej dostawy!

Dostawa Pocztą Polską przy płatności przelewem lub szybkim przelewem online.

Oceny i recenzje klientów

Nikt jeszcze nie opublikował recenzji
w tym języku

Więcej informacji

1) O produkcie

Glutamina to aminokwas będący amidem innego aminokwasu – kwasu glutaminowego. Jest jednym z podstawowych, biogennych aminokwasów niezbędnych nam do funkcjonowania.

To składowa białek o różnorakich właściwościach. Bierze udział w przemianach azotu, ogranicza szkodliwe działąnie powstającego w naszym organizmie amoniaku, bierze udział w syntezie puryn, purymidyn oraz innych aminokwasów. Jest ona bardzo silnym antoksydantem, bierze udział w unieczynnianiu wolnych rodników przyczyniających się do uszkadzania materiału genetycznego komórek, ich błon, starzeniu się skóry, procesach miażdżycowych, procesach niszczących naczynia krwionośne, zaburzających prace układu krzepnięcia.

Ponadto glutamina ogranicza działanie hormonów katabolicznych i pokrywa zapotrzebowanie organizmu na azot pozabiałkowy i odgrywa znacząca rolę we wstępnej syntezie białek. Oprócz tego – obniża katabolizm mięśni w trakcie wysiłku fizycznego, poprawiawytrzymałość wpływając pozytywnie na gospodarkę glikogenu, przyspiesza regenerację włókien mięśnowych. Warunkuje też prawidłową pracę układu odpornościowgo – według badań osoby z zaburzeniami, np. zakażeni wirusem HIV, na początku swej choroby wykazują spadek w organizmie właśnie glutaminy.

Ten aminokwas wspomaga tez leczenie osób po transplantacji. Jest wskazany osobom stosującym antybiotykoterapię ponieważ przyczynia się do utrzymania prawidłowej flory jelitowej.

Wysoka koncetracja glutaminy w mózgu świadczy o jej istotnym wpływie na ten ważny narząd – pełni rolę modulatora oraz substratu energetycznego. Wspomaga koncentrację, czujność, poprawia procesy myślowe i ułatwia zapamiętywanie.

                                                          

Ponadto, glutamina swietnie sprawdza się w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi, poprzez regulację działania insuliny w zależności od stężenia dostępnych substancji energetycznych.

Pomaga nam spalać tkankę tłuszczową zamiast mięśni podczas długich diet czy też ciężkich treningów fizycznych. Według najnowszych badań, glutamina chroni przed napdami wilczego głodu, obniża chęć na słodycze i alkohol, wspomaga prawidłowa pracę jelit.

Glutamina jest niezbędna do rozmnażania fibroblastów, które są odpowiedzialne za syntezę kolagenu, zapobiegają wiotczeniu skóry i opóźniają powstawanie zmarszczek. Dzięki temu wspomaga procesy gojenia się ran, oparzeń i owrzodzeń. Wzmacnia mięsień sercowy – jest źródłem energii dla przemian zachodzących w sercu, reguluje też ciśnienie krwi.

Badania, które przeprowadzono na zwierzętach wykazały, że glutamina poprawia działanie chemioterapeutyków, chroniąc komórki organizmu a zwiększając przyswajanie leków przez komórki rakowe.

Tak dobroczynne i wszechstronne działanie tego wyjątkowego aminokwasu z pewnością zachęca do suplementacji.

 

Typowa dieta sportowca trenującego sporty siłowe, obfita w kalorie i proteiny, często nie pozwbaiona stresu i oczywiście intensywnego treningu może być szczególnie niewystarczająca.

Preparat dostarcza glutaminy w postaci wolnej, łatwo przyswajalnej i szybko wchłanianej z krwioobiegu, nie obciążając przy tym układu trawiennego.

 

2) Dawkowanie:

1 kapsułka dziennie

3) Opakowanie: 50 kapsułek

Zapewnia kurację: 50 dni

4) Skład:

Jedna kapsułka zawiera:

L-Glutamina    500 mg

Naturalne substancje pomocnicze:

Otoczka kapsułki (hydroksypropylometyloceluloza)

Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna

Substancje przeciwzbrylające: roślinny stearynian magnezu, roślinny kwas stearynowy

Opinie

Dane do przelewu:

EKAA Sp. z o.o.
Leszczyńska 53
60-115 Poznań

mBank: 78 1140 2004 0000 3102 7615 4806Bezpieczeństwo

Dbamy o bezpieczeństwo Państwa dancyh, dlatego cały nasz serwis jest zabezpieczony certyfikatem SSL.

Serwis evital.pl jest zabezpieczony certyfikatem RapidSSL

Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.