Pu-erh waikiki - 50g - Kurzawa

Zio000944

Nowy produkt

Pu-erh, czyli herbata czerwona, pochodzi z Chin i znana jest ze swojego dobroczynnego wpływu na układ krążenia i układ pokarmowy.

Więcej informacji

10,11 zł

- +

 
Więcej informacji

Pu-erh, czyli herbata czerwona, pochodzi z Chin i znana jest ze swojego dobroczynnego wpływu na układ krążenia i układ pokarmowy. Uprawiana na kontynencie Azjatyckim od tysiącleci, uważana jest do dziś za źródło siły i witalności. Przygotowywana jest z dokładnie tego samego gatunku rośliny, co herbata zielona, natomiast w inny sposób. Dzięki dodatkowemu procesowi fermentacji, nabiera ona charakterystycznego smaku i barwy oraz wyjątkowego aromatu.

Swoje właściwości zawdzięcza mnogości substancji aktywnie czynnych, takich jak:

mikroelementy, makroelementy, teina, białko, antyutleniacze, olejki eteryczne.

 

Jak czerwona herbata wpływa na nasz organizm?

Przede wszystkim, ze względu na wysoką zawartość antyoksydantów, wspomaga ochronę naszego organizmu przed wolnymi rodnikami. Są to wysoce reaktywne formy tlenu, które powstają w naszym ciele w standardowych procesach komórkowych. Niestety, ich ilośc wzrasta ze względu na stosowanie przez nas używego, nadużywanie leków, obecne w pożywieniu toksyny, przebywanie w zanieczyszczonym srodowisku, nadmierną ekspozycje na promieniowanie słoneczne i tak dalej. Wolne rodniki uszkadzają błony komórkowe, komórkowy materiał genetyczny, przyczyniają się do degradacji tkanki łącznej i przyspieszenia procesów starzenia. Antyoksydanty niwelują nadreaktywnośc wolnych rodników, chroniąc nasze komórki przed uszkodzeniami.

                                           

Czerwona herbata wpływa dobroczynnie na nasz układ krążenia – przyczynia się do obniżenia poziomu złego cholesterolu we krwi, co z kolei wspomaga ochrone przed miażdżycą. Jest to przewlekła, zapalna choroba tetnic, która prowadzi do odkładania się złogów cholesterolu i napływu w te miejsca komórek zapalnych. W konsekwencji powstaje blaszka miażdzycowa, która ogranicza swiatło naczynia, zaburza przepływ krwi i dotlenienie tkanek, a pękniecie blaszki może skutkować zawałem serca czy udarem mózgu. Ponadto, pobudza ona przepływ krwi i przeciwdziała nadciśnieniu.

Zawarte w czerwonej herbacie substancje wpływają pozytywnie na układ nerwowy, ułatwiając procesy zapamiętywania i koncentrację.

Herbata Wakiki Pu-erh to aromatyczny napar z dodatkiem moreli, kwiatu pomarańczy, trawy cytrynowej i żurawiny, która pomoże nam zrelaksować się po ciężkim i męczącym dniu.

 

Przygotowanie:

Na 1 filiżankę płynu stosuje się 1 łyżeczkę herbaty. Zalewa się ją wodą o temperaturze 96 stopni Celsjusza, i zaparza od 3 do 5 minut.

Napisz opinię

Pu-erh waikiki - 50g - Kurzawa

Pu-erh, czyli herbata czerwona, pochodzi z Chin i znana jest ze swojego dobroczynnego wpływu na układ krążenia i układ pokarmowy.

Napisz opinię

 
Comments(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Menu