Kategorie

Dane do przelewu:

EKAA Sp. z o.o.
Szeroka 2
62-023 Robakowo

mBank: 78 1140 2004 0000 3102 7615 4806Bezpieczeństwo

Dbamy o bezpieczeństwo Państwa dancyh, dlatego cały nasz serwis jest zabezpieczony certyfikatem SSL.

Serwis evital.pl jest zabezpieczony certyfikatem RapidSSL

Producenci

Centrum Zdrowia ASGO to miejsce, dzięki któremu zyskujesz pewność, że to co najcenniejsze – Twoje zdrowie – jest w dobrych rękach.

ASGO to wyspecjalizowana placówka medyczna, dysponująca wykwalifikowaną kadrą i profesjonalnym sprzętem terapeutycznym. Centrum specjalizuje się w usługach osteopatycznych oraz  rehabilitacyjnych dla dzieci i dorosłych. Chcąc swoim pacjentom zapewnić kompleksową obsługę medyczną ASGO oferuje także nowoczesną Terapię SCIO, usługi fizykoterapeutyczne, zabiegi masażu oraz profilaktykę prozdrowotną w postaci zajęć z jogi czy szkoły rodzenia.


Osteopatia
Osteopatia jest dziedziną diagnozowania i leczenia o ponad stuletniej tradycji. Jej głównym założeniem jest traktowanie organizmu ludzkiego jako integralnej całości, w której zachodzą powiązane ze sobą procesy. Zgodnie z tą zasadą badanie osteopatyczne nie może koncentrować się wyłącznie na jednej wybranej części ciała. A jego zadaniem jest przede wszystkim odnalezienie pierwotnej dysfunkcji organizmu, która z pozoru może nie mieć związku z bieżącymi dolegliwościami. Co ważne osteopatia jako dziedzina wykorzystująca metody diagnostyki klinicznej nie stanowi alternatywy dla medycyny akademickiej, ale jest jej doskonałym uzupełnieniem. W terapii osteopatycznej nie wykorzystuje się leków. Nie jest ona jednak dla medycyny klasycznej konkurencją, a wręcz przeciwnie – stanowi doskonałe uzupełnienie.

Osteopatia kieruje się następującymi zasadami:
• organizm stanowi jedność,
• budowa ciała i procesy w nim zachodzące są wzajemnie powiązane,
• organizm posiada zdolność do autoregulacji, samoleczenia i utrzymania równowagi (homeostazy).

Osteopatia wierzy w naturalne siły ciała, które odpowiednio pobudzone mogą pokonać chorobę.

Rehabilitacja
Skuteczność rehabilitacji prowadzonej w ASGO jest efektem umiejętnego wykorzystywania wiedzy z różnych dziedzin fizjoterapii. Proces rehabilitacji rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu i wnikliwej oceny wyjściowej pacjenta. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie programu leczenia do jego indywidualnych potrzeb. Postępy w terapii monitorowane są na bieżąco, a w razie potrzeby konsultowane z lekarzem prowadzącym. W Centrum Zdrowia ASGO przywiązuje się wagę zarówno do efektów leczenia, jak i do zapobiegania nawrotom kontuzji i urazów w przyszłości. Dlatego już w trakcie rehabilitacji pacjenci nauczani są zasad skutecznej autoterapii.


Centrum Zdrowia ASGO zapewnia fachową pomoc zarówno w zakresie rehabilitacji ortopedycznej jak i
neurologicznej.


Terapia SCIO
Centrum Zdrowia ASGO pragnie zapewnić swoim pacjentom dostęp do jak najpełniejszego zakresu usług diagnostycznych i terapeutycznych. Dlatego w ofercie znajduje się terapia SCIO. SCIO to urządzenie odczytujące sygnały elektromagnetyczne pochodzące z komórek i tkanek. Sygnały te odbierane są za pomocą elektrod podłączonych do głowy i kończyn pacjenta informują o tym, czy w organizmie zachodzi proces chorobotwórczy. Terapia z wykorzystaniem SCIO kierowana jest do pacjentów w każdym wieku, od dzieci do osób starszych i stosuje się ją w leczeniu dolegliwości ze strony układu:
• pokarmowego / trawiennego,
• hormonalnego,
• kostnego mięśniowego, nerwowego,
• oddechowego,
• moczowo-płciowego,
• krążenia (oczyszczanie krwi, stabilizacja ciśnienia),
• chłonnego.

Rehabilitacja dzieci
ASGO jest miejscem przyjaznym dzieciom i ich rodzicom, odpowiednio przygotowanym i wyspecjalizowanym do przyjmowania najmłodszych pacjentów. Centrum prowadzi profesjonalną profilaktykę, diagnostykę i leczenie dzieci w każdym wieku, począwszy od pierwszych dni ich życia. Zespół ASGO dla dzieci stanowią eksperci z wielu dziedzin: pediatrii, neurologii
dziecięcej, ortopedii, osteopatii, fizjoterapii, psychologii,arteterapii, dietetyki.


Szeroki zakres kompetencji oraz współpraca lekarzy specjalistów, którzy na bieżąco konsultują i omawiają
poszczególne przypadki, znacznie przyspiesza etap postawienia właściwej diagnozy i wdrożenia
odpowiedniego leczenia.


Menu