Centrum Zdrowia ASGO to miejsce, dzięki któremu zyskujesz pewność, że to co najcenniejsze – Twoje zdrowie – jest w dobrych rękach.

ASGO to wyspecjalizowana placówka medyczna, dysponująca wykwalifikowaną kadrą i profesjonalnym sprzętem terapeutycznym. Centrum specjalizuje się w usługach osteopatycznych oraz  rehabilitacyjnych dla dzieci i dorosłych. Chcąc swoim pacjentom zapewnić kompleksową obsługę medyczną ASGO oferuje także nowoczesną Terapię SCIO, usługi fizykoterapeutyczne, zabiegi masażu oraz profilaktykę prozdrowotną w postaci zajęć z jogi czy szkoły rodzenia.


Osteopatia
Osteopatia jest dziedziną diagnozowania i leczenia o ponad stuletniej tradycji. Jej głównym założeniem jest traktowanie organizmu ludzkiego jako integralnej całości, w której zachodzą powiązane ze sobą procesy. Zgodnie z tą zasadą badanie osteopatyczne nie może koncentrować się wyłącznie na jednej wybranej części ciała. A jego zadaniem jest przede wszystkim odnalezienie pierwotnej dysfunkcji organizmu, która z pozoru może nie mieć związku z bieżącymi dolegliwościami. Co ważne osteopatia jako dziedzina wykorzystująca metody diagnostyki klinicznej nie stanowi alternatywy dla medycyny akademickiej, ale jest jej doskonałym uzupełnieniem. W terapii osteopatycznej nie wykorzystuje się leków. Nie jest ona jednak dla medycyny klasycznej konkurencją, a wręcz przeciwnie – stanowi doskonałe uzupełnienie.

Osteopatia kieruje się następującymi zasadami:
• organizm stanowi jedność,
• budowa ciała i procesy w nim zachodzące są wzajemnie powiązane,
• organizm posiada zdolność do autoregulacji, samoleczenia i utrzymania równowagi (homeostazy).

Osteopatia wierzy w naturalne siły ciała, które odpowiednio pobudzone mogą pokonać chorobę.

Rehabilitacja
Skuteczność rehabilitacji prowadzonej w ASGO jest efektem umiejętnego wykorzystywania wiedzy z różnych dziedzin fizjoterapii. Proces rehabilitacji rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu i wnikliwej oceny wyjściowej pacjenta. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie programu leczenia do jego indywidualnych potrzeb. Postępy w terapii monitorowane są na bieżąco, a w razie potrzeby konsultowane z lekarzem prowadzącym. W Centrum Zdrowia ASGO przywiązuje się wagę zarówno do efektów leczenia, jak i do zapobiegania nawrotom kontuzji i urazów w przyszłości. Dlatego już w trakcie rehabilitacji pacjenci nauczani są zasad skutecznej autoterapii.


Centrum Zdrowia ASGO zapewnia fachową pomoc zarówno w zakresie rehabilitacji ortopedycznej jak i
neurologicznej.


Terapia SCIO
Centrum Zdrowia ASGO pragnie zapewnić swoim pacjentom dostęp do jak najpełniejszego zakresu usług diagnostycznych i terapeutycznych. Dlatego w ofercie znajduje się terapia SCIO. SCIO to urządzenie odczytujące sygnały elektromagnetyczne pochodzące z komórek i tkanek. Sygnały te odbierane są za pomocą elektrod podłączonych do głowy i kończyn pacjenta informują o tym, czy w organizmie zachodzi proces chorobotwórczy. Terapia z wykorzystaniem SCIO kierowana jest do pacjentów w każdym wieku, od dzieci do osób starszych i stosuje się ją w leczeniu dolegliwości ze strony układu:
• pokarmowego / trawiennego,
• hormonalnego,
• kostnego mięśniowego, nerwowego,
• oddechowego,
• moczowo-płciowego,
• krążenia (oczyszczanie krwi, stabilizacja ciśnienia),
• chłonnego.

Rehabilitacja dzieci
ASGO jest miejscem przyjaznym dzieciom i ich rodzicom, odpowiednio przygotowanym i wyspecjalizowanym do przyjmowania najmłodszych pacjentów. Centrum prowadzi profesjonalną profilaktykę, diagnostykę i leczenie dzieci w każdym wieku, począwszy od pierwszych dni ich życia. Zespół ASGO dla dzieci stanowią eksperci z wielu dziedzin: pediatrii, neurologii
dziecięcej, ortopedii, osteopatii, fizjoterapii, psychologii,arteterapii, dietetyki.


Szeroki zakres kompetencji oraz współpraca lekarzy specjalistów, którzy na bieżąco konsultują i omawiają
poszczególne przypadki, znacznie przyspiesza etap postawienia właściwej diagnozy i wdrożenia
odpowiedniego leczenia.


Kategorie

Stali klienci płacą mniej nawet o 10% - sprawdź szczegóły programu lojalnościowego

Dane do przelewu:

EKAA Sp. z o.o.
Leszczyńska 53
60-115 Poznań

mBank: 78 1140 2004 0000 3102 7615 4806
» przeczytaj wszystkie opinie

Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.