Zdrowy prezent na Święta, czyli koniec ze skarpetkami pod choinką

Prawdopodobnie jednym z najbardziej znienawidzonym upominkiem, jaki można znaleźć pod świątecznym drzewkiem, są wspomniane w tytule skarpetki. Nie chodzi o to, że są one nieprzydatne, ale zazwyczaj kupowane są w ostateczności, kiedy nie mamy żadnego innego pomysłu. Aby uniknąć wigilijnego rozczarowania, przedstawiamy kilka inspiracji na zdrowe, świąteczne prezenty.

Herbaty ziołowe

Okres świąteczny nieodłącznie kojarzy się z długimi wieczorami, spędzanymi razem z bliskimi lub przyjaciółmi – cóż lepiej pasuje do takich spotkań, jak nie filiżanka dobrej herbaty?

Wybrać możemy nie tylko herbaty tradycyjne, takie które najbardziej smakują danej osobie, ale także napary ziołowe – łagodzące różne objawy, takie jak bezsenność, stres bóle lub nawet wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej.

Taki prezent wcale nie musi być nudny, gdyż wiele sklepów przygotowuje na świąteczny okres specjalne zestawy, składające się z różnych herbat, zapakowanych w ozdobnym pudełku lub koszyczku.

Zestaw do aromaterapii

Co kojarzy się nam ze świętami? Dla jednych będzie to gorączkowy czas przygotowań i zakupów, a dla innych – zapachy, które w tym czasie unoszą się w naszych domach. Dlaczego nie zatrzymać tych aromatów na dłużej? Podarujmy ukochanym zestaw do aromaterapii – w skład którego wchodzi specjalny kominek wraz z podgrzewaczem (świeczką). Wystarczy odrobina olejku zapachowego, by po chwili niesamowity zapach unosił się w całym domu.

Aromaterapia to jednak nie tylko doznania zapachowe, gdyż olejki mogą pełnić również rolę zdrowotną – np. do inhalacji przy chorobach górnych dróg oddechowych, kaszlu i innych.

Naturalne kosmetyki

Pod choinką często znajdują się nie tylko wspomniane wcześniej skarpetki, ale także kosmetyki – cieszące się jednak zdecydowanie większą aprobatą, szczególnie u Pań. Dlaczego nie wybrać jako prezent świąteczny zdrowych i ekologicznych kosmetyków, których ekologicznych skład gwarantuje nie tylko wysoką skuteczność działania, ale także brak niekorzystnych zmian skórnych lub alergii.

Książki o zdrowej żywności

Masz w rodzinie lub wśród znajomych kogoś, kto chce wkroczyć na ścieżkę zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania? Nie znajdziesz zatem lepszego pomysłu na prezent, niż książka, która stanowić będzie swego rodzaju przewodnik na tej często trudnej drodze.

Plus podarowania takiego prezentu to to, że z pewnością w przyszłości będzie można tę książkę od znajomego (lub członka rodziny) pożyczyć i samemu dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy.

Zdrowe słodycze

Czytając ten nagłówek z pewnością zastanawiasz się – czy to w ogóle możliwe? A jednak, słodycze również mogą być zdrowe, musimy tylko wiedzieć, jakie wybrać. Należy zwracać szczególną uwagę na ich skład – wystrzegajmy się cukru, sztucznych barwników lub konserwantów.

Produkty takie znaleźć można nawet w “tradycyjnych” sklepach, jednak przyjdzie nam za nie zapłacić nieco więcej…Niemniej jednak zdrowe słodycze stanowią doskonały prezent pod choinkę zarówno dla tych najmłodszych, jak i najstarszych – kto z nas nie lubi bowiem słodkich przekąsek?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *