Zdrowy krok w Nowy Rok – postanowienia na 2019

Jeszcze nie tak dawno witaliśmy hucznie Nowy Rok – teraz standardowo pora na noworoczne postanowienia, które każdy z nas powinien przed sobą postawić. Choć dla niektórych mogą to być tylko puste obietnice, warto zastanowić się, co chcemy w sobie zmienić w nadchodzących miesiącach – jest ku temu doskonała okazja.

Czego zwykle dotyczą postanowienia większości osób? Najczęściej związane są one z naszym zdrowiem, nawykami czy chęcią uzyskania smukłej sylwetki. Jeśli jednak nadal zastanawiasz się nad swoimi postanowieniami – oto kilka pomysłów, które być może cię zainspirują!

Wygraj z nałogiem

Bez względu na to, czy mówimy o podjadaniu słodyczy (szczególnie w nocy!), paleniu lub piciu alkoholu – te “używki” w zbyt dużych ilościach są dla nas bardzo szkodliwe. Z różnymi nałogami walczy wiele osób i nie byłby to aż tak poważny problem, gdyby nie fakt, że niezwykle trudno z tymi szkodliwymi przyzwyczajeniami zerwać.

Dlatego też bardzo popularnym postanowieniem na Nowy Rok jest zaprzestanie jedzenia słodyczy, palenia papierosów lub nadmiernego picia alkoholu. Jak już wspomnieliśmy – walka z długoletnim nałogiem może być ciężka. Przyda się nie tylko masa samozaparcia, dyscypliny, ale także wsparcie bliskich i znajomych.

Wspomóc można się także specjalnymi środkami czy preparatami ziołowymi, których właściwości pomagają w rzuceniu nałogu i niwelują przykre konsekwencje “odstawienia”.

Zrzuć zbędne kilogramy

Świąteczne potrawy na każdym z nas odcisnęły swoje piętno – trudno jednak walczyć z tradycją, która nakazuje spróbowania każdego dania. Niemniej jednak zima już wkrótce za pasem, a nawet nie zauważymy, kiedy przyjdzie lato. Chyba każda z Pań (a także Panów!) chciałaby popisać się podczas wakacyjnych wypraw zgrabnym ciałem.

Zdecydowanie drugie miejsce na “postanowieniowym” podium zajmuje zgubienie zbędnych kilogramów – czy to nabytych w czasie świąt, czy w ostatnich kilku miesiącach. Podobnie jak w przypadku nałogów – tutaj również walka bywa trudna i nierówna – któż bowiem z łatwością potrafi odmówić kolejnego kawałka sernika lub dokładki ulubionego dania?

Pamiętajmy, że chudnięcie to nie tylko odmawianie sobie jedzenia – to także umiejętność jedzenia takich posiłków, które sprawią, że zrzucone kilogramy nie wrócą do nas ze zdwojoną siłą.

Dietę może ułożyć dla nas lekarz specjalista, jednak na potrzeby postanowienia noworocznego możemy też skorzystać z wielu książek na temat zdrowego odżywiania, które zainspirują nas do działania. A kiedy już wejdziemy na ścieżkę odchudzania, możemy wspomóc się preparatami oczyszczającymi nasz organizm z toksyn.

Zadbaj o zdrowie – zapobiegaj zamiast leczyć

Zima w tym ostatnich latach była łagodniejsza, niż dawniej, przez co nasze organizmy rozregulowały się i częściej padamy ofiarą przeziębień, katarów lub grypy. Dlaczego w tym roku nie zadbać o siebie oraz swoich bliskich i zamiast leczyć nieprzyjemne objawy uchronić się przed nimi na dobre? Wystarczy starannie dobrać odpowiednie witaminy oraz minerały, które nie tylko nas wzmocnią, ale i uodpornią na najpopularniejsze choroby. Warto jednak zachować umiar – nadużycie witamin (tak zwana hiperwitaminoza) prowadzić może bowiem do przykrych konsekwencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *